Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspacher d2 24v - kopci po załaczeniu

korzen402 10 Jan 2009 14:12 5773 5
    korzen402
    Level 12  
    Witam!
    Mam problem z ogrzewaniem postojowym Eberspacher D2 airtronic 24v, mianowicie po załączeniu chodzi ok ale po chwili zaczyna kopcić, a potem tak strzela jakby ginął płomień. Byłem na serwisie wyczyścili je i było ok przez jeden dzień powiedzieli że jak nie pomoże to trzeba będzie wymienić czujnik przegrzania i tak zrobiłem. Problem nadal pozostał. Jak kasował błędy to miał: błąd przegrzania, i zaniku płomienia.
    SP7SEC
    Level 28  
    nie napisałeś czy wymienili sito ,ale objawy wskazują na złe spalanie tak więc sito lub pompa paliwa
    korzen402
    Level 12  
    Sito powiedzieli że jest dobre. Na początku tzn jakies 2 minuty chodzi prawidłowo tylko potem powoli zaczyna nie przepalać a później to juz idzie sam dym i piec nie chodzi.
    SP7SEC
    Level 28  
    kolego to zrób tak ,jak zaczyna się dławić paliwem zdejmij przewód paliwowy i zobaczysz czy zacznie palić prawidłowo jeśli zmieni barwę spalin to za chwile założysz przewód i tak kilka razy jeśli reaguje na takie działania to wina jest pompy paliwowej.a wtedy musisz wyjąć pompę pilnikiem opiłować czoło dyszy na taki sam wymiar jak sześciokąt pod nią wtedy możesz założyć kluczyk nasadowy sześciokątny i po mału ruszając w jedną i drugą strone poluzujesz całość ,wtedy wkręcisz pół obrotu nie więcej i ponowisz próbę odpalenia ,jeśli jeszcze będzie za dóżo to czynność powtórzysz ,co do tego sita to jego trzeba wymienić bo w ten sposób przedłużysz żywotność świecy żarowej
    korzen402
    Level 12  
    Dzięki kolego jutro będę próbował. To wszystko zaczęło się dziać po wakacjach.
    Dark soldier
    Level 11  
    Sprawdz czy dochodzi powietrze nad sitkiem masz dziurke musi byc przelotowa nie moze byc zatkana.Pomierz te czujniki miernikiem i napisz jaka maja wartosc.Ustaw na OHMY i napisz wartosc sprawdzimy czy sa dobre.
    Powodznia