Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat przekaźnikowego układu sterowania

10 Sty 2009 13:42 3646 18
  • Poziom 9  
    Witam czy ktoś mógłby mi pomóc znaleśc projekt przekaźnikowy układ sterowania kierunkiem obrotow silnika pradu stalego wyposazony w dwa przyciski sterujace i wylancznik zabezpieczony przed rownoczesnym nacisnieciem obydwu przyciskow sterujacych.. był bym bardzo wdzieczny
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 18  
    Wymyśliłem ten schemat dla ciebie ;) Sory za bałagan ale może sie odczytasz z niego :)
    mam nadzieje że o to ci chodziło
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    wow dzieki a pomógłbys mi jeszcze to opisac?
  • Poziom 18  
    Ale w jaki sposób opisać? przecież tu wszystko widać :)
  • Poziom 9  
    przepraszam ja jestem troche z tej dziedziny zielony(co sie pewnie dało zauwarzyc) ale dlaczego jest tak wiele róznych włączników itp i co to jest to na zielono?
  • Poziom 18  
    To na zielono to jest uzwojenie elektromagnesu przekaźnika.. ogólnie tu schemat składa się z 4 przekaźników (2 jedno drożne i dwa dwudrożne) oraz dwu przycisków (push)
  • Poziom 9  
    o no to teraz juz wiem o co chodzi......... jestem bardzo Ci wdzieczny pozdro...i jeszcze raz dziekuje
  • Poziom 36  
    Witam. A taki układ nie wystarczy ?

• Poziom 18  
    elkard napisał:
    Witam. A taki układ nie wystarczy ?

Ale Autor chciał blokadę przed naciśnięciem obu przycisków jednocześnie i temu właśnie służą te dwa dodatkowe przekaźniki w moim schemacie..
    W twoim układzie po naciśnięciu obydwu przycisków silnik przestanie działać a w moim będzie się kręcił (zależy który przycisk będzie naciśnięty pierwszy)
    Ty zrobiłeś coś podobnego do sterowania siłownikami centralnego zamka (master) ale też dobry pomysł ;Twój schemat widzę mniej zagmatwany od mojego wiec lepszy ;) nie wiem tylko czy autorowi chodziło o takie zabezpieczenie jak ja go zrozumiałem czy takie jak ty :) ale to niech już sam sobie wybierze
  • Poziom 9  
    witam mam jeszcze pytanie co oznaczaja te chorongiewki?
  • Poziom 18  
    Nie przejmuj się nimi :) jak dla Ciebie nic nie oznaczają, traktuj schemat jakby ich nie było ;)
  • Poziom 9  
    spoko;) tyle ze tak na przyszłosc by mi sie przydało:) by nie zadawac takich głupich pytan;)
  • Poziom 18  
    To w programie symulacyjnym pokazuje czy prąd płynie (obwód zamknięty) czy nie płynie (obwód otwarty) :)
  • Poziom 9  
    wiec jeszcze raz bardzo dziekuje.....
  • Poziom 2  
    witam. mam pytanie do tranzystor1204... z jakiego programy korzystałeś żeby ten schemat zrobić?
  • Poziom 2  
    wielkie dzięki wam. a spolszczenie do tego jakieś jest bo trochę cięższko mi po angielsku z nim pracować.

Dodano po 23 [minuty]:

tranzystor1204 alko ktoś kto to ma mógłby mi wysłać na emalia daniel_osial_1990(malpa)o2.pl ten projekt twojego rysunku? tak żebym go mógł w tym programie otworzyć? bo ja próbuję to zrobić ale nie bardzo mi wychodzi, a muszę dodać wyłącznik główny jeszcze.