Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki najlepszy wzmak do subwoofera

bmxmen 11 Jan 2009 11:37 978 3
    bmxmen
    Level 14  
    Witam. Narazie jak pisalem w poprzednim temacie skladam subwoofer na glosniku earthquake br1570, narazie skrzynia bedzie dla testow wiec nie zamieszczam fotek itd. Ale zeby testy przeprowadzic trzeba miec oczywiscie wzmak. Otoz szukam jak najmocniejszego wzmacniacza za wiadomo normalna cene, narazie zalaznalem cos takiego:
    [matronix.pl/?cmd=WXP300T]
    [matronix.pl/?cmd=WXP3K_VIP]
    [matronix.pl/?cmd=WST400TP]
    Wst400 moze by sie dalo jakos zalatwic.
    Oprocz tego jest jeszcze hollton 400 watt, lecz nie ma on zadnych regulacji i zabezpieczen.
    Wiem ze kazdy z powyzej wymienionych wzmacniaczy uciagnol by ten glosnik ktory posiadam ,ale jak juz kupic to mocniejszy zeby w pozniejszym czasie miec zmienic tylko glosnik. Znacie cos innego, lepszego, mocniejszego ?Ewentualnie slyszalem ze mozna z soba laczyc matronixy, wiec gdyby kupic jeden wxp300 ,a przy zmianie glosnika nastepny wxp300 i to polaczyc w 1x600wat przy 4ohm,jesli wogole o to chodzi w tym mostkowaniu ?Czy moze lepiej holtona 400?a w pozniejszym czasie drugiego holtona i polaczyc to ?Pozdrawiam i dziekuje za pomoc. Prosze wybaczyc brau polskich liter, ale mam angl windowsa i nie mam mozliwosci wpisania ich.
    micho a
    Level 35  
    jeśli wzmacniacz ma 300wat 4 om to możesz je zmostkować i wtedy masz 600wat 8 om jeśli wzmacniacz jest 300wat 8 om to masz 600wat 16 om (oczywiście mówie o wariancie bez przerabiania wzmacniacza)
    bmxmen
    Level 14  
    Aha wiec teoretycznie mozna polaczyc dwa wxp300t z soba ale bedzie pracowal na 8ohm, a na 4 ohm nie dalo by rady? Ewentualnie gdyby miec dwie takie mocne koncowki i je z soba zsynchronizowac zeby bylo 2x300 albo wiecej przy 4ohm na kanal, daloby to mozliwosc podlaczenia wielu dwucewkowych glosnikow. Dobrze mysle? Pozdrawiam.

Regulamin p.10.9, p.15
    Proszę poprawić post.
    [Art]