Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układ TDA2030 - podłączenie do komputera

10 Sty 2009 18:55 2239 18
  • Poziom 13  
    witam!!!
    pierwszą rzecz o jaką poprosze to moderatora o przeniesienie tego tematu w dobre miejsce

Posiadam układ TDA2030 (NE019 WZMACNIACZ MOCY STEREO TDA2030 2x15W) i na każdej stronie opisującej ten układ jest napisane że współpracuje z tunerem radiowym, magnetofonem, gramofonem z wkładką piezoelektryczną, a czy z można podpiąć go do komputera czy trzeba wymienić jakieś części. Bardzo roszę o odp.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany Reg. pkt 8.3.
    Przeniosłem z: DIY Konstrukcje
  • Użytkownik obserwowany
    witam .nic nie nalezy zmieniac w tym układzie wystaczy ze go podepniesz do wejscia katry muzecznej a do jej wyjscia podepniesz głosniki odpowiedniej mocy i juz po sprawie
  • Poziom 29  
    Musisz liczyć się z tym, że dużej głośności przy 12V nie uzyskasz. lepiej byłoby zastosować oddzielny transformator, aby napięcie po wyprostowaniu wynosiło 17V ( chyba 18V to max napięcie dla tego układu). Gdy zasilałem taki wzmacniacz zasilaczem od komputera i akumulatorem od wkrętarki (ok 16V) było słychać dużą różnicę w głośności.
  • Poziom 13  
    mam jeszcze jedno pytanko nie zwiazane z tym wcześniejszym , mam głośnik i mam problem chce do niego zrobić kolumne ale nie wiem jak obliczyć wymiary może ktoś zna jakiś program w google szukalem i nie moge znaleźć
    Bardzo prosze o odp.
  • Poziom 16  
    Musisz znać dokładne parametry głośnika, co do programu - WinISD. Tutoriali jest pełno w Internecie.

Jeśli głośnik to no-name, to wystarczy obudowa zamknięta o obj. kilku litrów.
  • Poziom 13  
    mam jeszcze jedno pytanko bo nie moge nigdzie na nie znaleźć odpowiedzi
    mam 3 żarówki zasilanie wynosi 14V i chciałbym zrobić sobie mały kolorofon czy ma ktoś może schemat takiego układu aby pasował do tych żarówek

z góry dzieki
  • Poziom 23  
    Proste 3 filtry oraz mocniejsze tranzystory.Może z kitem sprubujesz NE111 URZĄDZENIE ILUMINOFONICZNE .
  • Poziom 13  
    a czy mógł by mi ktos podać taki schemacik bo szukałem w google i na elektrodzie i nie moge znaleźć chodzi oto aby cały kolorofon był zasilany góra na 24 V
  • Poziom 23  
    No tak to jest bardzo ogólny schemat , możesz skorzystać ze schematu powyżej.
  • Poziom 13  
    a co do pytania z kolorofonem to mam takie pytanie bo szukałem na elektrodzie schematu kolorofonu na żarówki 12V 21 W i nie moge znaleźć bo są schematy na kolorofon na takie żarówki ale z mikrofonem a ja chce bez.

Bardzo prosze o pomoc oczywiście ze przydziele punkty nic za darmo
  • Poziom 13  
    no t co pomoże mi ktoś bo szukam dalej i nie mogę znaleźć
    bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 13  
    Witam mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z tylnym panelem komputera
    https://obrazki.elektroda.pl/8_1233494124.jpg

jak sie nazywa i do czego służy to wejście zaznaczone na zielono i jeszcze do czego jest potrzebne to wejście zaznaczone na czerwono
  • Poziom 33  
    Zielone to port LPT-inaczej port drukarkowy , czerwony to chyba cos z video :D
  • Poziom 11  
    Witam,

Jako, że z elektroniki jestem na razie ''zielony'', chcę zacząc od prostych układów. Kupilem już kit ''wzmacniacz 15W mono (jeden TDA2030)'' i mam następujące pytanie - jeśli jutro złożę z tego wzmacniacz, bedę mógł podpiąc pod niego głośniki 2W z samochodu (3 cale mają, niby na magnesie jest napisane 2w 4om) i nic się nie stanie ? Mam jeszcze 2 głośniki 13cm 70W też z samochou, również 4om. Który/które z nich dałoby radę podpiąc pod ten wzmak aby to w miarę grało ? Następne pytanie dotyczy zasilania, na instrukcji do kitu jest napisane, że max napięcie to 15V. Ma to jakąs tolerancje, czy jest to wartosc stala, ktorej nie wolno przekraczać ? Zasiliłbym to dwoma 9V bateriami połączonymi szeregowo ?
    Jest to moj pierwszy, mysle nie ostatni, post na tym forum, wiec prosze o wyrozumialośc jako-taką, dla większosci z Was sprawa pewnie błaha i banalna, dla mnie na razie czarna magia.

Pozdrawiam