Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna I, nie pali na jeden cylinder

10 Sty 2009 09:14 9149 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Zmienilem ostatnio silnik bo w starym mi blok pekl. No i drugi silnik pali na 3 cylindry. Objawem jest szerpanie silnikiem, charakterystyczne "pyrkanie" z tlumika, spalanie na poziomie 20-25l/100km, szarpanie lewarkiem biegow (nowa poduszka), slaby silnik - gdy przy 80km/h wrzuce 5 bieg to szarpie lewarkiem jak by bylo za malo obrotow, tak samo na innych biegach - odpowiednio slabsze.
    Wymienilem swiece na nowe (pozniej jak odkrecalem to 3 byly opalone),pasek rozrzadu, rolki i napinacz sa nowe, jak ja badalem cisnienie to cisnieniomierz mi wskazal na 3 cylindrach 13, na jednym 10, ale u mechanika jego przyrzad wskazal na kazdym cylindrze 12,5, wiec tu nie ma chyba problemu. Elektryk sprawdzil mi cewki, pierwsza byla uszkodzona, kupilem nowa, teraz wszystkie daja iskre, ale silnik nadal pali tak samo. Juz mi rece opadaja, kable sa sprawne, skoro iskra jest na kazdej cewce.

Samochod Renault Laguna I z 2000r.
    Silnik 1,8 16v rowniez z 2000r ale starszy od samochodu o 3 miesiace. Rodzaj silnika F4P
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na każdej cewce jest iskra czy na każdej świecy ? A żeby palił cylinder to poza iskrą musi mieć odpowiednia ilość paliwa...

SławeK
  • Poziom 10  
    Na kazdej swiecy, sprawdzalem cewki z zalozonymi swiecami.
    Czyli moze to byc wtrysk? Za duzo podaje i zalewa, przez co tez "spalanie" jest ogromne?
  • Poziom 35  
    Moza za duzo, a moze nie podaje wcale. ZObacz po chwilolwej pracy czy swieca mokra. Zobacz jak kompresja wyglada.
  • Poziom 15  
    Jeśli jest sprężanie, iskra to brak tylko paliwa.Podmień wtryskiwacz np. między 1 i 3 cylindrem -usterka się przeniesie-to wtryskiwacz do wymiany.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiazany, wzialem uzywany wtryskiwacz, z laguny II ale z takim samym silnikiem byla, teraz dziala jak przed awaria silnika, czyli prawie igielka:) niewiele przejechalem jeszcze na zmienionym wtryskiwaczu, ale paliwo sie w miare utrzymuje w baku:) zobacze jak zaleje na pelno i pojezdze troche, ile teraz spala:) dzieki za zainteresowanie tematem:)