Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw passat b5 syncro problem z abs

adriankocon1 09 Jan 2009 20:17 5525 7
    adriankocon1
    Level 11  
    witam wszystkich mam problem odnośnie tego ze kontrolka abs nie gaśnie(gaśnie dopiero po odpaleniu samochodu)tak samo kontrolka od hamulca cały czas mruga i pojawiają się trzy sygnały (wszystko to przed odpaleniem auta)po odpaleniu nigdy żadna kontrolka się nie świeci ani nie mruga.ale ABS nie działa
    sprawdzałem bezpiecznik koło kierowcy ale jego w ogóle tam nie ma tzn nie są podciągnięte kabel może wie ktoś gdzie może być jakiś inny bezpiecznik od abs:?:

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Dodam jeszcze ze jeszcze raz sprawdziłem bezpieczniki i okazało się ze w tym VW są dwa bezpieczniki od abs jeden nr16(który nie wiem po co jest jak i tak nie ma podciągniętych kabli)a drugi numer chyba 6 i okazało się,
    że ten bezpiecznik jest spalony wymieniłem go ale niestety nic to nie pomogło.mam pytanie czy może jest jeszcze gdzieś jakiś bezpiecznik?i czy po wymianie bezpiecznika trzeba skasować błędy:?:
    Tomek331
    Level 26  
    Jak odpalisz samochod, to normalne, że kontrolka abs gaśnie, czyli ze wszystko jest a raczej powinno być ok, z kontrolką hamulca jest podobnie, musisz go wcisnąć aby przestała mrugać. A w jaki sposób kolega sprawdzał, że abs nie działa?
    yaaro
    Level 33  
    Tomek331 wrote:
    Jak odpalisz samochod, to normalne, że kontrolka abs gaśnie, czyli ze wszystko jest a raczej powinno być ok, z kontrolką hamulca jest podobnie, musisz go wcisnąć aby przestała mrugać. A w jaki sposób kolega sprawdzał, że abs nie działa?

Zanim coś napiszesz to zapoznaj się z autem. Abs i ręczny gaśnie nawet bez uruchomionego silnika.
    Masz auto przygotowane na giełdę czyli zmostkowane kontrolki z ładowaniem albo olejeniem. Poszukaj bezpiecznika 40 A jak pamiętam schowany jest daleko obok kolumny kierowniczej. A najlepiej zajedz na diagnostykę jeżeli będzie brak komunikacji to uwalony sterownik od ABSu da się naprawić jak nie wywaliło pamięci.
    adriankocon1
    Level 11  
    o z tego co mi wiadomo to kobntrolka od abs powinna zgasnąc jeszcze przed uruchomieniem silnika.a do tego jak sprawdzam czy abs nie chodzi jest sprawa prosta wciskam pedał hamulca i auto blokuje koła tzn sunie samochód normalnie

Dodano po 2 [minuty]:

a odnosząc sie od ostaniego postu to moze masz i racje ze ktoś poprostu jakos zmostkował te kontrolki bo jak sie odpali to nigdy nic nie wrygnie nawet a wiem ze jak abs nie działa to sie swieci podczas jazdy
    User removed account
    User removed account  
    adriankocon1
    Level 11  
    jak by nie było abs to bym nie zaczynał w ogóle tego tematu.i nie ma chyba passata b5 bez absu:P
    trans-serwis
    Level 39  
    jorge chyba pytał czy działa ABS.
    adriankocon1
    Level 11  
    zrobiłem diagnostyke i wykazało 2 błędy 283 i 65535 uszkodonu moduł sterujący.Mam pytanie czy trzeba bedzie wymienic tez moduł??