Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester kart SIM - czy istnieje takie urządzenie ?

09 Sty 2009 15:51 7107 14
  • Poziom 38  
    Istnieje coś takiego jak tester kart SIM? Szukam od niedawna i nie mogę namierzyć takiego wynalazku.
  • Poziom 31  
    A co nim bys chcial testowac? ;)
  • Poziom 38  
    Czy dana karta sim nie zawiera błędów, czy jest 100% sprawna. Chyba w salonach operatorów mają takie testery.
  • Poziom 15  
    nie mają, nie spotkałem się z takim urządzeniem
  • Poziom 38  
    No to ja nie wiem co oni tam robią z tymi kartami, ale czasem klienci mówią, że robili test karty SIM u operatora...
  • Poziom 21  
    nie maja testerow
    jedyne co maja ( w erze sie spotkalem z tym)
    maja programatory kart sim
    gdy ktos zajuma Ci karte to zczytuja ID na nowej karcie i przypisuja twoj numer do tej karty
  • Poziom 9  
    nigdy nie spotkałam się z takim urządzeniem...w sumie nie wiem jak można by było coś takiego zrobić.
    może chodzi o to że operator na jakimś telefonie sprawdził czy karta sim działa?
  • Poziom 10  
    vielki napisał:
    nie maja testerow
    jedyne co maja ( w erze sie spotkalem z tym)
    maja programatory kart sim
    gdy ktos zajuma Ci karte to zczytuja ID na nowej karcie i przypisuja twoj numer do tej karty

Każdy salon firmowy (własny Centertela czyli Orange) musi mieć tester kart SIM i go na pewno ma. Sam pracuję w salonie partnerskim i wiem gdzie i po co wysyłam klientów. Urządzonko sprawdza kartę SIM czy nie zawiera błędów i czy prawidłowo wysyła HLR itp do BTS`a.
    Jeśli karta zawiera jakieś błędy lub po prostu padła a nie nosi śladów uszkodzeń mechanicznych to operator wymienia ją bezpłatnie na DUPLIKAT. Przy wymianie na duplikat nie zczytuje się żadnych ID !! Duplikat z żądanym HLR jest przypisany do zakresu numeracyjnego telefonu a aktywuje się go w aplikacji obsługi klienta, więc proszę nie opowiadać bajek .........

pozdrowionka
  • Poziom 38  
    Odgrzewam stary temat, ale chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś orientuje się gdzie można nabyć taki tester do SIMów? Jaki byłby koszt nabycia takiego urządzenia?
  • Poziom 13  
    Witam, byłem w kilku salonach różnych operatorów i w większości z nich nie mieli takiego sprzętu, za to skierowali mnie do pewnej firmy komputerowej która jak się okazało ma jakiś tester który potrafi wykryć wirusy.Zaś co do bezpłatnej wymiany kart sim-Ja za wymianę swojej abonamentowej w Plusie musiałem zapłacić 50zł.(na skutek jej zawirusowania).
  • Poziom 38  
    Wirusy na karcie SIM...? ;)
  • Poziom 31  
    cygan689 napisał:
    Witam, byłem w kilku salonach różnych operatorów i w większości z nich nie mieli takiego sprzętu, za to skierowali mnie do pewnej firmy komputerowej która jak się okazało ma jakiś tester który potrafi wykryć wirusy.Zaś co do bezpłatnej wymiany kart sim-Ja za wymianę swojej abonamentowej w Plusie musiałem zapłacić 50zł.(na skutek jej zawirusowania).

Trojana miałeś czy może blastera? Kto tam siedział w tym salonie, że takich głupot Ci naopowiadał?
    [b]zenobeusz[\b] nadal się zastanawiam czy to tak istotne i niezbędne urządzenie;) Potrzebujesz do testowania czy dana karta ma błędy? Nawet jak komuś sprzedasz starter z uszkodzoną kartą to jest to wina producenta > operatora, który obsługuje daną sieć usługę i on powinien ją wymienić. Kiedyś sam zrobiłem taki myk, że poszedłem do orange i powiedziałem że sim ma błędy koleś poszedł na zaplecze i wrócił z nową ramką z kartą i spisał numer i dał mi i powiedział że za parę minut będzie aktywna.
  • Poziom 13  
    Do tej chwili nie wiem, co to były za wirusy,mam tą kartę -oczywiscie już nie aktywną.Ale jestem skłonny w te wirusy uwierzyć, widząc co mms wyprawiały z nowymi-dobrze skonfigurowanymi telefonami różnych operatorów,w końcu 3600slide oddałem do serwisu Nokii i ciągle czekam.Z nową kartą sim,też czekam żeby ją wypróbować przy odbiorze telefonu.Może mnie wkręcili,sam już nie wiem...
  • Poziom 38  
    Nigdy nie słyszałem o wirusie na karcie SIM i jakoś go sobie nie potrafię wyobrazić. Jeżeli ten wirus miałby działać na różnych telefonach, to musiałby być kod w Javie bo kod natywny działałby prawdopodobnie tylko na jednym modelu telefonu. Druga sprawa - w jaki sposób by się tam dostał? Przecież z poziomu np. Javy z telefonu nie da się aż tak ingerować w kartę SIM. Moim zdaniem to bajka.

Tester potrzebny mi jest do serwisu, bo czasem telefon sprawia wrażenie całkowicie sprawnego, a dzieją się rzeczy, które pasowałyby do uszkodzonej karty. Wysyłamy takiego klienta do operatora, żeby sprawdzili mu tą kartę tam, ale lepiej byłoby to zrobić na miejscu ;)
  • Poziom 13  
    Zeczywiście zenobeusz, to nie mogły być i nie sa wirusy,Telefon Nokia 3600slide wrócił z serwisu Nokii z wymienioną płytą główną i jak zawieszał te co poprzednio Nokie,tak dalej je zawiesza.Doszła jeszcze 3120 którą też tak zawiesza-ale dzieje się tak tylko i wyłącznie, jak w 3600 jest karta Plusa, a w telefonach odbierających te mms-y są karty Orange,w innych sytuacjach mms-y śmigaja aż miło.Nokia rozłożyła ręce-i ja też.