Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helikopter Walkera 5#10 i kamera bez przewodowa

11 Sty 2009 03:22 5190 1
  • Poziom 11  
    Hi,

Mialbym takie pytanie , jestem sczesliwym posiadaczem Helikoptera RC 5#10 znanej produkcji walker . Jest to dosc dobre urzadzenie , swietnie sie prowadzi . Naszla mnie mysl o tym aby zainstalowac w nim kamere bezprzewodowa . Dlatego chcialbym sie doradzic jak i gdzie sie mozna wpiac z zasilaniem kamery . Jaka kamere zastosowac , wymiary , waga , wydajnosc itd . Dane helikoptera to :
    Wyposazony w dwa silniki klasy 130PH, dwa servo 5.2g oraz akumulator Li-Polymer 3.7V 1000mAh pozwalający na lot w granicach 10 minut.

Wymiary smigłowca:
    • srednica rotora głownego: 340 mm
    • dlugosc: 340 cm
    • waga: 195 g ( z akumulatorem)

Prosze o sugestje i podpowiedzi .
    Pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Swego czasu zrobiłem taką modyfikację na lamce- tutaj masz link do tematu na Ep Heli:
    http://ww.epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=72976
    Ja zastosowałem kamerę bezprzewodową z allegro, taką najpopularniejszą za ~100zł i akumulatorek 9V. Zasilanie bezpośrednio z pakietu helika też można by na upartego zrobić, ale te helikopterki mają na tyle duży udźwig, że dodatkowe obciążenie w postaci baterii nie nastręcza problemów.
    Na takiej kamerce można latać do ok 75 metrów, dalej nie próbowałem,bo serwa w lamie już świrują (słaby zasięg aparatury), obraz jest dobry, nie śnieży i nie ma zakłóceń.