Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okazje z Allegro

SzokalML 11 Sty 2009 11:11 80649 57
  • #1 11 Sty 2009 11:11
    SzokalML
    Poziom 36  

Przeglądam często allegro w poszukiwaniu różnych ciekawych sprzętów, ale np. w chwili obecnej nie mam zamiaru nic kupować,
    za to chętnie bym się podzielił z innymi informacją o ciekawych aukcjach.

Na allegro trzeba się przekopać przez mnóstwo badziewia sprzedawanego przez hurtownie, ale po przedarciu się, można znaleźć naprawdę świetne rzeczy za niską cenę - (sam większość swojego sprzętu mam z ultra okazji na allegro).

Dla osób nie będących w posiadaniu dużej ilości gotówki (do których i ja się zaliczam) jest to świetna alternatywa dla chińskiego sprzętu kiepskiej jakości.

Dodawajcie swoje typy!

Ale jeśli sami sprzedajecie ów przedmiot (przypuszczam że dużo forumowiczów posiada różny ciekawy sprzęt na sprzedaż) to proszę o zaznaczenie tego w poście.

Jeśli będzie to kryptoreklama jakiejś firmy, to posty będą zgłaszane do moderatora.

na początek:
    526569948 - Estradowe głośniki dynacord 12 cali 120 w. 2 szt. - 90 zł/szt. Dynacord, to wysoka półka jeśli chodzi o nagłośnienie.

520954966 - głośniki 8 calowe Fane 50 watt - również wysoka półka. 80 zł/szt.

522261484 - głośniki Dr. Bohm 12 cali 35 watt cena aktualnie 2 szt. 79 zł.
    Głośniki vintage, myślę, że niezłe do gitary, wokalu, nadstawek. alternatywa dla Tonsili GDS 30/30, lub do domu np. do wzmacniacza lampowego.

------------
    Ze sprzętu typowo domowego:

522516565 - owalne szerokopasmówki Vintage 19x13 cm 2 szt. 50 zł

52635120 - kolumny RFT.

527101993 - RFT Corona

526349712 - kolejne RFT.

524630501 kolumny vintage intertechnik - cena ok. 45 zł

525292027 - monitorki Quadral IS-50 cena 80 zł

Generalnie polecam firmę RFT, mam same dobre doświadczenia z tymi głośnikami. Mam nieduże kolumienki tej firmy, zaskakują basem i dobrym brzmieniem, firma produkowała też świetne szerokopasmowe Estradówki montowane w kolumnach Vermony - podobne do tonsili GDS 30/30 jednak wg. mnie miały ładniejsze brzmienie, skuteczność podobna: b. wysoka.

RFT jest dobrą alternatywą dla Tonsili - niższa cena, a jakość często dużo lepsza. Tylko uwaga! Kupować tylko w pełni sprawne, bo ich naprawa ze względu na brak części zamiennych może okazać się niemożliwa.

podałem ceny tylko kup teraz, bo reszta może ulec zmianie.

Czekam na wasze typy!

Moderowany przez przemo-lukas:

Można zamieszczać linki do aukcji:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1041187.html
    Temat pozwoliłem sobie "podkleić".

• #2 16 Sty 2009 19:23
    AddMaster
    Poziom 12  

Witam!
    Nabyłem właśnie te intertechniki, są już w drodze, nigdzie w internecie nie udało mi się znaleźć żadnej informacji o nich, może ktoś zna? Jeżeli tak, proszę o opinie, jak grają, czy są warte tych 45+przesyłka...

Co do ofert na allegro, to polecam szukać ZG40 (tych z membraną bierną) w cenie do 200zł, ja przegapiłem jedną licytacje, poszły za 170-pare zł, były w idealnym i oryginalnym stanie, a to na prawdę okazja!

Polecam także SPACE 86, w idealnym stanie jak się uda kupić do 120zł to też nieźle, a grają bardzo ładnie, przynajmniej dla mnie.

A co do aukcji, to niestety nie znalazłem nic naprawde w dobrej cenie, co najwyżej za 150 zł :
    -Grundig BOX 550b legenda! (numer 528452038)
    -GENERAL RB 100 . Monitory Trójgłośnikowe *** (numer 531341015) (nie znam ich, ale wyglądają porządnie)
    -HECO P 3302 . Monitory Trójgłośnikowe * (numer 531351106)

no i te, Kolumny Diora ZgB 30 8 901 100% Sprawne (numer 531490771) ale nie są w idealnym stanie, jak pisze sprzedawca.

Pozdrawiam

• #3 18 Sty 2009 09:50
    SzokalML
    Poziom 36  

45 zł to tak mało, na pewno te intertechniki są tyle warte. To solidna firma. Jeśli tylko wszystkie głośniki działają oczywiście.

Zapek: te kolumny co podałeś to oczywiście okazja cenowa, ale nie wiadomo jak ze stanem. Pewnie nie da się kupić oryginalnego głośnika wysokotonowego do nich...

• #4 18 Sty 2009 16:54
    jacek20084
    Poziom 24  

Zwrotnice do a300 komuś mogą się przydać jak chce sam zbudować takie kolumny (numer 532853891)

• #6 22 Sty 2009 16:53
    SzokalML
    Poziom 36  

Ten Eltax to raczej niższa półka, poza tym nie ma ceny minimalnej, więc trudno się wypowiadać, czy to okazja (osobiście nie lubię takich aukcji w końcu i tak cenę minimalną trzeba zazwyczaj osiągnąć).

Gratuluję tych peerlesów za 240 zł.

• #7 23 Lut 2009 09:00
    postiga
    Poziom 25  

myślę ze ciężko to nazwać okazja.... może i cena nie jest wygórowana, o ile stan głośników jest perfekt ;).
    Spytaj się dokładnie co tam w środku siedzi. Ale skoro sa tam az dwie 15, i moc tylko 400 W, wiec pewnie szału nie ma, a mozliwe ze nawet jakis 'no-name' ;p

• #8 20 Cze 2009 23:38
    koliuk
    Poziom 24  

;) napisał:

Witam!

Chce sobie zrobić potężny subuofer i widze ze na prawde jest to wzmacniacz bardzo mocny:)

On na prawde ma 500W?

Może mi Pan coś dokładniej o nim powiedzieć?

Z góry dziękuję!

Napisałem coś takiego i jestem ciekaw co odpisze;D

Zamieściłem specjalnie błędy żeby trochę nawkręcał widząc taki mail;D

Aluminiowy panel chłodzący - radiator- nie ma to jak dobre chłodzenie:D

edit:

Trochę mnie zaszokowało jak zobaczyłem stronę firmową z tymi wzmacniaczami tzn:

http://www.hypex.nl/

A dokładniej to np ten wzmacniacz :

http://www.hypex.nl/docs/UcD700HG.pdf

Output Power PR 700W 4Ω, THD=1%

Czyżby to była prawda?

• #9 21 Cze 2009 15:11
    SzokalML
    Poziom 36  

Czy ja dobrze widzę... pobór mocy 35 watt?:)

membrany latające dowodem na moc suba. No cóż, kosmos.

• #10 22 Cze 2009 20:24
    prez8s
    Poziom 33  

Heh no to fajnie, nie dość że bezczelny kłamca, to jeszcze po chamsku to moje pytanie czy to nie są przypadkiem jaja zgłosił do administracji allegro jako spam :) i dostałem ostrzezenie od allegro zatytułowane "wysyłanie niechcianych wiadomości". No paranoja, zapytanie o aukcje kwalifikują jako spam??? No ale czego sie spodziwać ich interesuje tylko kasa, a nie uczciwość i rzetetlność, prosze spojrzeć na to konto: http://www.allegro.pl/show_user.php?search=allegro
    Skoro samo Allegro oszukuje no to .....

• #11 22 Cze 2009 22:52
    SzokalML
    Poziom 36  

Licytujący zostali poinformowani, co to za produkt. Przy okazji poinformowałem o tym też sprzedającego. Może się wkurzy hehe.

Ten subwoofer, przy poborze mocy około 35 watt, przypuszczam że odda około 18-25 w zależności od tego jaką ma sprawność i jak tą moc zmierzymy.
    NIE może oddawać 500 czy nawet 100 watt mocy jeśli pobiera 35!

Już pomijam fakt, jaka to musiałaby być kosmiczna technologia, skoro wzmacniacze nawet cyfrowe takiej mocy (estradowe), ważą jakieś 10 kg :)

Ludzie mają taką wiarę w technologię?

Za 50 zł możnaby go kupić, jak ktoś nie umie robić samemu wzmacniacza, a nie chce kupować paneli za około 200 zł.

Dodano po 20 [minuty]:

No i użytkownik skończył aukcję:

"Witam,

Jak to dobrze, że przypomniał mi Pan o aukcji! Zapomniałem zakończyć ją, a wzmacniacz już sprzedałem i jeśli ktoś z licytujących by go wygrał
    otrzymałbym negatywa.
    Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam,
    "

to przypuszczam, na 90% ściema - gość się pewnie bał zdemaskowania ;)

Polecam robienie takich akcji na przyszłość - jak widać odnoszą skutek. Jedna niezadowolona osoba mniej (kupujący) i być może sprzedawca również przemyśli swoje działanie.

• #12 22 Cze 2009 23:01
    prez8s
    Poziom 33  

Heh, no w końcu wymiękł :), ale i tak pewnie dostanie ostrzeżenie od allegro bo zakończył aukcje i odwołał oferty niezgodnie z regulaminem. To była chyba najbardziej naciągana aukcja jaką w życiu widziałem ;)

• #14 23 Cze 2009 09:03
    SzokalML
    Poziom 36  

Dzięki, zachęcam wszystkich do tego typu działań, trzeba walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami,
    choćby dlatego, że tego typu aukcje rujnują ludzi uczciwych, chcących sprzedać solidny produkt po normalnej cenie, i bez uciekania się do naciągania parametrów i ściemniania z kosmosu.

Niestety dużo trudnij walczyć z hurtowniami zalewającymi allegro chińskim badziewiem.

• #15 23 Cze 2009 09:14
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

No cóż, temat zmienił się w: uwaga na buble z allegro :D
    Ja jednak proponuję zainteresować si.ę tą aukcją. Proponuję sprawdzić samą tylko cenę lampek 300B "JJ". :D
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=663573412

Szkoda, że na aukcjach łatwiej znaleźć bubel, niż prawdziwą perełkę.

SzokalML napisał:
    Dzięki, zachęcam wszystkich do tego typu działań, trzeba walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami...

A może warto pomyśleć nad utworzeniem tematu, aby zainteresowani mogli łatwo znaleźć interesujące ich informacje?

• #16 23 Cze 2009 09:39
    SzokalML
    Poziom 36  

Założyłem kiedyś taki temat: czego się wystrzegać przy kupowaniu sprzętu.

I buble z allegro, ale niestety pewien moderator stwierdzil ze będa tam bezpodstawne oskarżenia (moim zdaniem nie, jeśli widać już po aukcji że to bubel, to nie trzeba mieć tego w ręce). hehe.

A ten temat, wolałbym, żeby pozostał jednak z "perełkami" bo tych jest też dość sporo na allegro, tylko jakby jeszcze była opcja "wyłącz wszystkie wyróżnione aukcje" :D to byłoby znacznie łatwiej szukać.

Moja rada jest właśnie taka: nie kupować nic od "super sprzedawców", z aukcji wyróżnionych itd.

trzeba sobie zdawać sprawę, że skoro ktoś inwestuje tak ciężką kasę w aukcje które znajdują się na samej górze (kto sprzedawał na allegro wie jakie to koszty), i na wystawianie niepotrzebnie dużej ilości przedmiotów, żeby efektownie wyglądało, ten musi sobie to jakoś odbić.

Najczęściej kosztem jakości produktów i obsługi klienta, czasem zawyżaniem kosztów wysyłki :) Trzeba sobie zdawać sprawę że w dużej mierze za to właśnie płacimy.

• #17 23 Cze 2009 09:40
    rafalsky_2009
    Poziom 9  

Witajcie!

Przeglądam elektrodę od dawna (to już 2 lata :P ), ale widząc taki wątek, aż się we mnie zagotowało i skłoniło mnie do rejestracji :) Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego grona, mimo że nie będę udzielał się zbyt aktywnie - lubię czytać a nie gdybać.

Tak mnie zastanawia pewna kwestia:

jarekm27 napisał:
    to jakaś kpina, z tyłu pisze 220/230~35W

A jakby napisane było, że to piłka nożna to zacząłbyś kopać ten wzmacniacz? :) To tylko naklejka... Tak myślę, że jakby faktycznie miało to znaczenie, facet od aukcji by ją zerwał, zamazał - zrobił cokolwiek by to ukryć! Skoro potrafi pisać takie historie, to chyba jedna głupia naklejka nie została pozostawiona przypadkiem. Hmm? To mnie ciekawi, bo widać, że pisać to on potrafi (i to jak! :P ) ale ma on też wiedzę techniczną (trzeba mu to przyznać bez bicia). Sam już nie wiem, czy wzmacniacz faktycznie ma 35W czy może mieć 500W nie patrząc na nieszczęsną naklejkę.

prez8s napisał:
    Ja zapytałem czy ta aukcja jest wystawiona "dla jaj" to odpisał że "dla pieniędzy", więc on to na poważnie... :O.

Wiesz co... No sam bym na takie pytanie odpowiedział tak samo. Swoje lata mam na karku i szczerze powiedziawszy na hasło "robisz to dla jaj?" odpowiedziałbym jeszcze "dziękuję, mam swoje"

koliuk napisał:
    Aluminiowy panel chłodzący - radiator- nie ma to jak dobre chłodzenie:D

Trochę mnie zaszokowało jak zobaczyłem stronę firmową z tymi wzmacniaczami tzn:

http://www.hypex.nl/

A dokładniej to np ten wzmacniacz :

http://www.hypex.nl/docs/UcD700HG.pdf

Output Power PR 700W 4Ω, THD=1%

Czyżby to była prawda?

Tu bym polemizował, bo radiatorem można nazwać nawet kawałek blaszki - to element dyssypacyjny, zatem nawet blaszka wtopiona w diodę będzie radiatorem - i nikt się z tego nie śmieje - skoro jest taka, to np. może taka wielkość wystarczy. Faktycznie, radiator nie jest duży, ale to blacha o powierzchni (nie wiem dokładnie, no przykładowo 20x30cm) "iluśtam" centymetrów kwadratowych. Można zastosować typowy radiator np. z procesora Athlon, który będzie miał wymiary 6x6x5 centymetrów i jak obliczyć to też będzie miał "ileśtam" centymetrów kwadratowych - zatem ich wydajność będzie taka sama. Mylę się?

I jeszcze kwestia tych Hypex'ów - kurczę, nie mogą kłamać na stronie producenta - taki mały układzik a ma moc 700 Watów! Jak to zatem możliwe? W radiach samochodowych wyższej klasy również końcówki mocy mają np. 4x50W co daje 200W w pudełku wielkości komputerowego DVD ;)

Edit:
    SzokalML - bo to razi w oczy - usuń maila czy PW, albo chociażby pseudonim tego faceta, bo to niezgodne z Prawem Polskim. Teoretycznie może z tego nic nie wyniknąć, ale z praktyki (własnej niestety) wiem, że jak się taki !@#$%^ doczepi, to mogą być problemy. I nie ma się z czego śmiać, że Internet jest anonimowy... ja przekonałem się, że nie jest i musiałem oficjalnie przepraszać za umieszczenie korespondencji bez zezwolenia.

• #18 23 Cze 2009 10:08
    jarekm27
    Poziom 18  

hmmm... ciekawe... po czym ten "sprzedawca" wywnioskował
    że ten wmacniacz ma akurat 520 Wat ?
    Zmierzył go ? Skoro tak twierdzi ? A może ten "wzmacniacz"
    z zasilaczykiem 35Watowym ma 750Wat...?
    Wszystko możliwe... hehe

• #19 23 Cze 2009 10:19
    przemo-lukas

Czysto edukacyjnie. Proszę przyjrzeć się radiatorom w tym wzmacniaczu (wzmacniacz Irka):
    Okazje z Allegro

Panowie, bardzo proszę trzymać się jednak tematu.

• #20 23 Cze 2009 10:24
    rafalsky_2009
    Poziom 9  

Mnie to wygląda na zwykły wzmacniacz liniowy, nie cyfrowy. Nie dziwota, że musi mieć taki radiator. Patrząc na gabaryty, w klasie A mógłby mieć tylko 5 Watów a w klasie D - 1500 W :)

• #21 23 Cze 2009 10:56
    przemo-lukas

rafalsky_2009 napisał:
    Mnie to wygląda na zwykły wzmacniacz liniowy, nie cyfrowy. Nie dziwota, że musi mieć taki radiator.

Raczej fotografię umieściłem aby poprzeć inne Twoje słowa.
    rafalsky_2009 napisał:
    Tu bym polemizował, bo radiatorem można nazwać nawet kawałek blaszki...

Zwróć uwagę na element znajdujący się tuż "przed" kondensatorami 10 000µF. :D

• #22 23 Cze 2009 11:14
    rafalsky_2009
    Poziom 9  

przemo-lukas napisał:
    Zwróć uwagę na element znajdujący się tuż "przed" kondensatorami 10 000µF. :D

Ale co to ma dowieść? Jeśli wzmacniacz Irka oddaje 300W mocy muzycznej i 300W ciepła - radiator jest duży. We wzmacniaczach cyfrowych, gdzie ciepła jest niewiele radiatorem może być kawałek płaskownika. Widziałem wzmacniacze cyfrowe 2x1800W (4 Om) wysokości 1U!! Toż to jakieś 4 cm wysokości, 19" szerokości i (ten model) ok. 25 cm głębokości - zatem jak widać można zmniejszyć układ nie rezygnując z olbrzymiej mocy. Podobnie wzmacniacz z aukcji - jeśli jest cyfrowy, to na pewno nie będzie ważył 10 kg a radiatorem będzie (aż na wyrost) kawałek aluminium (mimo, że niektórych w tym wątku to śmieszy - widać nie mają obycia z elektroniką).

P.S. Piję kawę - radiatorem jest łyżeczka i kawa szybciej wystygnie :) Moim celem jest uświadomienie lub odkurzenie informacji, że RADIATOR to każdy element dyssypacyjny (przykładając tranzystor do szyby okiennej w środku srogiej zimy - ona również jest radiatorem).

OKAZJA: http://www.allegro.pl/item669521386_wzmacniacz_lampowy_z_glosnikami_manta_v5_fv_gwar.html Świetne brzmienie, o ile cena nie przekroczy 500PLN, bo po tyle można było kupić w Real'u (!!) rok temu.

NACIĄGANIE: http://www.allegro.pl/item665398330.html TAK, jakiś BOSS Riper lepszy od Alpine'a :D Ale chyba się skuszę, jeśli dach faluje, to może zaoszczędzę na benzynie (jak płetwal błękitny będę falował :P )

• #23 23 Cze 2009 12:46
    przemo-lukas

rafalsky_2009 napisał:

Ale co to ma dowieść? Jeśli wzmacniacz Irka oddaje 300W mocy muzycznej i 300W ciepła - radiator jest duży...

rafalsky_2009 napisał:
    Tu bym polemizował, bo radiatorem można nazwać nawet kawałek blaszki...

Kolego, fotografię zamieściłem aby potwierdzić Twoje słowa. Chodzi mi dokładnie o tą "blaszkę". :D

Okazje z Allegro

• #24 23 Cze 2009 12:54
    rafalsky_2009
    Poziom 9  

Ach, pardon :)

Widząc kolosa, nie zwróciłem uwagi na to maleństwo :P Przyjmijmy, że duży radiator rzucał tak duży cień, że aż nie zauważyłem.

• #25 23 Cze 2009 16:00
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Tak myślę, że jakby faktycznie miało to znaczenie, facet od aukcji by ją zerwał, zamazał - zrobił cokolwiek by to ukryć! Skoro potrafi pisać takie historie, to chyba jedna głupia naklejka nie została pozostawiona przypadkiem. Hmm? To mnie ciekawi, bo widać, że pisać to on potrafi (i to jak! Razz ) ale ma on też wiedzę techniczną (trzeba mu to przyznać bez bicia). Sam już nie wiem, czy wzmacniacz faktycznie ma 35W czy może mieć 500W nie patrząc na nieszczęsną naklejkę.

Myślę, że właśnie facet zapomniał o tym drobnym szczególe, albo założył że nikt nie powiąże jednego z drugim.

A co do wiedzy technicznej to niby skąd wynika, że on ma? Z opisu aukcji nie zauważyłem, żeby wykazał się jakąś wiedzą.
    Wręcz przeciwnie - szamotanie membranami jest wynikiem mocy wzmacniacza?

usunąłem nick. wiadomość myślę, może zostać.

Cytat:
    I jeszcze kwestia tych Hypex'ów - kurczę, nie mogą kłamać na stronie producenta - taki mały układzik a ma moc 700 Watów!

Ten hypex to inny wzmacniacz, i ciężko mi powiedzieć jak to wygląda... ale oczywiście że mogą kłamać na stronie producenta! I bardzo często kłamią!

Aaaa... no tak, nie tyle kłamią co dostosowują dane do pożądanych efektów hehe podając np. moc chwilową szczytową przez ułamek sekundy która nijak ma się do użytecznej.

Cytat:
    W radiach samochodowych wyższej klasy również końcówki mocy mają np. 4x50W co daje 200W w pudełku wielkości komputerowego DVD

W wielu tych radiach samochodowych siedzą popularne układy scalone, (zresztą dużo amatorów też robi na nich wzmacniacze), które mają realnej mocy 4x20 watt (50 podane przez producenta, to zapewne moc muzyczna), które składają się dosłownie z kilku elementów.

W "stacjonarnych" wzmacniaczach ponadto o wadze i wymiarach stanowi transformator. chociaż taki wzmacniacz 4x22 dałoby się wsadzić ze wszystkim do obudowy wielkości radia samochodowego, nawet chyba były tu takie konstrukcje prezentowane :) Tylko po co "upychać" ? Z punktu widzenia komfortu amatorskiego konstruktora zdecydowanie wygodniej mieć luz w obudowie.

• #29 30 Wrz 2009 22:28
    SzokalML
    Poziom 36  

http://www.allegro.pl/item752933885_nowy_mikrofon_dynamiczny_cewkowy_mdu_37_karton_fv.html

sam kupiłem 5 szt. do amatorskich nagrywek całego zespołu na próbach. Za taki bezcen... - zobaczymy co to warte - Tego mikrofonu tonsila jeszcze nie miałem.
    Normalnie kosztuje 61 zł
    http://www.skleptonsil.pl/go/_info/?id=766 chociaż uważam że to trochę zawyżona cena.

mam pozytywne doświadczenia z tonsilem md 268 - niestety mój egzemplarz wyzionął ducha :(

Jedyne co mnie martwi to pasmo przenoszenia (do góry). Ale zawsze można trochę podbić.

• #30 10 Paź 2009 09:05
    SzokalML
    Poziom 36  

jest jeden użytkownik na allegro mający mnóstwo genialnie wyglądającego sprzętu vintage, w dość przystępnych cenach. Nie będę promował cudzych aukcji, zainteresowani sami znajdą, więc wkleję same fotki:

Okazje z Allegro

Okazje z Allegro

Okazje z Allegro

Okazje z Allegro

Okazje z Allegro

Okazje z Allegro

na koniec ciekawostka: firma CROWN - skąd my to znamy?:D
    Okazje z Allegro

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME