Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak połączenia PC z routerem

wahoo 10 Jan 2009 22:37 2301 3
    wahoo
    Level 20  
    Witam.
    Posiadam router Fritz Box 3020.
    Nie mogę sie z nim połączyć za pośrednictwem komputera stacjonarnego.
    Z laptopa udało mi się z nim połączyć oraz skonfigurowac. Wszystko działa zarówno przez kabel jak i przez wi-fi.
    Router konfiguruję łącząc się z nim poprzez przegladarkę wpisując http://192.168.178.1/.
    Nie jest to wina kabla ponieważ przez ten kabel laptop z routerem działają bezproblemowo.
    Komputer stacjonarny rownież jest sprawny ponieważ bez problemu łączę go z internetem za pośrednictwem standardowego modemu Siemens SpeedStream z Dialogu.
    Domyślam sie że problemem są jakieś ustawienia w komputerze stacjonarnym.
    Łacze internetowe posiadam w Dialogu.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Pozdrawiam.
    barytek
    Level 23  
    Jest jedna rzecz bardzo mało prawdopodobna. Kabel sieciowy ma przeplot i karta w komputerze stacjonarnym go nie widzi bo ma kartę MegaEthernet a w laptop widzi bo ma GigaEthernet.
    Próbował bym jednak sprawdzić pod innym system operacyjnym czy będzie tak samo.
    Kiedyś cały dzień się męczyłem z takim problem, a okazało się ze router miał zablokowany MAC kompa.
    wahoo
    Level 20  
    Npiszę dla ścisłości:
    Mam kilka kabli sieciowych ale teraz używam jednego.
    Mam standardowy modem Dialogu i router.
    Laptop działa na tym kablu razem z routerem i modemem.
    PC dziala na tym kablu tylko z modemem.
    Mysle ze jesli mialbym skrosowany kabel i to bylo by przyczyna problemu to rowniez z laptopa nie moglbym nawiazac polaczenia z routerem.
    Jak moge sprawdzic czy router nie ma zablokowanego MAC mojego PC?
    barytek
    Level 23  
    Nie wiem jak jest dokładnie z tym routerem który ty posiadasz. Musisz szukać ustawień routera logując się na niego przez http. Może zakładka LAN.