Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie w głosnikach po podłączeniu laptopa z kinem domowym

09 Sty 2009 23:50 2658 5
  • Poziom 12  
    Witam wykonałem kabel łączący wyjście słuchawkowe laptopa (innego nie ma) z wejściem kina domowego ( podwójne –czincze) po podłączeniu w głośnikach kina słychać buczenie, które przeszkadza w słuchaniu muzyki. Masa po obu końcach jest prawidłowo przylutowana kabel każdy kanał osobno ekranowany. Kino nie ma innego wejścia audio. Czy istnieje sposób by zlikwidować buczenie?..Proszę o rade
  • Poziom 15  
    Czy buczenie występuje również gdy laptop pracuje na baterii? Jeżeli nie, to wystarczy podłączyć zasilacz do gniazdka bez bolca. Wiem, że nie powinno się tak robić, ale to działa w moim przypadku.

Muszę kiedyś wyjaśnić to zjawisko, bo nie daje mi spokoju. Nie wiem czy są to zakłócenia z zasilacza impulsowego, czy pętla masy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Gdzieś jest zwarcie ;) Zrób prosty test: podłącz "czincze(xD)" do kina - jeśli jest cisza to dobrze, dotknij końcówki małego jacka jeśli podczas dotykania buczy to kabel jest na 100% sprawny. Zasadniczo sprawdziłbym właśnie małego jacka czy gdzieś przy skręcaniu obudowy nie wygięła się blaszka ;)
  • Admin grupy audio
    lega-m napisał:
    Muszę kiedyś wyjaśnić to zjawisko, bo nie daje mi spokoju. Nie wiem czy są to zakłócenia z zasilacza impulsowego, czy pętla masy.

Wyjaśnienie tego zjawiska jest proste. Proszę przeanalizować budowę filtru przeciwzakłóceniowego w zasilaczu oraz sposób jego połączenia z masą po stronie wtórnej przetwornicy.
  • Poziom 12  
    Ponownie witam faktycznie na zasilaniu bateryjnym buczenie zniknęło nie ma go tez, gdy zasilacz podłączony jest do gniazda bez zerowania. Czy jest jednak jakiś prosty sposób żeby, nie był tego efektu po podłączeniu do gniazda z zerowaniem???. Za pomoc dziękuję, szczególnie użytkownikowi „ lega-m”
  • Poziom 11  
    Ja mam taki sam problem tylko z komputerem domowym, mam kabel kupiony, Fabryczny i gdy nic nie słucham to burczy i słychac jak pracuje komp w głosnikach a jak włacze muze to nie burczy.