Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner czy wzmacniacz pod 2xdiy + 2xaltus 110 Pomocy

snikers00 10 Jan 2009 03:27 1118 13
    snikers00
    Level 10  
    Jesli ktos moglby mi doradzic co kupic czy amplituner czy wzmacniacz i tuner do dwoch glosnikow diy ktore nie dlugo pokaze na forum i do tego chce kupic dwa altusy 110 albo 200 albo 300. O to chodzi ze tez chcialbym ogladac filmy poza sluchaniem muzyki i mysle nad amplitunerem 5.1.Fajny wyglad maja harman kardony ale taki np avr155 na jaki mnie stac to nie wiem czy pod te 4 kolumny nawet jak beda altusy 110 to czy nie bedzie mial za malo mocy?? Bardzo bym prosil o porade co i jak...Na sprzet mam jakies 1500- 1700 zl.

Myslalem tez czy by nie kupic uzywanej wiezy technicsa i do tego wzmacniacz bo tez chcialbym zeby ladnie na polce wygladalo...
    jakon
    Level 10  
    amplituner5.1 może niepodołać przy takiej mocy więć ja radze kupić jakiś mocny wzmacniacz
    snikers00
    Level 10  
    Sprzedawca ze sklepu zapewnil mnie,ze wystarczy mocy i bedzie jej zapas przy harman/kardonie avr 155 i jutro jade chyba zakupic ten sprzecik.A wy jak myslicie starczy ?
    Pablo1964
    Moderator
    Seria AVR1xx to podstawowe modele, ich przeznaczeniem jest głównie kino, muzykę odtwarzają "przy okazji". Moim zdaniem to połączenie nie będzie najszczęśliwsze.
    snikers00
    Level 10  
    to jaki kupic amplituner do 1700zl zeby mi dobrze muzyka grala?bo jednak bym wolal amplituner od wzmacniacza bo znowu nie jestem takim audiofilem...
    snikers00
    Level 10  
    To jak bym podlaczyl mniejsze kolumny to za 1700zl bym kupil jakis amplituner i mozliwie by grala muzyka?bo teraz to juz nie wiem .podobno ten harman kardon ma bardzo dobry dzwiek tez w stereo..
    Pablo1964
    Moderator
    Jak na swoją cenę to tak... ale nieporównywalnie gorszy od wzmacniacza w tej cenie.
    snikers00
    Level 10  
    Kurcze no napewno ale jak juz jestem zdecydowany na ten amplituner to nie lepiej kupic jakas yamahe?albo onkyo bo harmana jest niski model za 1700 a yamahe bym kupil wyzszy czy onkyo?a moze marantz?doradzcie mi cos...
    Pablo1964
    Moderator
    Wszystko z tej półki cenowej gra podobnie - nieźle w kinie i kiepsko w stereo. Posłuchaj ulubionej płyty przed zakupem.
    snikers00
    Level 10  
    W takim razie amplituner stereo kupic?bo chcialbym zeby to jednak byl amplituner...A wogole pod wzmacniacz da rade podpiac 4 kolumny zeby dobrze gralo?
    Pablo1964
    Moderator
    Będzie grało gorzej niż przy 2 kolumnach ale jakoś zagra. A czy kupić wielokanałowy czy stereo musisz sam podjąć decyzję. Wskazówki podałem w artykule, do którego odesłałem Cię wcześniej - mam nadzieję, że będą pomocne.
    snikers00
    Level 10  
    No bardzo jest przydatny i dzieki za pomoc ogolnie . jeszce chcialbym sie dowiedziec jaki amplituner stereo kupic?Harman Kardon avr 3490 podoba mi sie .nada sie czy jakas yamahe moze ??
    snikers00
    Level 10  
    Jest Harman/Kardon HK3490 polecam wszystkim jest swietny brzmieniowo wizualnie wogole jest swietny!