Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć wzmacniacz z mikserem/ komputerem/ odtwarzaczem

Mikolaj406 09 Sty 2009 20:17 3360 10
  • #1 09 Sty 2009 20:17
    Mikolaj406
    Poziom 11  

Witam
    Niedawno zakupiłem kolumny estradowe Hand Box 300W lpx 303 i do tego wzmacniacz ads 1100 lx. Nie wiem teraz konkretnie jak najlepiej połączyć dany sprzęt z mikserem lub komputerem ponieważ crossover dzieli mi pasmo na dwa kanały, a wtedy mam dźwięk stereo lub jakiś inny dźwięk który nie brzmi sympatycznie. jaki mam kupić przewód aby wszytko grało jak należy czy ma to być kabel insertowy 2x jack mono i jack stereo(lub cinch w zależności od podłączanego sprzętu czy jakiś inny kabel ?

Nie wiem jak połączyć te pasam aby osiągnąć pełną moc głośników

0 10
  • #2 09 Sty 2009 20:29
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

połączenie z mikserem: od miksera w zależności od modelu wychodzisz TS,TRS a najlepiej XLR a wchodzisz do wzmacniacza po XLR. jeśli z kompa to ze zwykłej dźwiękówki wychodzisz mini jackiem stereo rozdzielonym na dwa jacki mono i nimi wchodzisz w poszczególne kanały wzmacniacza. jeśli nie masz subbasów to po co Ci cross??

0
  • #3 09 Sty 2009 21:20
    Mikolaj406
    Poziom 11  

crrosower w ads jest wbudowany :)

jeżeli wchodzę do miksera XLR to tylko i wyłącznie na jeden kanał czy rozdzielony również na dwa przez mono?

0
  • #4 09 Sty 2009 22:06
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

to włącz tryb stereo po co Ci na crossie?? tam możesz tylko do 75hz ukręcić to basu nic nie będzie z paki więc nie ma sensu użycie.

Drugiego pytanie nie do koca rozumiem. chodzi Ci o wpinanie mikrofonu w mikser? Wpinasz w jeden mono XLR (w jeden kanał)

0
  • #5 10 Sty 2009 10:02
    Mikolaj406
    Poziom 11  

tylko na stereo chodzi tylko i wyłącznie jedno pasmo, jedna kolumna ponieważ łapie mi tylko kanał A

0
  • #6 10 Sty 2009 11:38
    William Bonawentura
    Poziom 31  

Crossover włączysz gdy będziesz miał dwie takie końcówki i jeszcze dwie paczki basowe. Wówczas każda z końcówek będzie napędzała jeden kanał.

0
  • #7 10 Sty 2009 12:49
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

ustawiasz główną zworkę na "STEREO" a zworki przy gałkach crossovera na "PASS"

0
  • #8 10 Sty 2009 17:48
    Mikolaj406
    Poziom 11  

ustawiam tak i wtedy chodzi mi tylko jedna kolumna, sprawdzałem czy nie są uszkodzone i obydwie chodzą
    dlatego nie mam pojęcia jakiego teraz mam kabla użyć

-1
  • #9 10 Sty 2009 18:31
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

musisz mieć któryś kabel źle skonstruowany. A jak wpuszczasz sygnał do wzmacniacza??

0
  • #10 10 Sty 2009 19:09
    Mikolaj406
    Poziom 11  

najwidoczniej tak,

wpuszczam sygnał przez kabel mały jack z przejściówką na dużego

0
  • #11 10 Sty 2009 21:46
    Dziub-Dziub
    Poziom 28  

no to jak chcesz, żeby ci działało w stereo?? :/

Jeśli ma ci działać wzmacniacz poprawnie w trybie stereo to musisz wpiąć wygnał w oba kanały A i B. tzn, że od kompa potrzebujesz kabla mini jack na dwa jacki mono. (ale najlepiej puszczaj przez mikser zawsze lepiej wysterujesz sygnał). z miksera w zależności od modelu musisz dać dwa kable XLR-XLR lub JACK-JACK (lx1100 ma wejścia XLR i jack).

W tym momencie z tym kablem którym masz to chyba tylko możesz wpiąć się w kanał A i włączyć tryb Parallel. Ale chyba będziesz musiał inaczej zalutować wtyczkę w dużym jacku. Ale nie jestem pewien

0