Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

filtr dolnoprzepustowy do suba

11 Sty 2009 07:11 1337 3
  • Poziom 11  
    Od pół roku poszukuję schematu dobrego i sprawdzonego filtru do suba. Nie to że jestem leniwy i nie szukałem ale zbudowałem ze 4 filtry na schematach z elektrody i z googli ale wszystkie wręcz pierdziały a nie dawały basu. Poszukuję konstrukcji najlepiej prostej i taniej, przydała by się regulacja odcięcia, sprawdzonej i porządnie działającej. W ostateczności filtr RC a ostateczności ostatecznej LC (chociaż wolał bym nie bo drutu nie mam a nawijać też mi się nie chce).
    z góry bardzo ładnie dziękuję ps jakby się dało zasilanie na 12v pojedyncze
  • Poziom 22  
    A może to pierdzenie nie leży po stronie tych filtrów tylko może coś z głośnikiem jest nie tak...piszesz, że ma być zasilone 12V...rozumiem, że to ma działać w samochodzie...jak dajesz "duży bas" to to pierdzenie mogą powodować jakieś gadżety które masz w aucie. Znajomy ma filtr zbudowany na wzmacniaczu operacyjnym + kilka jeszcze części do tego i sub działa jak się należy.
  • Poziom 11  
    To możesz wrzucić schemat i wzór płytki jak się da to będzie good bo sprawdzałem na kilku wzmacniaczach będę miał od czego zacząć

Zbudowałem teraz filtr na podstawie pdfa od kitu j-265 działa ale zamiast czystego basu charczenie

Scaliłem.
    /Faces/
  • Poziom 14  
    Witam.
    Do ' elektroniczny ' :
    Miałem ten sam problem, możliwe że wlutowałeś źle diody Zenera, ja tak zrobiłem tzn zrobiłem obie tak samo.. a to był błąd. Otóż jedna, przy '+' zwrócona jest w dól a przy '-' w górę. :) Na dołączonym schemacie to nie było zaznaczone !! Znalazłem wzór płytki z naniesionymi elementami na googlach i poprawiłem błąd. Teraz śmiga jak ta lala. Pozdrawiam, i mam nadzieje że pomogłem :).