Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu

Freddie Chopin 26 Sty 2009 17:20 87471 353
  • #61 26 Sty 2009 17:20
    elektryk
    Poziom 42  

Freddie Chopin napisał:
    ad 1. mniejsza, prostsza plytka, mniej czesci, dodatkowy konwerterek (chocby i ten sam uklad MAX3243) na zewnetrznej prostej plytce wpinanej bezposrednio do gniazda IDC14 (sygnaly UARTa i zasilanie) w JTAGu. RS-232 czasem sie jednak przydaje - w wielu makietach i zestawach uruchomieniowych jest RS-232 gotowy, przydaje sie to tez do programowania LPX2xxx przez bootloader i firmowy soft
    Laminat jak papier, wszystko zniesie, jak ktoś nie będzie chciał to nie zamontuje scalaka i okolicznych elementów.
    Freddie Chopin napisał:
    ad 2. koniecznosc dodania 3 dodatkowych zworek (razem 6 goldpinow) - 2 do odlaczania UARTa od tych linii (gdy nie chcemy ich wykorzystywac) oraz zworka do polaczenia TVCC i VCC_U (zasilanie buforow JTAGa i UARTa tym samym napieciem). problematyczne, a sprawe mozna rozwiazac przejscioweczka na plytce uniwersalnej, ktora z jednej strony podlaczana bylaby do JTAGa i UARTa, a z drugiej do programowanego ukladu. rozwiazanie narusza standard, ogolnie jestem na nie.
    Jestem przeciwny dodawaniu na stałe UARTa na JTAG, ale nadal optuję nad wersją z rezystorkami, kto będzie chciał to sobie wylutuje i zrobi UART czy cokolwiek tam będzie chciał.
    Freddie Chopin napisał:
    ad 3. nie rozumiem potrzeby takiego rozwiazania, ale moze o czym nie wiem?
    Ja też uważam że to bez sensu, bufory JTAG zawsze powinny być zasilanie z napięcia z debugowane układu. A jak komuś nie pasi, to może odciąć jeden kabel w JTAG i sobie nim doprowadzić dowolne napięcie.
    Freddie Chopin napisał:
    ad 4. zamiast jednej zworki bedzie ich kilka, jestem na nie.
    A tego to ja nie rozumiem o co chodzi z tymi zworkami do odłączania RS232

Co do napięcia 5V to ja bym zostawił taką zworkologię jak jest teraz, czyli albo 5V, albo 3V3, albo tylko z TVL

• #62 26 Sty 2009 17:36
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

elektryk napisał:
    A tego to ja nie rozumiem o co chodzi z tymi zworkami do odłączania RS232

to sie tyczylo tego pomyslu:

bajk napisał:
    co do uarta to można jeszcze zrobić tak, żeby 2 (lub 4) linie uartu rozdzielać zworkami tuż za ft2232 (do maxa lub bezpośrednio do buforów zasilanych tak samo jak bufory od jtaga) wtedy nie trzeba będzie przełączać zasilania buforów na 5v do skorzystania z maxa i nie będzie możliwości jego przypadkowego uszkodzenia

z drabinek rezystorowych na razie chyba zrezygnuje - jesli okaze sie pozniej, ze sa braki miejsca, to moze nad nimi pomysle jeszcze...

mysle ze sprobuje dodac linie RX i TX na pinach 17 i 19 jesli bedzie miejsce na dwie zworki.

pozatym dodalem jeszcze zworke do polaczenia napiecia TVCC i VCC_U.

4\/3!!

• #63 26 Sty 2009 19:43
    elektryk
    Poziom 42  

bajk napisał:
    co do uarta to można jeszcze zrobić tak, żeby 2 (lub 4) linie uartu rozdzielać zworkami tuż za ft2232 (do maxa lub bezpośrednio do buforów zasilanych tak samo jak bufory od jtaga) wtedy nie trzeba będzie przełączać zasilania buforów na 5v do skorzystania z maxa i nie będzie możliwości jego przypadkowego uszkodzenia
    Chyba lepiej przełączać bufory. Mam też inny pomysł, może na złącze IDC wyprowadzić sygnały Rx/Tx z FT oraz sygnały wejściowe i wyjściowe z MAX. Wtedy jak ktoś będzie chciał TTL to weźmie sobie z pinów, a jak ktoś będzie chciał RS232 to zrobi zwarcie między określonymi pinami i weźmie sygnał "zza" MAXa.
    Freddie Chopin napisał:
    z drabinek rezystorowych na razie chyba zrezygnuje - jesli okaze sie pozniej, ze sa braki miejsca, to moze nad nimi pomysle jeszcze...
    Drabinki są fajne, tyle że wzrastają wymagania co do jakości płytek i minimalnego rozmiaru.
    Freddie Chopin napisał:
    mysle ze sprobuje dodac linie RX i TX na pinach 17 i 19 jesli bedzie miejsce na dwie zworki.
    Jeśli już jednak się upierasz to puść te linie przez rezystory zamiast zworek. Jak ktoś będzie chciał to sobie wlutuje, jak nie będzie chciał to zostawi wiszące.
    Freddie Chopin napisał:
    pozatym dodalem jeszcze zworke do polaczenia napiecia TVCC i VCC_U.
    Zrób update na stronie.

• #64 26 Sty 2009 20:55
    Freddie Chopin

elektryk napisał:
    Chyba lepiej przełączać bufory. Mam też inny pomysł, może na złącze IDC wyprowadzić sygnały Rx/Tx z FT oraz sygnały wejściowe i wyjściowe z MAX. Wtedy jak ktoś będzie chciał TTL to weźmie sobie z pinów, a jak ktoś będzie chciał RS232 to zrobi zwarcie między określonymi pinami i weźmie sygnał "zza" MAXa.

chodzi ci o (na przyklad) zwarcie wejscia i wyjscia max'a, tak aby podawac (lub odbierac) sygnal bezposrednio na bufor lvc? nie wiem co na to powie MAX <: rozwiazanie z wylaczeniem owego maxa jedna zworka wciaz wydaje mi sie najprostsze i najbardziej uniwersalne...

Cytat:
    Drabinki są fajne, tyle że wzrastają wymagania co do jakości płytek i minimalnego rozmiaru.

te drabinki ktore sa w maritexie i TME maja rozmiar 'rezystora' 0.5mm i raster miedzy nimi 0.8mm, wiec o wiele wiekszy niz obudowa LQFP-48 od ukladu FT2232 (0.25, 0.5) [; glownie martwi mnie to, ze w TME mozna kupic tylko drabinki 100R (z tych mniejszych wartosci) i minimum 100 sztuk (choc sa bardzo tanie, bo ledwo 2.5gr za sztuke netto). zobaczymy... drabinki wygladaja pr0 [;

Cytat:
    Jeśli już jednak się upierasz to puść te linie przez rezystory zamiast zworek. Jak ktoś będzie chciał to sobie wlutuje, jak nie będzie chciał to zostawi wiszące.

no ale przeciez wlasnie taka funkcje spelnia zworki... jesli ktos chce na tych pinach (w tym JTAGu nieuzywanych) miec UART, to zaklada dwie zworki na 2 x 2-goldpiny. jesli nie chce, to zdejmuje zworke...z tym lutowaniem to kiepski pomysl (IMHO), bo ile takich lutowan/rozlutowan przezyje plytka?

Cytat:
    Zrób update na stronie.

nie sa to jakies kosmiczne zmiany, no ale skoro nalegasz [; postaram sie dzis to zrobic.

EDIT: schemat na stronce -> http://www.freddiechopin.info/

swoja droga... wciaz nie jestem przekonany do tych sygnalow RX i TX w gniazdku JTAGa... jest to rozwiazanie naprawde malo standardowe i ogolnie nic specjalnego - wystarczylaby prosta przejscioweczka na kawalku plytki uniwersalnej - 2 gniazda (14 i 20 pin - do UARTa i JTAGa) na plytce stosowna mieszanka sygnalow tak jak komu pasuje i gdzie pasuje i 1 gniazdko wyjsciowe JTAG w dowolnej konfiguracji... na razie tylko jedna osoba mowila cos o takim rozwiazaniu, inni jakos nie chca sie wychylic (poza elektrykiem, ktoremu jestem bardzo wdzieczny za sugestie, krytyke i pomysly!) - powiedzcie co sadzicie o tym rozwiazaniu!

4\/3!!

• #65 26 Sty 2009 22:55
    bajk
    Poziom 12  

przy przełączaniu sygnałów za ft2232 wystarczyła by też tylko 1 lub ew. 2 zworki (niezbędne przełączanie tylko wyjść buforów i wyjść ft), czyli wychodzi na prawie to samo, w każdym razie nie robi to praktycznie większej różnicy, tak jak jest jest dobrze

moja ostatnia sugestia to ewentualny dławik do filtrowania zasilania buforów z programowanego systemu, nigdy nie wiadomo co się dzieje po drodze, a gdzieś w zagranicznym jtagu na ft2232 z konwerterami już właśnie takie rozwiązanie widziałem

co do uarta na złączu od jtag to jak ktoś go bardzo nie chce, to może po prostu zostawić same otwory na zworki i wtedy nie będą przeszkadzać, ani psuć standardu, mi to nie robi różnicy, chociaż wolałbym bez, ale jeżeli dużo osób tak chce, to niech mają

drabinkami można nadrobić miejsce stracone na zworkach :) mi się one jak najbardziej podobają

• #66 01 Lut 2009 13:21
    Freddie Chopin

dobra, mam kolejna wersje schematu (na stronce -> http://www.freddiechopin.info/),, powiedzmy ze tym razem zmiany rewolucyjne [;

kopiuje ze swojej stronki:
    - po dłuższym zastanowieniu usunięta została opcja dołączania RXD i TXD do gniazda JTAGa - tak niestandardowe połączenie można łatwo zrobić przy użyciu dwóch kawałkow przewodu,
    - w ramach miniaturyzacji całości - tranzystorowe inwertery zastąpione układami 74LVC1G14 (pojedynczy inwerter z przerzutnikiem Shmitta) w obudowach SOT-23-5,
    - w ramach miniaturyzacji całości - szeregowe rezystory terminujące na liniach JTAGa i UARTu, rezystorki na liniach D+, D- USB oraz niektóre pullupy/pulldowny zastąpione zostały drabinkami rezystancyjnymi SMD,
    - w ramach miniaturyzacji całości - elektrolity zastąpione kondensatorami tantalowymi SMD,
    - zmiana idei UARTu i RS-232 w jednej obudowie - aktywny może być tylko jeden tor, a przełączenie następuje automatycznie na podstawie wartości napięcia UVCC - próg przełączenia ok. 1.6V, jeśli brak napięcia UVCC - aktywny RS-232, jeśli napięcie powyżej progu - aktywne bufory UARTu,
    - filtracja napięć zasilających bufory doprowadzonych przez gniazdo JTAG (JVCC) i UART (UVCC) przy użyciu kondensatorów (ceramiczny + tantalowy) oraz dławika (wszystko SMD),
    - drobne uporządkowanie schematu (nazwy gniazd itp.).

99% elementow jest w SMD - jedyne przewlekane to gniazdka i goldpiny [;

sprawa sie troche (jak zwykle) przeciagnie, ostatnio z czasem coraz gorzej, a do tego zlapalo mnie ostatnio lekkie przeziebienie i tydzien z glowy (nie da sie myslec z zapchanymi zatokami po 8h w pracy [; )... zakladam, ze ta wersja schematu jest +/- ostateczna - ewentualnie moga sie zmienic jakies detale (kolejnosc, ilosc kondensatorow, ...)

zastanawia mnie tez bardzo kwestia pinu PWREN w FT2232. w kiepskim datasheecie do tego ukladu zapomnieli oczywiscie napisac jaka jest jego obciazalnosc, wiec nie wiem, czy mozna przy jego pomocy zaswiecic diodke - tym sposobem odpadlby jeden uklad 74LVC1G14, a zasilanie 3.3V byloby wlaczone na stale. napisalem w tej sprawie do supportu FTDI, ale nie wiem kiedy (i czy) odpowiedza, wiec nie wiadomo jak to bedzie. sprawdzic tez niezabardzo jest jak, bo ... moze bedzie diodka swiecic przez 3 tygodnie, a potem cos pojdzie z dymem...

mysle ze w przyszlym tyg przetestuje praktycznie moja idee przlaczania UART/RS-232, bo mam watpliwosci male, ktore opisalem szczegolowo w temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1214224.html

4\/3!!

• #67 01 Lut 2009 18:00
    bajk
    Poziom 12  

sprytne rozwiązanie z tym uartem, ale co będzie przy samym przełączaniu? tzn. zawsze jeden zdąży się całkowicie wyłączyć, kiedy drugi będzie jeszcze włączany i odwrotnie?

• #68 01 Lut 2009 18:27
    Freddie Chopin

sygnal przelaczajacy jest wspolny dla max3243 i dla bufora lvc2t45. czas przelaczenia max'a to ok 200ns, bufor jest wielokrotnie szybszy - czas ten wynosi 10-30ns (zalezy od napiec zasilania). w istocie moze wiec wystapic problem... niestety raczej nic sie na to nie poradzi, bo sekwencja musi byc inna dla kazdego kierunku przelaczania... mysle ze to zwarcie (oczywiscie nie zawsze, zalezy od aktualnego stanu na wejsciach) raczej nie powinno byc duzym problemem - przez kilkadziesiat ns bedzie wiekszy pobor pradu i tyle...

no chyba ze sie myle [;

znalazlem w farnellu stabilizator 3.3V, ktory ma odwrotna logike wlaczania, wiec mozna by sie pozbyc inwertera na linii PWREN... przemysle to, bo nie wiem czy sie uda wcisnac to wszystko do tej obudowy co ostatnio... jesli nie, to chyba nie ma co kombinowac, to to nietypowy uklad, do tego jest 2x drozszy niz ten ktory tam jest obecnie (a inwerterek to groszowa sprawa).

4\/3!!

• #69 01 Lut 2009 19:43
    bajk
    Poziom 12  

skoro nic się nie poradzi to chociaż mały rezystorek ograniczający by się przydał, nie wiadomo ile taki układ pochodzi w praktyce, no i sugestia, żeby przełączać rodzaj interfejsu w momencie kiedy układ jest wyłączony, wtedy można mieć pewność, że nic się nie stanie

• #70 01 Lut 2009 20:02
    krzemowy
    Poziom 19  

Freddie Chopin napisał:
    sygnal przelaczajacy jest wspolny dla max3243 i dla bufora lvc2t45. czas przelaczenia max'a to ok 200ns, bufor jest wielokrotnie szybszy - czas ten wynosi 10-30ns (zalezy od napiec zasilania). w istocie moze wiec wystapic problem... niestety raczej nic sie na to nie poradzi, bo sekwencja musi byc inna dla kazdego kierunku przelaczania... mysle ze to zwarcie (oczywiscie nie zawsze, zalezy od aktualnego stanu na wejsciach) raczej nie powinno byc duzym problemem - przez kilkadziesiat ns bedzie wiekszy pobor pradu i tyle...

no chyba ze sie myle [;

Nie, nie mylisz się, nic od tego nie wybuchnie. Patrz układy TTL - tam zwieranie zasilania z masą w stopniu wyjściowym było przewidziane konstrukcyjnie a ludzie z tego nawet komputery składali.

• #71 01 Lut 2009 20:15
    Freddie Chopin
  • #72 01 Lut 2009 20:57
    krzemowy
    Poziom 19  

No ale przełączanie stanu w wyjściu TTL generowało piki prądu rzędu 100 mA jeżeli mnie pamięć nie myli, a taki MAX ma z tego co wiem wydajność prądową przy zwarciu 35 mA a to duża różnica :)

• #73 01 Lut 2009 21:09
    Freddie Chopin

prawie sie zgadza, 35mA (typ), ale przy zwarciu wyjsc transmitera, czyli tych +/-5V. o wydajnosci pradowej strony logicznej nic nie pisze...

4\/3!!

• #74 01 Lut 2009 21:26
    krzemowy
    Poziom 19  

Fakt... no to zmierz ile tego będzie, po mojemu rzędu 20 mA - czyli bez tragedii.

• #75 13 Lut 2009 19:24
    Freddie Chopin

20mA przy zwarciu dowolnego wyjscia do masy (spadek z 5V do 0).

otrzymalem wlasnie wiadomosc od supportu FTDI, ze przy uzyciu pinu PWREN mozna sterowac dioda... wczoraj nawet to przetestowalem i w istocie - dioda swieci, ale... napiecie na pinie z 0V wzrasta do ok 1.4V (prad rzedu 1mA), wiec spytalem jeszcze czy to na pewno bezpieczne... niemniej jednak - teraz przetestowalem piny od diodek LED RS-232 w konwerterze FT232 i ... tak samo napiecie na nich nie wynosi nigdy 0 - najmniejsza wartosc ma napiecie ok 1V...

gdyby po prostu podlaczyc diode D_USB do pinu PWREN, mozna by stabilizator 3.3V podlaczyc na stale po prostu - odpada wtedy ten inwerter przed nim (no i jego kondensator filtrujacy zasilanie).

zobaczymy co odpisza, ale uwazam ze mozna tak zrobic spokojnie.

zamowilem tez do testow wszystkie te scalaki logiczne lvc1g - sprawdze czy moja idea przelaczania UARTa bedzie dzialac.

test zostal dokonany i mozna o nim przeczytac -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1214224.html

dodatkowo polecam 4 makro-zdjecia [; http://freddie-chopin.fotosik.pl/albumy/582760.html

napisze cos, zeby nie bylo, ze projekt umarl [; wrecz przeciwnie - projekt plytki PCB jest prawie gotowy, mysle ze bede mogl zamowic je w przyszlym tygodniu... jak skoncze to wrzuce. w schemacie troszke sie pozmienialo, choc glownie sa to kwestie typu kolejnosc doprowadzenia linii do roznych pinow czy kolejnosc elementow... zamiast inwertera diodka D_USB jest podlaczona do ukladu FT2232 bezposrednio, a napiecie 3.3V jest aktywne stale. zastosowalem bufory podwojne, ktore sa niestety drozsze, ale zajmuja mniej miejsca (glownie przez to, ze na jeden scalak podwojny przypada jeden kondensator, a nie dwa kondensatory na dwa scalaki (; )

w wolnej chwili wrzuce schemat.

4\/3!!

• #76 13 Lut 2009 23:29
    BartekLecki
    Poziom 13  

Witam.
    Pisze się na 1szt PCB + konwertery napięć.
    Musze przyznać, że projekt zapowiada się naprawdę dobrze.

• #77 15 Lut 2009 20:25
    adambombel
    Poziom 11  

Witam,

Jakiś czas temu popełniłem replike J-taga Amonteca. Wśród znajomych rozprowadziłem 10 sztuk, 1 używam sam i jedna leży. Jtag obsługuje wszystkie funkcje amonteca i jest w pełni kompatybilny.

Dodatkowo nieużyta część jest wyprowadzona na złącze 10 pin w standardzie ttl.

Zasilanie z USB, zakres zasilania od strony mcu 1.65 - 5 V. (buforowane).

• #78 15 Lut 2009 23:29
    Freddie Chopin

a wniosek z tego jaki? gdybys podzielil sie schematem, albo dorzucil jakies porady do projektu, to by mialo sens...

4\/3!!

• #79 16 Lut 2009 13:34
    adambombel
    Poziom 11  

Proszę bardzo.

Oczywiście jeżeli chodzi o wejście, to można zamienić odwracające i nie odwracające, oraz usunąć 74HC00 - było tak zrobione, z uwagi na możliwość doklejenia rezystorów zwiększających wewnętrzną histerezę.

Zauważyłem, ze na schemacie tego nie ma, komparatory to LMV7219.

Oczywiście JTAG działa z OpenOCD+GDB oraz z CrossWorks. Sprawdzałem na OpenOCD+GDB+IAR.

OT. Czy ma ktoś jakiś sensowny soft pod winde do programowania AVR-ów przez amonteca udającego SPI?

• #80 16 Lut 2009 19:36
    Freddie Chopin

thx za schemat.

[nieaktualne, zamowie plytki w polskiej firmie, wiec kursy euro srednio beda tej sprawy dotyczyc]

zastanawiam sie, czy nie byloby sensowne wstrzymanie sie z cala sprawa na pewien czas - obecna sytuacja na rynkach walutowych dosyc mocno wplytnie na ceny, ktore tak czy siak sa wyzsze, bo w takim farnellu na przyklad przeliczaja chyba ze 3x - sprzet kupuja za dolary, potem przeliczaja sobie na funty, a na stronie sa ceny w euro /; dzieki temu nie dosc, ze euro jest juz nieziemsko drogie, to tak czy siak ceny w tym euro sa wyzsze. /;

ciezka sprawa.

[nieaktualne, zamowie plytki w polskiej firmie, wiec kursy euro srednio beda tej sprawy dotyczyc]

4\/3!!

• #81 18 Lut 2009 19:05
    SolarMen
    Poziom 2  

Witam.
    Można się jeszcze dopisać? Chciałbym zamówić 1 szt. PCB + elementy.

Kiedy będą zamawiane płytki ?
    SolarMen

• #82 18 Lut 2009 21:54
    Freddie Chopin

mozna sie dopisac jeszcze. plytki zamawiam bardzo bardzo niedlugo - mysle ze w piatek, chcialbym sobie jeszcze popatrzec na schematy aby wykluczyc wszelkie bledy.

PCB jest gotowe - wrzuce obrazki niedlugo.

EDIT:
    Kazdemu kogo mialem na liscie wyslalem e-maila z pytaniem o ilosc plytek - jak ktos nie dostal - niech sie odezwie. czekam do piatku na odpowiedzi.

4\/3!!

• #83 19 Lut 2009 17:53
    morph13
    Poziom 25  

witam
    Mała sugestia co do schematu jeśli nie jest za późno.
    Proponuje dodać:
    100nF do GND na pin 1 zaraz przy gnieździe USB przed dławikiem
    100nF do GND w punkcie połączenia rezystorów R19 i R20
    100nF do GND w punkcie połączenia rezystorów R17 i R18
    równolegle z C3 elektrolit 10uF a
    zamiast R6 10k proponuje szeregowo BAT43 i 1k

sorki, że tak późno ale jakoś tak teraz dokładniej przyjrzałem się schematowi.

• #84 19 Lut 2009 18:23
    Freddie Chopin

yyyy.... nie wiem na schemat czego patrzysz, ale chyba nie na te moje...

1. 100n jest przy gniezdzie do USB na kazdej wersji schematu
    2. rezystory R19 i R20 lacza sie tylko na jednym ze schematow i 100n nie ma tam zadnego zastosowania
    3. R17 i R18 nie laczy sie na zadnym schemacie
    4. przy 100n kolo gniazda USB na kazdym schemacie jest elektrolit
    5. R6 na zadnym schemacie nie ma wartosci 10k...

obrazki:

Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu
    Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu

schemat do pobrania z mojej strony - http://www.freddiechopin.info/ - Download -> Projekty -> JTAG-lock-pick - schemat w wersji 1.0

4\/3!!

• #85 19 Lut 2009 18:53
    morph13
    Poziom 25  

sorki
    przez pomyłke napisałem swoje uwagi do schamatu zamieszczonego przez "adambombel".

• #86 05 Mar 2009 21:56
    Freddie Chopin

przed chwila wyslalem do wszystkich osob ktore mam na liscie maila z kolejnymi szczegolami dla calej tej 'akcji'. jesli ktos nie dostal maila - czekam na kontakt.

za mniej niz tydzien nalezy sie spodziewac w tym temacie (i na mojej stronce) - fotek gotowej calosci [;

4\/3!!

• #87 06 Mar 2009 08:31
    terminator_80
    Poziom 1  

Freddie 2 pytania ... 1. może pytanie nie na miejscu więc tak ... czy ten sprzet działał będzie z STM32F103 CORTEX-M3 .. ?
    i czy można jeszcze zamówić jednego takiego JTAG'a nowego ? u Ciebie ??

• #88 11 Mar 2009 21:02
    Freddie Chopin

06 Mar 2009 08:36:

2 x tak. jedyny wyjatek jest taki, ze teraz dostepne sa jedynie pelne komplety, bo wszystkie czesci juz zamowione. wyslij mi na PMa twoj adres mailowy, to podesle ci wiecej szczegolow.

lejdis and dżentelmen! aj prizent ju the best ARM dżejtak <:

PCB:

Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu

zmontowana całość:

Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu Nowy JTAG do ARMa na USB - wstęp do projektu

JTAG działa i - autentycznie - jest to jeden z niewielu układów, które ruszyły zaraz po zlutowaniu - bez żadnych poprawek i szukania błędów. albo układ jest tak prosty do zmontowania, albo ja stałem się nagle mistrzem lutownicy i hot-aira [; albo obydwa na raz <:

osoby czytające ten wątek informuję, że na chwilę obecną wszystkie płytki które otrzymałem są 'zaklepane'. zbieram jednak zapisy na 'listę awaryjną' - jeśli ktoś się wykruszy z listy głównej, to dany komplet przechodzi do osób z listy awaryjnej. oczywiście jeśli osób chętnych będzie wystarczająco dużo, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabawę powtórzyć (;

4\/3!!

• #89 12 Mar 2009 00:23
    don diego
    Poziom 32  

To ja się wpisuję na listę rezerwową.

• #90 13 Mar 2009 23:06
    hotdog
    Poziom 26  

witam. Widzę po zdjęciach że troszkę warstwa opisu się przesunęła. Gdzie płytki zamawiałeś? Jak zadowolenie w stosunku do oczekiwań z samych płytek i obsługi?
    pozdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo