Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autostart płyt w systemie Windows XP

Marylek 09 Sty 2009 18:25 9791 7
 • #1 09 Sty 2009 18:25
  Marylek
  Poziom 12  

  Witam, ostatnio robiłem format dysku C. Po wgraniu systemu operacyjnego Windows XP i zainstalowaniu wszelkich poprawek i kilku programów nagle zniknął u mnie autostart płyt CD i DVD. Niewiem która z moich czynności to zrobiła. Na przykłąd krążki dodawane do czasopism komputerowych powinny się same uruchamiać pokazując swoje menu. Niestety u mnie teraz tego nie robią. Skorzystałem z porady dotyczącej tego problemu, zrobiłem wszystko według wskazówek ale problem nie znikł. Oto ta porada:

  Aby szybko włączyć lub wyłączyć opcję autoodtwarzania płyt CD i DVD w Windows XP Pro.

  1. Uruchom Microsft Management Console (START>Uruchom i wpisz gpedit.msc)
  2. Przejdź do Konfiguracja komputera>Szablony Administracyjne>System
  3. Znajdź w prawym menu funkcje Wyłącz autoodtwarzanie, kliknij na nią prawym klawiszem myszy i wybierz Właściwości
  4. Teraz możesz wyłączyć lub włączyć opcje autoodtwarzania. (Zwróć uwagę, że zaznaczenie Wyłącz tak naprawdę włączy autoodtwarzanie i odwrotnie)

  Dodam jeszcze, że poprzednio używałem na tym samym komputerze tego samego systemu operacyjnego i tych samych programów a problemu z autostartem nie miałem.

  0 7
 • #2 09 Sty 2009 18:40
  zygus2
  Poziom 15  

  PPM na napęd, właściwości, zakładaka Autoodtwarzanie ? tam nie szukałes ?

  0
 • #3 09 Sty 2009 19:15
  Marylek
  Poziom 12  

  Ta porada była jak światełko w tunelu, ale niestety nie pomogła mi. W każdej z wymienionych tam opcji zaznaczyłem "przywróć domyślne" , potem "zastosuj" i "OK" , na koniec restart systemu i.... niestety wciąż płyty nie zaskakują. Owszem, mogę każdą uruchomić wchodząc na "mój komputer" i klikając dwykrotnie na ikonkę napędu... wtedy każda z płyt się uruchamia ale przecież powinno to się odbywać samoczynnie. Czy macie jeszcze jakieś inne rady?

  0
 • #4 09 Sty 2009 19:25
  jankolo
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Marylek, czy zrobiłeś to samo w konfiguracji komputera i konfiguracji użytkownika?

  0
 • #5 09 Sty 2009 19:31
  Marylek
  Poziom 12  

  Tak, też zauważyłem, że konfiguracja komputera i konfiguracja użytkownika mają te same opcje systemowe do ustawienia. W obu eksperymentowałem więc z tymi ustawieniami. Próbowałem na "włącz" i na "wyłącz"... i nic.

  0
 • #7 09 Sty 2009 20:03
  Marylek
  Poziom 12  

  Ale jaja :-) Pobrałem z tej stronki program "AutoFix" i mimo, iż podczas instalacji wyświetlił mi się anglojęzyczny napis, że moje napędy go nie obsługują to zadziałał! Wreszcie wszystko wróciło do normy, płyty się uruchamiają i kamień spadł mi z serca bo już w wizjach widziałem konieczność formatu kompa. Dziękuję za pomoc. Z pewnością ten programik sobie zatrzymam na przyszłość. Pozdrawiam :D

  1
 • #8 03 Paź 2010 11:34
  Bergerac71
  Poziom 9  

  Witam, miałem ten sam problem co kolega.
  Przeczytałem jakie były u kolegi problemy i skorzystałem z linku który został jemu podesłany. Program zapytał się co trzeba skorygować,potem pojawiła się tabelka repair, nacisnąłem i po chwili mogłem zamknąć program. Włożyłem płytę która wcześniej się nie otwierała i zdarzył się cud ;) otworzył program instalacyjny.
  Pozdrawiam

  0