Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet 0089 - przez kilka sekund leci wrzątek

Van_Gandalf 10 Sty 2009 14:38 2771 6
  • #1 10 Sty 2009 14:38
    Van_Gandalf
    Poziom 19  

witam posiadam w bloku na 3 pietrze piecyk termet 0089
    problem mam z nim taki ze jeśli odkręcę ciepłą wodę to przez kilka sekund lecie wrzątek, a potem można się już normalnie umyć.
    Czyściłem już iglice (tą z membraną) ale nic nie pomaga
    co mam zrobić aby małżonka mnie nie goniła ze scierą po domu jak się znowu poparzy :)

0 6
  • #2 10 Sty 2009 17:11
    12gucio
    Poziom 20  

Witam!
    Należy zamykać wodę tak żeby palnik zgasł a woda jeszcze leciała,aż się schłodzi.A swoją drogą należy mu się konserwacja.

0
  • #3 10 Sty 2009 21:26
    krzys11
    Poziom 12  

Witam
    Niestety jest to normalne w tym modelu,o ile dobrze pamiętam to nawet w instrukcji obsługi producent zamieścił ostrzeżenie
    Związane jest to z budową nagrzewnicy,nawet sama świeczka potrafi znacznie podnieść temperature wody jeśli nie pobiera się jej przez jakiś czas
    dobra rada jak wyżej napisał 12gucio

Pozdrawiam

0
  • #4 29 Kwi 2009 15:30
    Van_Gandalf
    Poziom 19  

Hmm a jak to to przekonserwować?
    :)

0
  • #5 12 Wrz 2011 20:51
    ryyu
    Poziom 2  

Witam, odgrzewam temat. Posiadam Termeta z 1998 roku,model G17-30. Pomimo tego, że niedawno odkamieniałem jego zespół kaloryfera to tak jak u kolegi bucha wrzątkiem. Koledzy, możecie poradzić piecyk nieskomplikowany, który jest pozbawiony tej uciążliwej i niebezpiecznej (dla dzieci np.) wady? Rozumiem, że wymiana tego elementu na nowy nie poprawi sytuacji?

Proszę nie powielać swoich wpisów w różnych tematach
    mod - mirrzo

0
  • #6 13 Wrz 2011 10:29
    Zbigniew Rusek
    Poziom 34  

Konserwację należy zacząć od wyregulowania płomienia świeczki. Jeśli na samym początku jest bardzo gorąca woda, to prawdopodobnie płomień świeczki jest zbyt duży. Trzeba sobie przypomnieć, czy aby dysza świeczki nie była czyszczona przez przepychanie szpilką (igłą). Średnica otworka jest bardzo mała, więc czyszcząc igłą czy szpilką można ją łatwo rozkalibrować. Trzeba więc dyszę wymienić na nową (kupić dyszę zapalacza do danego typu piecyka na dany rodzaj gazu). Doraźnie można zmniejszyć płomień świeczki przed dokręcenie wkręta regulacyjnego (jest przy nakrętce mocującej świeczkę do korpusu gazowego), ale z praktyki wiem, że po takiej regulacji może się zapychać i trzeba będzie znów czyścić, stąd też wskazana jest jak najszybsza wymiana rozkalibrowanej dyszy). Płomień świeczki nie powinien być wyższy niż 2 cm. (wystarczy 1,5 cm.). Ze swojej praktyki wiem, że przy normalnej regulacji świeczki taka gorąca woda (na samym początku) może się zdarzyć LATEM, gdy zimna woda nie jest całkowicie zimna.

0
  • #7 13 Wrz 2011 11:15
    ryyu
    Poziom 2  

Z płomieniem świeczki jest w porządku. Nie zaznaczyłem jednak, że chodzi mi o gorącą wodę w takiej sytuacji:
    Dziewczyna po prysznicu włączyła wodę w umywalce (może pół minuty piecyk nie grzał) i niestety się poparzyła. Czy to jest taka przypadłość wszystkich piecyków tego typu (G17-30-50), czy też może pomimo zabiegu odkamieniania, kamień kotłowy jest dalej i po prostu muszę wymienić nagrzewnicę? Ta jest prawdopodobnie od nowości. Zauważyłem także, że przy włączeniu wody, płomień palnika głównego mocno bucha, za wyjątkiem pozycji pokrętła głównego temp. wody na minimum. Piecyk podgrzewa do temp. optymalnej do kąpieli wodę w ilości ok. 6l/min. Zespół wodny był sprawdzany, czyszczony, iglica smarowana, membrana nowa.
    Natomiast nawiązując do treści powyżej, przy długim postoju, po włączeniu wody, faktycznie leci cieplejsza, jako że płomyk cały czas podgrzewa kaloryferek. Płomyk ustawiony do zalecanej wielkości.

1
  Szukaj w 5mln produktów