Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Omega 2.0DTI sposób na zapowietrzającą się pompę VP44

10 Jan 2009 18:14 22852 4
Wago
    User removed account
    User removed account  
  • Wago
    prez8s
    Level 33  
    Ja nie wiem jak to dokładnie jest z tymi pompami vp44, wiem jednak że są one mocno nie udane zarówno w oplu jak i w bmw. W zasadzie każda pompa rotacyjna już w samej swojej konstrukcji jest tak skonstruowana że sama sie odpowietrza przez przelewy w pompie i na wtryskach, no chyba że ciągle ssie powietrze, tak jak to jest-było w twoim przypadku.
  • Wago
    Mebelman
    Level 10  
    prez8s wrote:
    Ja nie wiem jak to dokładnie jest z tymi pompami vp44, wiem jednak że są one mocno nie udane zarówno w oplu jak i w bmw. W zasadzie każda pompa rotacyjna już w samej swojej konstrukcji jest tak skonstruowana że sama sie odpowietrza przez przelewy w pompie i na wtryskach, no chyba że ciągle ssie powietrze, tak jak to jest-było w twoim przypadku.

W Oplu przez przelewy się sama nie odpowietrzy ponieważ powrót
    przelewów wpięty jest na zasilanie pompy.

Po demontażu smoka zdecydowałem się na radykalne rozwiązanie, które jednocześnie eliminuje błąd konstrukcyjny układu zasilania tych pomp w Oplu. Zamontowałem wewnętrzną pompę elektryczną od benzynowej Vectry B, która pasuje "plug and play" w miejsce smoka

A czy w przypadku spalenia się tej elektrycznej pompki, pompa wtryskowa pociągnie paliwo? Chodzi mi o to czy gdy pompka eletr. nie pracuje to można przez nią zassać paliwo?
    User removed account
    User removed account  
    gustawo2
    Level 10  
    Propozycja wpięcia do instalacji elektrycznej silnika OPEL (m. in. Astra G, Zafira A, Vectra B, Omega) 2.0DTI symbole Y20DTH lub Y20DTL ze sterownikiem PSG5(jedna wtyczka na pompie VP44) lub PSG16 (2 wtyczki na pompie VP44) pompki paliwa z baku benzynowej Vectry B.