Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne uszkodzenie pHILIPS 908/928 --- kto naprawi?

Altech Serwis 01 Kwi 2004 10:12 1634 8
  • #1 01 Kwi 2004 10:12
    Altech Serwis
    Poziom 10  

czesc
    popsulo mi sie radyjko
    jest to PHILIPS DC 903 (oznaczenie na metalowej obudowie radia to 908/928)
    oczywiscie kompakcik, modul kompakty to CDM 9/44 czy cos w tym stylu :)))

cala sprawa polega na tym ze kiedys radio zaczelo szalec..... popiskiwalo co 30 sekund, nie mozna bylo przelaczyc stacji itp. swiecil sie jakis dziwny napis...... zostalo oddane przez moja mame do jakiegos serwisu RTV i tam przelezalo miesiac i nic z nim nie zrobili... no prawie
    zgubili ramke od panela i uszkodzili kompakt --- przestal odtwarzac plyty

wkurzylem sie i wzialem sie za to radio
    z szalenstwami radia poradzilem sobie dosc szybko - wystarczylo wylutowac eprom 24C04 (chyba), skasowac go (same 00, na FF szalalo jeszcze bardziej) i wlutowac ponownie, radio chodzi do dzisiaj idealnie
    problem jedynie z tym kompaktem
    po wlozeniu plyty wogole nie kreci, tak jakby silniczek nie mial wogole sterowania....... zrobilem maly test i podlaczylem zasilacz 0-12V do silniczka (jest 2-przewodowy) i ustawilem takie napiecie (okolo 5,4V) ze plyta krecila sie z odpowiednia predkoscia, laser zaczal czytac i muzyka grala
    jak widac caly problem tkwi w samym zasilaniu silniczka napedzajacego plyte

ja pracuje od rana do wieczora i cos nie mam checi siedziec przy tym
    czy ktos mialby ochote zajrzec w to radio?
    zalezy mi na jego uruchomieniu bo ladnie gra, kupilem je 6 lat temu w sklepie i mi sie podoba, innego nie chce

jesli ktos bylby zainteresowany to prosze o kontakt
    jestem z Konina!
    pozdrawiam

Kuba
    GG# 1138713
    TEL# 888 443 868
    bmw_konin(malpa)tlen.pl

0 8
  • #2 01 Kwi 2004 13:49
    djlj24
    Spec od car audio

To jest co najmniej dziwne: "po wlozeniu plyty wogole nie kreci, tak jakby silniczek nie mial wogole sterowania....... zrobilem maly test i podlaczylem zasilacz 0-12V do silniczka (jest 2-przewodowy) i ustawilem takie napiecie (okolo 5,4V) ze plyta krecila się z odpowiednia predkoscia, laser zaczal czytac i muzyka grala "
    Po takich akcjach ja bym tego radia nawet nie dotykał. Przecież to co zrobiłeś to aż pod opowieści niesamowite podchodzi, wiesz co to jest serwo w CD?

0
  • #3 01 Kwi 2004 15:44
    Altech Serwis
    Poziom 10  

62-530 Kazimierz Biskupi, ul. Slowackiego 10a, Posada
    zapraszam
    chetnie zademnstruje

z tego co zauwazylem silniczek krecacy plyta to zwykly silniczek zasilany napieciem stalym

jak wkladam plyte to laser sie rusza i probuje odczytac pierwsza sciezke tylko plyta sie nie kreci

czasem jak bujnalem palcem plyte to udalo mu sie cos odczytac i na wyswietlaczu powila sie liczba utworow itd. jednak zaraz potem ERROR

co tu dziwnego?
    silniczek jest na 2 kabelkach i kostce wciskanej w elektronike, wyciaglem kostke i podalem U, i zaczal krecic
    tylko ze uklad sterowania silniczkiem steruje nim jakos w zaleznosci od SEM i jak podalem stale napiecie 5,4V to plyta rozkrecala sie dlugo i powoli, radio zaczelo ja czytac dopiero jak sie rozkrecila do max obrotow

elektronika ma to do siebie ze cuda sie zdarzaja

z tego co zauwazylem zasilanie silniczka wychodzi ze scalaka (16 nozek zdaje sie) - nie znam niestety symbolu. to jak? ktos ma jakis pomysl?
    dobrze zaplace tylko niech ktos to doprowadzi do porzadku

pzdr
    Kuba

0
  • #4 01 Kwi 2004 16:15
    SlaweK
    Poziom 43  

Choopie , nie kombinuj jak koń pod górę tylko wyczyść laser. Jak to nie pomoże to go po prostu wymien na nowy.

Albo lepiej sprawdzaj druciki... pewnie się ktoryś urwał...

I poczytaj sobie coś o działaniu takiego urządzenia zanim zabierzesz się za grzebanie.
    Złoszczą mnie serwisy które robią coś o czym nie mają pojęcia.

SławeK

PS. Po podobnym oświadczeniu klienta odpuszczam sobie naprawę.

0
  • #5 01 Kwi 2004 22:47
    djlj24
    Spec od car audio

Już wszytko jasne dziś 1 kwietnia. Zresztą ktoś kto ma nicka Altech serwis a nie potrafi sobie poradzić z naprawą to chyba jest (inny wyraz) nie serwis.
    Trzeba mieć pieniądze na taką fantazję :D

0
  • #6 02 Kwi 2004 05:48
    Altech Serwis
    Poziom 10  

1. ALTECH SERWIS to serwis klimatyzacji
    2. Nie mam czasu na pierdoly. Chce dac komus pieniadze i niech to naprawi. Niczego wiecej nie wymagam.
    3. Burakow nie brakuje na swiecie co?

0
  • #7 02 Kwi 2004 10:46
    SlaweK
    Poziom 43  

Objawy które opisałeś to książkowy przykład uszkodzenia optyki lasera. Może po prostu jest brudna. Jeśli masz na tyle kultory technicznej to umyj ostrożnie soczewkę lasera izopropanolem uważając żeby się nie nalało do środka. Jeśli to nie pomoże to niemal napewno masz uszkodzony laser i nie pozostaje nic innego jak wymienić go nanowy. Philips nie słynie z trwałych laserów. Nie znam symbolu tego lasera żeby powiedzieć Ci cenę ale napewno będzie niemała.

A buraków nie brakuje a nawet za często się człowiek z nimi spotyka.

SławeK

0
  • #8 03 Kwi 2004 10:39
    djlj24
    Spec od car audio

"czasem jak bujnalem palcem plyte to udalo mu się cos odczytac i na wyswietlaczu powila się liczba utworow itd. jednak zaraz potem ERROR " - wynika z tego, że jak palcem kręciłeś to się wczytywał TOC.
    Druga sprawa CD audio pracuje przy stałej prędkości liniowej - więc jak dasz stałe napięcie masz stałą prędkość kątową nie liniową i dziwię się, że gra!!!
    A lasery Philipsa nie są nietrwałe. Grają wiele lat. Za to serwa jak najbardziej padają i drivery też.

0
  • #9 05 Kwi 2004 08:20
    Altech Serwis
    Poziom 10  

z tym graniem to nie bylo tak do konca super, poprostu znalazlo sciezki i cos tam lecialo, moze z 10 sekund?

laser to CDM 9/44 czy cos takiego, nowy kosztuje 120zl
    nie az tka tragedia

ponawiam pytanie, czy jest ktos kto zrobilby z tym radiem porzadek? nie mam czasu sie tym bawic a chetnie komus zaplace za naprawe

pzdr
    Kuba

0