Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet 0089 - przez kilka sekund leci wrzątek

10 Sty 2009 14:38 2924 6
 • Poziom 19  
  witam posiadam w bloku na 3 pietrze piecyk termet 0089
  problem mam z nim taki ze jeśli odkręcę ciepłą wodę to przez kilka sekund lecie wrzątek, a potem można się już normalnie umyć.
  Czyściłem już iglice (tą z membraną) ale nic nie pomaga
  co mam zrobić aby małżonka mnie nie goniła ze scierą po domu jak się znowu poparzy :)
 • Poziom 20  
  Witam!
  Należy zamykać wodę tak żeby palnik zgasł a woda jeszcze leciała,aż się schłodzi.A swoją drogą należy mu się konserwacja.
 • Poziom 12  
  Witam
  Niestety jest to normalne w tym modelu,o ile dobrze pamiętam to nawet w instrukcji obsługi producent zamieścił ostrzeżenie
  Związane jest to z budową nagrzewnicy,nawet sama świeczka potrafi znacznie podnieść temperature wody jeśli nie pobiera się jej przez jakiś czas
  dobra rada jak wyżej napisał 12gucio

  Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  Hmm a jak to to przekonserwować?
  :)
 • Poziom 2  
  Witam, odgrzewam temat. Posiadam Termeta z 1998 roku,model G17-30. Pomimo tego, że niedawno odkamieniałem jego zespół kaloryfera to tak jak u kolegi bucha wrzątkiem. Koledzy, możecie poradzić piecyk nieskomplikowany, który jest pozbawiony tej uciążliwej i niebezpiecznej (dla dzieci np.) wady? Rozumiem, że wymiana tego elementu na nowy nie poprawi sytuacji?

  Proszę nie powielać swoich wpisów w różnych tematach
  mod - mirrzo
 • Poziom 35  
  Konserwację należy zacząć od wyregulowania płomienia świeczki. Jeśli na samym początku jest bardzo gorąca woda, to prawdopodobnie płomień świeczki jest zbyt duży. Trzeba sobie przypomnieć, czy aby dysza świeczki nie była czyszczona przez przepychanie szpilką (igłą). Średnica otworka jest bardzo mała, więc czyszcząc igłą czy szpilką można ją łatwo rozkalibrować. Trzeba więc dyszę wymienić na nową (kupić dyszę zapalacza do danego typu piecyka na dany rodzaj gazu). Doraźnie można zmniejszyć płomień świeczki przed dokręcenie wkręta regulacyjnego (jest przy nakrętce mocującej świeczkę do korpusu gazowego), ale z praktyki wiem, że po takiej regulacji może się zapychać i trzeba będzie znów czyścić, stąd też wskazana jest jak najszybsza wymiana rozkalibrowanej dyszy). Płomień świeczki nie powinien być wyższy niż 2 cm. (wystarczy 1,5 cm.). Ze swojej praktyki wiem, że przy normalnej regulacji świeczki taka gorąca woda (na samym początku) może się zdarzyć LATEM, gdy zimna woda nie jest całkowicie zimna.
 • Poziom 2  
  Z płomieniem świeczki jest w porządku. Nie zaznaczyłem jednak, że chodzi mi o gorącą wodę w takiej sytuacji:
  Dziewczyna po prysznicu włączyła wodę w umywalce (może pół minuty piecyk nie grzał) i niestety się poparzyła. Czy to jest taka przypadłość wszystkich piecyków tego typu (G17-30-50), czy też może pomimo zabiegu odkamieniania, kamień kotłowy jest dalej i po prostu muszę wymienić nagrzewnicę? Ta jest prawdopodobnie od nowości. Zauważyłem także, że przy włączeniu wody, płomień palnika głównego mocno bucha, za wyjątkiem pozycji pokrętła głównego temp. wody na minimum. Piecyk podgrzewa do temp. optymalnej do kąpieli wodę w ilości ok. 6l/min. Zespół wodny był sprawdzany, czyszczony, iglica smarowana, membrana nowa.
  Natomiast nawiązując do treści powyżej, przy długim postoju, po włączeniu wody, faktycznie leci cieplejsza, jako że płomyk cały czas podgrzewa kaloryferek. Płomyk ustawiony do zalecanej wielkości.