Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się włącza i wyłącza

piasek1990 23 Sty 2009 19:30 34202 38
    Piotr5906
    Poziom 17  
    Niestety, nie mam takiej możliwości.
    Gelip
    Poziom 28  
    Możesz jeszcze spróbować uruchomić komputer bez karty graficznej (a nawet bez klawiatury) żeby wyeliminować że to nie wina karty. Sam właśnie mam podobny problem i wymyśliłem coś takiego (czytaj mój ostatni post):

Link
    Piotr5906
    Poziom 17  
    Płyta na stole, podpięty tylko zasilacz i monitor bezpośrednio do grafiki zintegrowanej i efekt taki sam.
    Procesor sprawdziłem na innej płycie, jest sprawny, pozostaje sama płyta.
    Spróbuję jeszcze znaleźć wsad i zaprogramować bios w zewnętrznym programatorze, może pomoże, o efektach napiszę.
    Pozdrawiam
    Piotr5906
    Poziom 17  
    Gratuluję refleksu :D
    Już nie pamiętam co to był za blaszak ale tak to bywa jak się nie zamyka postów :)
    P.S. teraz znowu nie mogę go zamknąć " błąd ogólny"
    Brutus3
    Poziom 14  
    Czy bierzecie pod uwagę coś co się nazywa mikro pęknięciami.
    Kolega wcześniej pisze po zdemontowaniu płyty z obudowy nic nie działało jak płytę z powrotem zamontował komputer odpalił.
    W czasie mocowania płyty głównej do obudowy powstaje lekkie naprężenie nieszkodliwe po prostu płyta główna zostaje usztywniona.
    Lecz mikro pęknięcie ścieżki czy puszczenie lutu na jakieś nóżce może być nie widoczne gołym okiem a na tyle szkodliwe że takie uszkodzenie może spowodować nawet uszkodzenie procesora czy innego podzespołu elektronicznego.
    Sprawdź miejsce gdzie na obudowie jest przycisk Power i Restart może dostał tam się kurz i teraz powstaje od czasu do czasu zwarcie i ty naciskasz wyłączenie komputer się wyłącza puszczasz przycisk a tu znowu się komputer włącza.
    Piotr5906
    Poziom 17  
    Proponuję aby rozpoczynający ten temat zamkną wreszcie ten wątek :)