Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis '04 - błąd P0156

11 Sty 2009 11:45 6338 5
  • Poziom 2  
    Okresowo zapala się i gaśnie kontrolka silnika. Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd P0156. Jedni radzą mi wymianę sond lambda inni proponują wymianę katalizatora. A jeszcze inny mówią że jest złe paliwo. Proszę o poradę.
  • Poziom 42  
    Błąd wskazuje na czujnik tlenu.
  • Poziom 16  
    bład jest sondy b2 s2 przed wymiana sprawdził bym parametr A/F control
  • Poziom 9  
    Witam.Podepnę się do kolegi, wywala mi błąd P0154 obwód sondy lambda-brak zmian sygnału (bank 2 sonda 1) i drugi błąd P0154 obwód sondy lambda - nieprawidłowe działanie (bank 2 sonda 2). Przeczytałem wiele tematów i rozwiązania były rożne. Próbowałem wymyć przepływomierz, wzrokowo oceniłem kable i jest ok, ale po usunięciu błędów i przejechaniu 5 km błąd znowu wyskoczył i tak już 3 razy. Nie mam porównania czy auto straciło na mocy bo mam auto od 2-3 tygodni. Avensis z 2003r, 2.0 B, przebieg 265000km Chcę się upewnić czy obie sondy będą do wymiany ? czy problem jest gdzieś indziej ?
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Po takim przebiegu sondy na pewno do wymiany.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany. Podczas próby wymiany sond, okazało się , że brązowy kabelek w kostce od samochodu jest urwany. Nie było tego widać na pierwszy rzut oka, ponieważ blokowała go, ta wciśnięta gumka. Po naprawie kabelka, błędy skasowane i trochę pieniędzy zaoszczędzone. Polecam solidne przepatrzeć kostki od sond.