Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwywarka Ariston Li 661 problem z grzaniem

qtik1 10 Sty 2009 22:19 1497 10
  • #1 10 Sty 2009 22:19
    qtik1
    Poziom 9  

Hej,

Mam mały problem i mam nadzieję, że mi pomożecie. Otóż zwyawarka Ariston Li 661 3 mies po upływia gwarancji obraziła sie na mnie i odmówiła współpracy.
    Problem polega na tym, że nie grzeje podczas suszenie oraz zmywania, oraz swieci się diona na panelu sterującym pierwsza od prawej (dioda wskazująca program zmywania).
    Jesli ktoś ma jakieś sugestie, będę niezmiernie wdzięczny.

PS. Dziś sprawdziłem opór na grzałce i wynosio on 0, tak więc chyba mozna wykluczyc spalenie się tego elementu.

Tak więc drodzy panowie pomóżcie ;)

0 10
  • Relpol
  • #2 11 Sty 2009 12:10
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak to mierzyłeś, że ma zero?
    Ma mieć ok dwadzieścia -parę omów.
    Sprawdź moduł czy nie są wypalone ścieżki na przekaźniku.

0
  • #3 11 Sty 2009 12:13
    qtik1
    Poziom 9  

Zmierzyłem miernikem, możliwe że pomiar był niedokładny i opór jest 20 omów. Podczas testu dla mnie najważniejsze było sprawdzenie czy opór nie jest równy 1.
    Moduł sprawdzę, jak tylko pomozesz mi go odnaleźć ;), gdyż nie mam pojecia gdzie sie on znaduje. W razie czego mogę zrobic zdjęcie i zamiescic na forum ;)

0
  • Relpol
  • #4 11 Sty 2009 12:26
    cezet

Moduł masz tam gdzie lampki.

0
  • #5 11 Sty 2009 13:31
    qtik1
    Poziom 9  

Sprawdziłem moduł wygląda jak nowy. W każdym razie nic nie wygląda na nadpalone, a tym bardziej przerwane.

0
  • #6 14 Sty 2009 20:06
    qtik1
    Poziom 9  

dokonałem dokładniejszych pomiarów. Opór na grzałce wynosi 25 omów, dodatkowo sprawdziłem na różnych programach czy popdawany jest prąd go grzałki po odpaleniu zmywania. Niestety prądu brak.
    Dodatkowo wygrzebałem dokładnie moduł i sprawdziłem wszystkie ścieżki, które NIE są popalone.
    Ktoś ma pomysł co to może być, ewentualnie co jeszcze można sprawdzić ?

Mam obawy, że padł moduł, a pewnie do tanich on nie należy

0
  • #7 14 Sty 2009 21:05
    crazy_phisic

Przy przekaźniku od grzałki jest dioda Zenera (chyba na 11 albo 12V) sprawdź ją, prawdopodobnie ma zwarcie i moduł nie ma zasilania dla przekaźnika.

0
  • #8 15 Sty 2009 08:19
    qtik1
    Poziom 9  

crazy_phisic napisał:
    Przy przekaźniku od grzałki jest dioda Zenera (chyba na 11 albo 12V) sprawdź ją, prawdopodobnie ma zwarcie i moduł nie ma zasilania dla przekaźnika.

A gdzie tego przekaźnika szukać i jak go rozpoznać ?

0
  • #9 15 Sty 2009 17:50
    crazy_phisic

qtik1 napisał:
    crazy_phisic napisał:

Przekaźnik znajduje się w module sterującym, zrób zdjęcie - będzie łatwiej wytłumaczyć.

0
  • #10 15 Sty 2009 19:51
    cezet

qtik1 napisał:
    crazy_phisic napisał:

Moduł daj elektronikowi do sprawdzenia.

0
  • #11 19 Sty 2009 15:41
    qtik1
    Poziom 9  

cezet napisał:
    qtik1 napisał:
    crazy_phisic napisał:

Moduł daj elektronikowi do sprawdzenia.

Zmywarka trafiła do serwisu, gdzie stwierdzono uszkodzenie modułu, ponoć badali równiez przekaźnik, czujnik NTC i problem pozostał. tak więc pozostaje mi albo wydać pqrę stów na moduł, albo kupić nową zmywarkę ;(.

0