Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PA5510B421 nie kończy programu prania

gugip 09 Sty 2009 23:54 4548 8
  • #1 09 Sty 2009 23:54
    gugip
    Poziom 10  

Witam,

Moja pralka - jak w temacie, kończy program z wodą w środku, a dioda "gotowa" miga trzy razy. Żeby dokończyć pranie muszę przejść na wypompowywanie lub wirowanie.

Filtr wyczyszczony, pompa pompuje wodę, przeprowadzałem "test 5%", uruchamiałem tryb serwisowy i nic. Sytuacja niestety ciągle się powtarza.
    Czasami po wyjęciu wtyczki z gniazdka pralka przechodzi cały cykl bez problemu.

Gdzie szukać problemu? Proszę o poradę.

1 8
  • #2 09 Sty 2009 23:59
    schnauzerman
    Specjalista AGD

gugip napisał:

...Moja pralka - jak w temacie, kończy program z wodą w środku, a dioda "gotowa" miga trzy razy. ...
    W ten sposób sygnalizuje brak wylewania wody, może być zużyty silnik pompki, chyba że podczas wylewania pompka przelewa wodę obiegiem aqua-spray, napisz co się dokładnie dzieje w czasie wylewania po programie prania.

0
  • #3 10 Sty 2009 00:06
    gugip
    Poziom 10  

schnauzerman napisał:
    gugip napisał:

...Moja pralka - jak w temacie, kończy program z wodą w środku, a dioda "gotowa" miga trzy razy. ...
    W ten sposób sygnalizuje brak wylewania wody, może być zużyty silnik pompki.

Doczytałem o tym w instrukcji obsługi.
    Pralka wypompowuje wodę, gdy po zatrzymaniu zmienię program na wirowanie lub podczas testów. Czasami też, po wyciągnięciu wtyczki z gniazdka i ponownym podłączeniu, przeprowadza program od początku do końca.

Podczas wylewania pompka nie przelewa wody obiegiem aqua-spray.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Sty 2009 00:14
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Jeżeli w czasie kiedy powinna wylewać a nie wylewa i dochodzi do niej napięcie a zawór przesterowania jest zamknięty- do wymiany silniczek pompki.

0
  • #5 10 Sty 2009 00:21
    gugip
    Poziom 10  

Czasami wylewa więc wydaje mi się, że silniczek pompki działa.
    Jak sprawdzić czy zawór przesterowania jest zamknięty? Pralki jeszcze nie rozbierałem.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Sty 2009 00:29
    schnauzerman
    Specjalista AGD

gugip napisał:
    Czasami wylewa więc wydaje mi się, że silniczek pompki działa.
    Jak sprawdzić czy zawór przesterowania jest zamknięty? Pralki jeszcze nie rozbierałem.
    Jeżeli czasami wylewa a czasami nie to do wymiany silniczek pompy, zużyte po latach pracy tak się zachowują.

0
  • #7 12 Sty 2009 11:33
    gugip
    Poziom 10  

Nigdy jeszcze nie rozbierałem pralki, ale zawsze kiedyś jest ten pierwszy raz.
    Możecie mi napisać od czego zacząć, żeby się najprościej dostać do tego silniczka, tak żebym nie narobił sobie roboty i nie rozebrał całej pralki.

0
  • Pomocny post
    #8 12 Sty 2009 11:35
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Zdemontuj ściankę przednią - dolną i masz dostęp do pompki.

1
  • #9 14 Sty 2009 23:46
    gugip
    Poziom 10  

Dziękuję za podpowiedzi. Jak na razie działa wszystko do końca :)
    Dostałem się do pompki bez problemu, zamontowałem nową (cena w sklepie 33zł.), a radość z nieprzerywanego prania "bezcenna".

Pozdrawiam to bardzo przydatne forum i forumowiczów.

0