Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka MIG do 4,5 tys. złotych

misiek707 10 Sty 2009 17:40 5101 12
  • #1 10 Sty 2009 17:40
    misiek707
    Poziom 9  

Witam! Moje pytanie do tyczy też migomatu, tato chce kupić migomat.

Zastanawiamy się nad dwiema możliwościami:

1. MAGSTER 280 4x4 Bester

2. TELWIN DIGITAL MIG 220

Ja osobiście jestem za besterem, w szkole dużo spawałem podobną spawareczką i myślę że jest OK. Mojemu tatowi spodobała się ta spawarka TELWIN.

Doradźcie mi proszę którą spawarkę kupić, może jakieś inne propozycje, bo ja nie znam się tak na tym sprzęcie. Czy ten telwin to w ogule dobra firma?

Cena jaką możemy wydać to max 4500zł

Spawarka do użytku domowego jednak czasami spawa się cienką samochodową blachę czasami coś "grubszego" Więc potrzebna porządna spawarka.

• #2 10 Sty 2009 22:00
    prez8s
    Poziom 33  

Zastanów sie też nad czymś inwerterowym. Spawarki 4x4 są do aluminium, ale warto to mieć. Na alledrogo sa takie Sherman.

• #3 10 Sty 2009 22:08
    misiek707
    Poziom 9  

A może mi ktoś powiedzieć czy ta firma TELWIN jest jakaś konkretniejsza?

• #4 11 Sty 2009 15:47
    lord II
    Poziom 11  

Telwin jest niczego sobie, ale ja pospawałbym jednym i drugim sprzętem i dopiero potem kupował.

• #5 11 Sty 2009 18:21
    misiek707
    Poziom 9  

Tylko, że właśnie nie mam możliwości pospawać tym telwinem :/ Mój tato bardzo się uparł na tego Telwina bo jest sterowany mikroprocesorem czy coś...

• #6 11 Sty 2009 18:48
    prez8s
    Poziom 33  

No jak za te pieniążki to troche małą sprawność ma, patrząc na wage i rozmiary prawdopodobnie jest to urządzenie oparte o inwerter a nie transformator, więc biorąc pod uwage cykl pracy 200A/30% to troche mało, najprawdopodobniej słabsze elementy dali, wprawdzie piszą że nadaje sie do spawania aluminium, jednak patrząc na cene to wolałbym chyba Bestera, większy prąd i lepsze cykle, no i łatwiejszy dostęp do częsci. Przemyśl tego shermana, całkiem fajne spawareczki za połowe tej ceny, są inwerterowe z długimi cyklami.

• #7 12 Sty 2009 15:14
    misiek707
    Poziom 9  

A oco chodzi z tymi cyklami?? Ale ogulnie dobra spawarka? Bo tato się uczepił że chce tego telwina... Ponoc predkosc wysuwania drutu reguluje się sama w spawarce, ale czy to takie dobre? Pomużcie. Warto ją kupić? Jakieś konkretne inne spawarki dobre w tej cenie może polecicie? Ale konkretne modele.

• #8 12 Sty 2009 16:11
    prez8s
    Poziom 33  

Cykle okreslają jak dlugo mozna spawac na danym prądzie aż do zadziałania wyłącznika termicznego. Cykl jest to procent czasu w 10 minutach, czyli przykladowo ten telwin przy prądzie 200A może spawać ciągle ok 3 minut, a 7min to odpoczynek. Sądze że to nie za wiele jak za tą cene. A co chciecie spawać wogóle? Jesli tylko blachy samochodowe, t bym sie w taki wydatek nie pchał. Zadajcie sobie też pytanie czy potrzebne wam będą te elektroniczne bajery, zwykłym migomatem też można ekstra pospawać blachy, rury, itd.. Z tych dwóch to bym jednak wolał bestera, bo ma większy prąd i lepsze cykle, no na pewno te sterowanie procesorowe to pewien komfort, ale i tak jak ktoś nie ma pojęcia o spawaniu to i zaawansowana elektronika mu nie pomoże. Zastanówcie sie też, czy warto wam dopłacać do spawarki 4x4, jeśli nie będziecie spawać aluminium to jest to raczej drogi i wam zbędny dodatek. W przypadku tego Telwina warto sie zorientować w serwisie jak mniej wiecej wychodzą kosztowo naprawy, bo zasada jest w większosci wypadków że im więcej elektroniki tym drożej.

• #9 12 Sty 2009 16:23
    Mariuszczs
    Poziom 19  

ale ten telwin ma chociarz podajnik 4x4 ? bo nie mogę znaleźć informacji
    obie wsumie jak za tą ceną mają słaby cykl
    jak kupicie migomat z takim słabym cyklem jak ten telwin to jest nierozwojowy i tak jak ja będziecie narzekac jak się trafi jakaś grubsza blacha do pospawania

chyba w castoramie jest ten bester i tam napewno można zrobić sobie próby spawalnicze

no i w tym telwinie tylko 200A

• #10 12 Sty 2009 16:30
    prez8s
    Poziom 33  

No chyba ma, bo piszą:
    "do spawania stali węglowej, nierdzewnej, wysokogatunkowej, aluminium oraz lutospawania"

gdyby nie miał to raczej by tak daleko nie sięgali z tym opisem. Też uważam że jak za tą cene to za niskie parametry ma. No ale tutaj płaci sie za bajery, bo ten procesor, to lutospoawanie - takie funkcje kosztują.

• #11 12 Lut 2009 23:12
    LNOWY
    Poziom 1  

POSIADAM MIGOMAT SHERMAN LEADER MIG 210 I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY-POLECAM

Dodano po 7 [minuty]:

migomat ma 4 rolkowy podajnik drutu i funkcje spawania punktowego. zasilanie 3x400V Aktualnie uzywa go brat od 3 miesiecy w zakladzie slusarskim i sprawuje sie bardzo dobrze. Jestem elektronikiem z wyksztalcenia i oczywiscie zajrzalem do srodka zeby ocenic jak jest zrobiony. Bylem milo zaskoczony. Solidna obudowa, duze transformatory oczywiscie nawiniete miedzia. cykl pracy przy 100% 130A a przy 15% 250A. Zaplacilem za niego 2400zl

Dodano po 2 [minuty]:

dla bardziej zainteresowanych moge przeslac zdjecia wnetrza migomatu

• #12 13 Lut 2009 02:34
    prez8s
    Poziom 33  

wstaw tutaj te zdjęcia, z chęcią pooglądamy

• #13 26 Lut 2009 12:44
    mar400
    Poziom 11  

a nie lepiej jakąś używana konkretna maszyne?? 200Amper to mało w cyklu 30% w tej sumie miałbym elektronika ale na transformatorze ze terowaniem porencjometrem, wyczuwaniem indukcyjnośći i grubości materiału podajnikiem czterorolkowym i sprawnościa 500A - 100%

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME