Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa B X14SZ nierówne obroty

10 Sty 2009 01:49 4516 2
  • Poziom 1  
    Witam mam taki problem. Auto przy probie odpalenia zapala bardzo ciężko dopiero po wdepnięciu pedału gazu do końca i kręceniu długo rozrusznikiem zaczyna się odzywać silnik. Praca zaczyna się od nierównych niskich obrotów. Właściwe obroty uzyskuje z trudem puszczam gaz ale dopiero jak przekroczy 1000 obrotów następnie obroty zaczynają się strasznie wahać i wtedy wskakuje mi na super obroty do 4000 tys. gaszę go i kolejna próba. Czasami spadną ale trzymają się powyżej 1200. Gwałtowne naciśniecie pedału gazu dławi auto doprowadzając je do zgaśnięcia.

Dotychczas wymieniłem pompkę paliwa i sondę lambda.

Nadmieniam ze to nagle występuje, a tak poza tym silnik jak odpali bez problemów to pracuje normalnie.

A często odpalanie na pycha przywraca mu normalną prace silnika powiem ze zawsze. Poza tym te nierówne obroty wystąpiły z chwila przyjścia mrozów.

proszę o poradę pozdrawiam

A napisze jeszcze ze jest to corsa rok 97' 60 KM elektroniczny rozdzielacz zapłonu i raczej to nie ecotec pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Witaj.
    Jeżeli już posprawdzałeś wszystko co możliwe z elektryką oraz sprawdziłeś egr i dalej jest taka loteria jak piszesz, że jak już odpalisz normalnie to jest normalnie, a jak odpali z trudem to kiepsko chodzi to sprawdź koniecznie dolne koło rozrządu czy nie ma luzu i czy nie obrobiło go na klinie. W tych silnikach zdarza się to i w momencie gdy zaczyna pojawiać się luz na kole przestawia się zapłon i silnik głupieje, raz chodzi dobrze a a raz źle. Sprawdź to koniecznie bo w przypadku ścięcia klina koszty są ogromne większe niż po zerwaniu paska rozrządu bo dodatkowo zniszczone jest koło dolne rozrządu i także wał ulega obrobieniu.