Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie zewnętrzne urządzenia USB

10 Sty 2009 17:18 1114 5
  • Poziom 2  
    Witam
    mam prośbę. Posiadam urządzonko Blue watcher Link które podłączone jest przez USB. Rzecz w tym aby było to bardziej wireless dla większej wygody użytkowania tzn aby kabel zastąpić radiem. Myslałem nad 2 adapterami bluetooth. Plus dodatkowe zasilanie.
    Jest to do zrobienia?
  • Poziom 22  
    Wszystko jest do zrobienia :)
    Pytanie 1: Czy aplikacja obslugująca urządzenie i sterownik do urządzenia przestaną działać i trzeba będzie napisać swoje własne?
  • Poziom 2  
    Czy możesz podać jakieś szczegóły?
    W którym kierunku kombinować, bluetooth + zasilanie?
    Wystarczy jak będzie do 5 m łączność a co do przepustowości to to raczej dużej nie wymaga.
  • Poziom 22  
    Rozumiem, że chodzi ci o coś takiego, że przerabiasz swoje urządzenie na bluetooth, a do komputera podpinasz jakiś moduł usb bluetooth, standardowy.

W zwiazku z czym, fizycznie odepniesz urządzenie, komputer bedzie widział tylko moduł bt, a nie twoje urządzenie. w związku z czym sterownik do urządzenia się nie zainstaluje i aplikacja nie będzie działała.
  • Poziom 2  
    Hmm, no tak. Czy jest opcja aby ten bluetooth podpiąc do jakiejś przejściówki np rozdzielacza co by soft "widział" sygnał jako sygnał z usb?
    Widziałem wireless usb, ale cena nie warta świeczki :/
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Nie ma nic takiego. I nie powstanie ze względu że prędkość bluetooth jest nieadekwatna w stosunku do USB2.0, przy 1.1 jeszcze można by się zastanawiać. Ale musiałbyś sam sobie zrobić, przewidywany czas wykonania takiego projektu samemu to pół roku do roku przy zerowym stanie wiedzy.