Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria (akumulator) do samochodu RC

Robert_91 09 Sty 2009 16:41 3130 2
    Robert_91
    Poziom 1  
    Witam

Mam następujący problem. Mam samochód zdalnie sterowany, który stał nieużywany kilka lat. W chwili obecnej posiada niesprawną baterię (akumulator)oraz prawdopodobnie niesprawną ładowarkę. Przejrzałem już całe Allegro oraz inne sklepy z modelami i nikt nie może mi powiedzieć gdzie dostane taką baterie o oznaczeniu:10V.2000mA (20HR).

Z tego co mówił jeden mechanik, to nie musi to być koniecznie 10V bo teraz są bardzo rzadko spotykane i dlatego może być 12V. I dobrze jeszcze by było gdyby wymiarami odpowiadała obecnej baterii, gdyż musi się zmieścić do modelu.

Dodam jeszcze że z baterii wychodzą 3 przewody: czerwony, niebieski, czarny.

Jeżeli ktoś ma możliwość to prosze o konkretne linki, do modelu baterii który będzie odpowiednikiem i na pewno będzie działał. Może to być jakiś sklep internetowy, jakaś hurtownia, jakikolwiek ślad bo szukam już 2 miesiąc i nic.

Bateria (akumulator) do samochodu RC
    satanistik
    Poziom 27  
    Trzeba rozebrać i zobaczyć co tam w środku piszczy ;-).
    Trzeci przewód może być od wbudowanego kontrolera ładowania ale raczej jest to odczep z pomiędzy ogniw tak aby zaoszczędzić na tranzystorach lub stabilizacji. Po rozebraniu można dobrać i wymienić ogniwa. Co do samych ogniw to na aukcjach można aktualnie kupić ogniwa do laptopów 2200mAh za 8zł/szt.
    andrzej343
    Poziom 11  
    Trzeci przewód to pomiar temperatury podczas ładowania, zrealizowany za pomocą termistora umieszczonego wewnątrz obudowy.Można to sprawdzić omomierzem,ale uwaga na napięcie.