Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój miernik nie mierzy prądu stałego? Dlaczego?

10 Sty 2009 10:19 2073 16
  • Poziom 21  
    Posiadam miernik DT9208A (taki z allegro za 30zł) i problem jest taki, że nie mierzy prądu stałego z zasilaczy(prostowników) na mostku Gretza.
    Gdy podłączę do akumulatora wszystko jest ok, ale gdy do prostownika na mostku czterech diod w układzie Gretza, to głupieje jak bym mierzył prąd zmienny. Co ciekawe poszedłem do sąsiada, który ma jakiś najtańszy miernik z rynku i jago mierzy normalnie pokazując rzeczywiste wartości.
    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy może jest uszkodzony to go zwrócę bo mam go tydzień.
  • Poziom 18  
    A może problem polega na tym że prąd po mostku nadal ma drgania i miernik rozpoznaje go jako prąd zmienny/przemienny.. spróbuj po mostku kondensator dodać jakiś w miarę duży..
  • Poziom 21  
    Ach ok spróbuję , no tak może nie rozpoznaje ale dlaczego miernik sąsiada rozpoznaje normalnie sprawdzaliśmy oba razem?
  • Poziom 18  
    Bo sąsiad ma inny miernik.. Może w twoim być coś uszkodzone albo poprostu tak jest zaprogramowany.. mierzy prąd stały <=> jest bez drgań, wyprostowany i wystabilizowany..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Poprostu inny układ ten jest szybszy i reaguje na znaczną ilość śmieci na wyjściu. Weź oscyloskop i zobacz jak wygląda prąd po wyprostowaniu, bez żadnego kondensatora.
  • Poziom 21  
    Boże skąd ja wezmę oscyloskop no to w końcu jest uszkodzony czy nie?
  • Poziom 21  
    Po prostu podepnij ten kondnensator i sprawdź, poźniej pomyślimy.

Twój miernik jest inaczej skalibrowany niż kolegi...

PS.

Spróbuj zmierzyć bez kondensatora ale na mierniku ustawionym na zmienne...
  • Poziom 18  
    elektronika6 napisał:
    Podepnie kond. i miernik pokaże wartośc o pierwiastek z dwu większą, bo C będzie się ładował w szczytach.
    A nawet tanie mierniki wskazówkowe pokazują prawdę....

Nie chodzi o to żeby se na stałe podpiął więc nie ma różnicy czy będzie mu pokazywał o pierwiastek z 2 więcej czy nie.. poprostu sprawdzi w ten sposób czy przypuszczenie ze prąd niefiltrowany miernik wykrywa jako zmienny/przemienny..
    radzę czytać dokładnie
  • Poziom 18  
    Toma085.. podepnij ten kondensator, będziesz wiedział w czym tkwi problem..
  • Poziom 21  
    Witam próba z kondensatorem wykonana i co ciekawe prąd wskazał prawidłowo może zawyżył około 1.5V po czym odpiołem kondensator i zmierzyłem jeszcze raz przez chwilkę pokazywał taką wartość jak z kondem a później tak po minucie znowu zgupiał.
  • Poziom 18  
    Noto już wiesz w czym problem.. Może ten model miernika co masz tak poprostu jest zrobiony albo twój egzemplarz taki felerny sie udał..
  • Poziom 10  
    wyrzuc to i kup G-UNIT :D tani i dobry :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    toma085 napisał:
    co ciekawe prąd wskazał prawidłowo może zawyżył około 1.5V

Jedno pytanie - rozróżniasz prąd i napięcie?
    Piszesz o prądzie a z treści wynika problem z pomiarem napięcia.