Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prawdopodobnie problem z grafiką

adziu85 09 Sty 2009 20:20 870 5
  • #1 09 Sty 2009 20:20
    adziu85
    Poziom 9  

Witam mam taki mały problem postaram się go dokładnie opisać, mam płytę główną Gigabyte K8U, do tego kartę graficzną Geforce 6200, wszystko działa elegancko i sprawnie lecz czasami sporadycznie bardzo rzadko ale jednak wyskakuje (BSOD) wygenerowałem programem WinDbg - Microsoft Debugging Tools x86 następujący komunikat:

BugCheck 1000000A, {0, 2, 1, 8051ee86}
    Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+47e86 )

Z opisanych błędów wyczytałem że jest błąd sterownika, być może karty graficznej, przywracanie systemu do ostatniej konfiguracji nie pomaga a w przypadku zaktualizowania sterownika karty graficznej ze strony (NVIDI) pojawia się drugi już znacznie poważniejszy i częstszy problem mianowicie za każdym razem gdy włączam jakiś film w komputerze resetuje mi go, dlatego działam na tym starym sterowniku (wersji: 7.7.7.2) może jest ktoś kto jest mi w stanie z tym pomóc

0 5
  • #3 09 Sty 2009 22:49
    adziu85
    Poziom 9  

Najnowszej wersji nie instalowałem ale te działo się to tak ze sterownikami serii 169.xx i bodajże 167.xx a teraz na stronie widzę że najnowsza wersja datowana na 08.01.2009 to 181.20 a myślisz że jak na wersjach 169.xx wyskakiwały błędy to na 178 i tej najnowszej wersji 181.20 błędów nie będzie ?

0
  • #4 09 Sty 2009 23:15
    mat_ed
    Poziom 43  

Sprawdzić możesz te najnowsze sterowniki nic nie stoi na przeszkodzie.
    Jeśli problem będzie nadal to przetestuj pamięć w Memtescie -> memtest.org

0
  • #5 17 Mar 2009 23:55
    adziu85
    Poziom 9  

Sprawdziłem stery wyskakuje Blue screen ale zauważyłem iż błędy BSOD są bardzo różne nie powtarza się ciągle ten sam błąd jak napisałem wyżej zarówno dla starych jak i nowych sterów najczęściej wygląda to tak że zawsze gdy włączam przeglądarkę i surfuje po internecie po chwili następuje zawieszka dalej obraz robi się czarny na około sekundę następnie wraca do normalności a gdy dalej surfuje jest zawieszka obrazu i wywala blue screen-a po części zniwelowałem ten problem ustawiając w ustawieniach ekranu przyspieszenie sprzętowe na brak natomiast gdy mam ustawione przyspieszenie sprzętowe karty na pełne to za każdym razem gdy włączę przeglądarkę praktycznie po 5 minutach surfowania (czasami krócej) mam reset i dzieje się to ze wszystkimi przeglądarkami zarówno gdy używam firefoxa jak i explorera czy operę

0
  • #6 18 Mar 2009 19:04
    11111olo
    Poziom 43  

Problemem nie jest karta.
    Myślę że masz uszkodzony RAM a ta karta z niego korzysta.
    Sprawdź RAM MEMTESTem, albo zmniejsz taktowanie pamięci na mniejsze i sprawdź czy pomoże.

0