Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 2,5 Tds

markan02 10 Sty 2009 18:22 4093 6
  • #1 10 Sty 2009 18:22
    markan02
    Poziom 9  

Mam problem z odpaleniem moje buni, silnik 2,5 tds. Poprostu, gdy przekręcam kluczyk to rozrusznik wogule się nie odzywa :( wyciągłem rozrusznik podpiołem kable z akumulatora na krótko i kręci. Założyłem gpo spowrotem do auta, i po przekręceniu kluczyka nie kręci, złączyłem nawet śrubokrętem na krótko po założeniu i też nic. Następnie wyciągłem akumulator i podpiołem bezpośrednio go do rozrusznika i kręci. I jaka jest przyczyna tego to że ona nie kręci?? Panowie pomurzcie!
    BMW E36 2,5Tds

0 6
  • #2 10 Sty 2009 19:33
    niuniu36

Poziom 27  

Witam sprawdz przewody od akumlatora czerwony+ma iść prosto do rozrusznika,idrugi masa do silnika i nadwozia,zobacz ciąłość tych przewodów czy nie masz urwanej masy,na cienkim przewodzie podpiętym do cewki rozrusznika,sprawdz czy po przekręceniu kluczyka tak jak do palenia jest 12v

0
  • #3 10 Sty 2009 22:26
    markan02
    Poziom 9  

A wiesz może, co to jest za kostka, która znajduje się pod rozrusznikiem? Bo raz gdy ni kręcił to sciągłem ją i popsikałem spreyem ,,contakt spray" i póżniej rozrusznik kręcił, ale znowu nie kręci i przeczyściłem to kostke i tym razem to nie pomodło :(

0
  • #4 11 Sty 2009 14:06
    niuniu36

Poziom 27  

witam jak z jednym kablem to zasilanie cewki rozrusznika,pisałem ci że w czasie palenia silnika ma tam być 12v sprawdz bo może kostka w stacyjce nawala i napięcia nie bedzie,albo połacz to kawałkiem przewodu z + akumlatora i zobacz czu ruszy,cudów tam nie ma

0
  • #5 11 Sty 2009 16:39
    markan02
    Poziom 9  

Podpiołem właśnie bezpośrednio akumulator do rozrusznika i kręci.
    SPrawdziłem, i na dwuch małych kablach niema prądu wogule. A na tych dwuch grubych które idą do jednego słupka jest prąd, ale wtedy gdy jest wyłączony zapłon, a gdy go włącze to próbówka ciemnieje, a gdy przekręcam kluczyk do pozycji strart (czyli tak jakbym go chciał odpalić) to wtedy próbówka gaśnie całkowice :( i niewiem czego to jest przyczyna :(

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Acha, i zauważyłem jeszcze, że elektryczne szyby niechcą się opuszczać po przekręceniu stacyjki:( a gdy zapłon jest wyłonczony to wtedy szyby się normalnie otwierają i zamykają.

0
  • #6 11 Sty 2009 19:18
    niuniu36

Poziom 27  

sprawdz przewód masowy akumlatora,na rozruszsniku na grubym przewodzie i na silnikumasz 12v,bo to coś ci chyba zaśniedziało albo się urwało,sprawdzaj po kolei te przewody

0
  • #7 11 Sty 2009 20:48
    markan02
    Poziom 9  

Oki. Będe sprawdzał, ale jeszcze się odezwe. Tylko nie pokoją mnie te szyby, czemu na włączonym zapłonie się nie otwierają ;/

0