Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 syncro problem z abs

09 Sty 2009 20:17 4961 7
  • Poziom 10  
    witam wszystkich mam problem odnośnie tego ze kontrolka abs nie gaśnie(gaśnie dopiero po odpaleniu samochodu)tak samo kontrolka od hamulca cały czas mruga i pojawiają się trzy sygnały (wszystko to przed odpaleniem auta)po odpaleniu nigdy żadna kontrolka się nie świeci ani nie mruga.ale ABS nie działa
    sprawdzałem bezpiecznik koło kierowcy ale jego w ogóle tam nie ma tzn nie są podciągnięte kabel może wie ktoś gdzie może być jakiś inny bezpiecznik od abs:?:

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Dodam jeszcze ze jeszcze raz sprawdziłem bezpieczniki i okazało się ze w tym VW są dwa bezpieczniki od abs jeden nr16(który nie wiem po co jest jak i tak nie ma podciągniętych kabli)a drugi numer chyba 6 i okazało się,
    że ten bezpiecznik jest spalony wymieniłem go ale niestety nic to nie pomogło.mam pytanie czy może jest jeszcze gdzieś jakiś bezpiecznik?i czy po wymianie bezpiecznika trzeba skasować błędy:?:
  • Poziom 26  
    Jak odpalisz samochod, to normalne, że kontrolka abs gaśnie, czyli ze wszystko jest a raczej powinno być ok, z kontrolką hamulca jest podobnie, musisz go wcisnąć aby przestała mrugać. A w jaki sposób kolega sprawdzał, że abs nie działa?
  • Poziom 33  
    Tomek331 napisał:
    Jak odpalisz samochod, to normalne, że kontrolka abs gaśnie, czyli ze wszystko jest a raczej powinno być ok, z kontrolką hamulca jest podobnie, musisz go wcisnąć aby przestała mrugać. A w jaki sposób kolega sprawdzał, że abs nie działa?

Zanim coś napiszesz to zapoznaj się z autem. Abs i ręczny gaśnie nawet bez uruchomionego silnika.
    Masz auto przygotowane na giełdę czyli zmostkowane kontrolki z ładowaniem albo olejeniem. Poszukaj bezpiecznika 40 A jak pamiętam schowany jest daleko obok kolumny kierowniczej. A najlepiej zajedz na diagnostykę jeżeli będzie brak komunikacji to uwalony sterownik od ABSu da się naprawić jak nie wywaliło pamięci.
  • Poziom 10  
    o z tego co mi wiadomo to kobntrolka od abs powinna zgasnąc jeszcze przed uruchomieniem silnika.a do tego jak sprawdzam czy abs nie chodzi jest sprawa prosta wciskam pedał hamulca i auto blokuje koła tzn sunie samochód normalnie

Dodano po 2 [minuty]:

a odnosząc sie od ostaniego postu to moze masz i racje ze ktoś poprostu jakos zmostkował te kontrolki bo jak sie odpali to nigdy nic nie wrygnie nawet a wiem ze jak abs nie działa to sie swieci podczas jazdy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    jak by nie było abs to bym nie zaczynał w ogóle tego tematu.i nie ma chyba passata b5 bez absu:P
  • Poziom 39  
    jorge chyba pytał czy działa ABS.
  • Poziom 10  
    zrobiłem diagnostyke i wykazało 2 błędy 283 i 65535 uszkodonu moduł sterujący.Mam pytanie czy trzeba bedzie wymienic tez moduł??