Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet P1005 długi czas czekania na wydruk z kolejki

done 09 Sty 2009 22:48 15801 18
  • #1 09 Sty 2009 22:48
    done
    Poziom 21  

Witam

Drukarka HP LaserJet P1005 działa prawidłowo przy drukowaniu z komputera do którego jest podłączona, ale jest udostępniona i problem w tym, że jeśli drukuje się z komputera w sieci np. 2 różne dokumenty to wydrukuje pierwszy (mimo, że fizycznie jest już wydrukowane to stan cały czas jak w załączniku czyli drukowanie) a następnie trzeba czekać ok 10 minut aby zaczęła drukować 2gi dokument.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.
    PS. 3 komputery z systemem XP wyłączony firewall, połączone przez router WiFi.
    Pozdrawiam

HP LaserJet P1005 długi czas czekania na wydruk z kolejki

0 18
  • #2 12 Sty 2009 14:21
    done
    Poziom 21  

Witam

No niestety nie rozwiązałem problemu, dopiero jak podmieniłem na drukarkę HP1020 zaczęło działać. Być może HP 1005 ma zbyt mały bufor.

Czy istnieje sposób / program na szybkie usunięcie dokumentu z listy dokumentów do druku (w załączniku w poprzednim poście), pytam bo muszę czekać ok 10 minut nim drukarka wykona to sama, gdy zaznaczę Anuluj wszystkie dokumenty .

Pozdrawiam

0
  • #3 12 Sty 2009 14:42
    endriuf
    Spec od drukarek

Drukarka P1005 ma tylko 2MB pamięci. Nie nadaje się do takich zastosowań. Co do usunięcia dokumentów do wydruku to robisz tak.
    start
    uruchom
    wpisujesz cmd
    potem w okienku, które ci wyskoczy "net stop spooler" powoduje zatrzymanie bufora wydruku
    wchodzisz na C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS i z tego folderu usuwasz wszystkie pliki
    potem wracasz do cmd i wpisujesz "net start spooler"
    zamykasz okienko
    i po kłopocie

0
  • #4 05 Mar 2009 15:06
    slavo_s2k
    Poziom 14  

Mam ten sam problem, czyli nie ma rozwiązania?? Po sieci pierwsza strona idzie ok, a następna po długim czasie :( jak tutaj na to ma wpływ bufor 2MB?? z lokalnego kompa idzie ok.

0
  • #5 01 Kwi 2009 12:47
    ksimon
    Poziom 14  

dzwoniłem do hp, nie potrafią pomóc, dzwoniłem do microsoftu (bo HP mnie wysłało) nie chcą pomóc.
    Mam zamiar kupić serwer wydruku Q6259A firmy hp, ale nie wiem, czy to pomoże.
    może ktoś to rozwiązał?

1
  • #6 01 Kwi 2009 18:28
    slavo_s2k
    Poziom 14  

Dalej nie mam rozwiązania, a zdarzyło mi się to już też przy innym modelu (wyższym) HP LaserJet. Takie to trochę dziwne, napisz jak uruchomisz to na serwerze.

0
  • #7 05 Kwi 2009 21:30
    hellypton
    Poziom 9  

Witam,
    Ja mam trochę inny problem, też z HP P1005, tylko, że blokuje się po wydrukowaniu 1-2 stron dokumentu, mruga zielona dioda.
    Jak poczekam to po chwili coś w niej pstryknie i dioda przestaje mrugać, zaczyna świecić na stałe. Ale nie kontynuuje drukowania.
    Druk idzie z lokalnego komputera. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.

0
  • #8 28 Kwi 2009 12:24
    miod3k
    Poziom 2  

Cytat:
    Witam

No niestety nie rozwiązałem problemu, dopiero jak podmieniłem na drukarkę HP1020 zaczęło działać. Być może HP 1005 ma zbyt mały bufor.

Problem rozwiązuje zainstalowanie najnowszych sterowników ze strony producenta.

Pozdrawiam

0
  • #9 30 Kwi 2009 00:22
    ksimon
    Poziom 14  

2 tygodnie temu pobierałem nowe stery za strony producenta i było źle.
    Jeśli możesz, to podeślij link do dobrych sterów.

Testowałem z serwerem druku i jest dobrze, jednak w moim przypadku ( dwa zakresy adresów sieciowych) nie chce to prawidłowo działać.

pozdrawiam

1
  • #10 02 Wrz 2009 15:37
    Pocinas
    Poziom 17  

Kiedyś mi się zdarzyło co prawda w innej drukarce że wyruk bardzo długo szedł po lanie na kopie gdzie Drukarka Laserowa była udostępniona gdzie tez i drukowała z dziwnymi różnymi problemami, co się okazało Program Antywirusowy to spowalniał (Blokował) po odblokowaniu na komputerze z drukarką chyba zdaje mi się ZAPORY SIECIOWEJ programu antywirusa wszystko wróciło do Normy..

Pytanie do kolegi "ksimon" który to chcial zakupić Print Server HP Q6259A

Pytanie czy ten serwer wydruku pracuje prawidłowo z tą drukara P1005.. Pytam gdyż aktualnie mam te drukakrke podlączoną do Routera z Print serwerem DLink DIR-120 ale sie ten Router-print serwer okazał zupełną klapa w poprawnym działaniu.
    Chce zakupić Print server nie koniecznie WIFI który bedzie prawidłowo działał z tą drukakra. Jesteście w stanie coś doradzić.

Z góry dzięki

0
  • #11 02 Wrz 2009 16:33
    ksimon
    Poziom 14  

witam, niestety w moim przypadku prinserwer nie zadziałał, gdyż w sieci, w której miał chodzić były dwie klasy adresowe, czego printserwer nie przeskoczył, ale testowałem wcześniej tę opcję w mojej firmie (gdzie mam tylko 192.168.2.xxx) i drukował.
    pozdr.

0
  • #12 02 Wrz 2009 19:26
    Pocinas
    Poziom 17  

"ksimon" chodziło mi czy jak kolwiek byly by ustawienia czy wogle prawidłowo działał.. z Drukarka P1005 czyli dokladnie po wylaczeniu zasilania drukarki a potem jego włączeniu czy Drukarka bez problemu drukowala. W aktualnym Routerze z Print serwerem poczatkowo było to samo ze generowane były 2 klasy adresowe przez 2 Routery bo drugi ADSL od Neostrady po lanie szedł kabel do tego Routera z Print serwerem..., ale po wyłączeniu jednego serwera DHCP było wmiare OK.. Wmiare OK do momentu wlasnie nieszczesnego wylaczenia drukarki. Było widac po Diodach Routera LAN że odbiera pakiety ale tak jak by nie przesyłał juz danych do Drukarki. Dlatego własnie szukam print servera który by mógł prawidłowo zadziałac z ta Drukarka.. Mysle ostatecznie kupic Drukarke juz z wbudowana kartą sieciową i nie ukrywam ze żałuje pól roku temu że tego nie wziąłem pod uwage bo napewno problemów by nie było. Aczkolwiek teraz sprzedawanie tego po kosztach i kupowanie nowej noo chciałbym troche tego unikac. Pozdro

0
  • #13 03 Wrz 2009 11:00
    ksimon
    Poziom 14  

Powiem szczerze: te drukarki dla mnie są niewiele warte i bez względu na to, czy drukuje po lanie, czy nie- są kiepskie. Ostatecznie nie mogę Ci powiedzieć, czy to dobrze chodziło, bo jak sam widzisz było to dawno i testy w mojej firmie trwały krótko, bo klient, gdzie to montowałem się spieszył i sprzedałem mu drukarkę konicaminolta która drukowała prawidłowo w sieci (oczywiście przez komputer, który ją udostępniał).

Z mojej strony polecam Ci zakup używanej drukarki hp 1018, 1020, lub 1022, które mimo, że wyglądają podobnie do 1005, są o 70 ekonomiczniejsze i poprawnie drukują po lan.

Z doświadczenia wiem, że hp 1005 jest droga w utrzymaniu, bo trudniej ją zregenerować, a toner starcza na ok.1000str.

pozdr.

0
  • #14 03 Wrz 2009 12:17
    wshk
    Poziom 17  

Akurat 1018,1020 to dokladnie to samo w kwesti druku przez lan co P1005,P1006 itd.
    I problemy beda takie same.
    Ale faktem jest ze pod kazdym innym wzgledem sa to lepsze drukarki. Maj wydajniejszy (nawet 2x wydajnieszy ) toner z wiekszym smietnikiem, ktory sie tak latow nie przepelni.
    Sa mniej wybredne jesli chodzi o proszki(P1005 itd bardzo ladnie drukuja na zamiennikach w trybie normalnym ale w trybie oszczednym - rzadko sie trafia cos dobrze drukujacego, 1020 i pokrewne nie maja z tym problemow).

Jakos kulturalniej pracuja te starsze(wydaja nizsze, mniej denerwujace dzwieki).
    Potrzebuja mniej pradu(na naklejce znamionowej 1020 - 2,5A zas P1005 - 2,9A).
    A tak na koniec to wszystkie starsze drukarki o ktorych to mowa posiadaja tzw priority feed slot (ta poleczke w podajniku) co czasem sie bardzo przydaje. W nowszysch tego zabraklo.

0
  • #15 03 Wrz 2009 13:01
    ksimon
    Poziom 14  

podłączyłam 1005 do kompa1, udostępniłem ją.
    przez sieć podłączyłem się z kompa2 do kompa1 i chciałem drukować na 1005.
    Jest wydruk po ok 1 minucie.

Jeśli chodzi o 1020, to mam tę drukarkę do dziś w firmie i drukuję z wszystkich komputerów w firmie na tej drukarce i nie ma problemów z drukowaniem.

więc jest różnica.
    pozdr.

0
  • #16 03 Wrz 2009 13:05
    Pocinas
    Poziom 17  

Czyli jako by można powiedzieć ze Pojecie jest Logiczne i Proste. Drukarki tanieją, są niby nowsze ale tak naprawdę i tansze bo okrojone technologicznie, producent szuka tanszych rozwiazań dlatego jak widać w przypadku 1018,1020, Nowszych P1005, P1006 i podobnych poptostu tak to sie ma, wywnioskowac jednym slowem ze P1005 to poniekąd BUBEL

0
  • #17 03 Wrz 2009 13:14
    ksimon
    Poziom 14  

problem z drukowaniem po lan w 1005, moim zdaniem to wina sterowników, których producent nie ulepszył.

Jeśli chodzi o inne aspekty, to w 1005 jest chip na tonerze, by kupować oryginalne tonery, pojemność tonerów jest mniejsza, by kupować częściej oryginalne tonery

Jednym słowem producent sprzedaje drukarkę tanio, ale liczy na to, że klient odda mu kasę przy zakupie materiałów eksploatacyjnych.

Jeśli kupowalibyśmy oryginały, to drukarka spisuje się dobrze- ogólnie.

powodem (według mnie) takiego postępowania jest duża konkurencja, która wprowadza na rynek laserowe drukarki dużo taniej i HP musiało wprowadzić produkt tani.

pozdr.

0
  • #18 13 Sty 2010 09:25
    puszczykos
    Poziom 9  

witam, ja mam taki problem. chce sie podpiąć pod tą drukarkę, widzi mi ją w sieci i gdy klikam aby ją dodać to wyskakuje problem ze sterownikami. chce pliku P1006CLP.dll, gdy go ściągnąłem i wskazałem na niego to poszukuje kolejnych plików, gdy je pomijam to wyskakuje błąd instalacji.. Proszę o pomoc co zrobić aby ją zainstalować

0
  • #19 24 Mar 2010 20:14
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

Ja mam podobny problem z drukarką HP 5550. Podłaczona lokalnie do komputera drukuje dokument za dokumentem bez czekania. Podłączona przez Print Server TP-LINK 510U drukuje jeden dokument, następnie każe czekać ok 3 min. i dopiero jak ten wydrukowany zniknie ze spojlera, pozwoli drukować następny dokument. Print Server działa w jednej klasie adresów LAN, przez router. Drkarka podłączona lokalnie do innego komputera działa normalnie gdy drukujemy przez LAN z innego komputera. Problem pojawia się jak podłaczymy drukarkę przez Print Server. Żeby nie było - problem występuje na WinXP. Win 7 x64 i na Vista x32 - bo na tych testowałem - zawsze mamy do czynienia z takim samym stanem rzeczy. jak widać to chyba nie jest wina systemu, ani sterowników, bo systemy są równe więc i sterownki powinny być różne. Proszę o pomoc, jak przyspieszyć - zmniejszyć - czas pomiędzy kolejnymi wydrukami.

0