Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Ultrad德i瘯i - pomiar szybko軼i przep造wu cieczy.

pawel1524 10 Sty 2009 19:40 4606 2
  • #1 10 Sty 2009 19:40
    pawel1524
    Poziom 9  

Mam do zrobienia projekt dotycz帷y mierzenia pr璠ko軼i przep造waj帷ej cieczy.

Pomiar przep造wu cieczy w rurze o 鈔ednicy 0,25 m.
    Za這瞠nia do projektu:
    -pr璠ko嗆 przep造wu do 20m/s
    - dok豉dno嗆 co najmniej 1%.
    -uk豉d musi pracowa w temperaturze -20蚓 do 60蚓
    - ciecz jest ciecz 穋帷
    - sygna pomiarowy musi by przystosowany do wykorzystania w uk豉dach sterowania za pomoc PLC (typowe napi璚ia wej軼iowe 0-10V lub 4-20mA

Powy瞠j s wypisane za這瞠nia do tego projektu.
    Do tego projektu wybra貫m bez inwazyjn metod pomiaru czyli za pomoc ultrad德i瘯闚.
    Je瞠li chodzi o schemat to mam na razie tylko schemat ideowy, kt鏎y przedstawiam poni瞠j.
    Ultrad德i瘯i - pomiar szybko軼i przep造wu cieczy.
    Je瞠li kto ma jakie przyk豉dy jak to mog inaczej przedstawi na projekcie prosz o podpowiedzi.

Wiem te, 瞠 pomiary b璠 dobre je瞠li w rurze nie b璠zie 瘸dnych p璚herzy powietrza, gdy w tych pomiarach jest wykorzystane zjawisko Dopplera.

Mam na kompie plik dotycz帷y jednego przep造womierza ale najpierw musz to przet逝maczy z angielskiego na polski a to mo瞠 mi troch zaj望 ;)
    Je瞠li kto si zajmuje lub wie co na temat ultrad德i瘯闚 i w og鏊e wykorzystania ich do mierzenia pr璠ko軼i prosz o pomoc.

0 2
  • #2 11 Sty 2009 09:26
    filug
    Poziom 15  

Poszukaj dokumentacji / noty aplikacyjnej do uk豉du TDCGP2 firmy ACAM. Albo w jednym, albo w drugim by opis przep造womierza - co prawda z wykorzystanie pomiaru czasu przelotu, a nie z Dopplerem, ale zawsze to jaki trop.

0
  • #3 11 Sty 2009 10:48
    pawel1524
    Poziom 9  

Dzi瘯i wielkie:) Poszukam tego na pewno:) Jak co mo積a pisa ka盥a odpowied mile widziana ;)

0