Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie centralnym zamkiem z pilota a alekryczne szyby

11 Sty 2009 11:59 4286 8
 • Poziom 10  
  Witam
  Zamontowałem w Golfie III, 92r do oryginalnego centralnego zamka sterownik NOXON T2P5.
  Podłączyłem go według schematu "sterowanie plusami " z poniższej instrukcji

  instrukcja montażu

  Zamek otwiera się i zamyka ale mam taki problem. Mam elektryczne szyb (moduł Comfort) i jeśli przetnę tą pętlę co jest na schemacie, czyli zostaje wydłużony czas do 4s to przy zamykaniu samochodu jest dobrze bo zamykają się szyby ale przy otwieraniu samochodu otwierają mi się też szyby.

  Jak nie przetnę tej pętli to zamek nie zawsze się zamyka albo otwiera.

  Może ktoś wie jak to poprawić żeby nie otwierały się szyby? Czy trzeba coś inaczej podłączyć albo przeciąć jakiś przewód? Bo szukam już tego drugi dzień i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

  Chyba że sterownik jest uszkodzony albo co?

  Podłączyłem biały przewód ze sterownika z szarym z zamka, biało-czarny ze sterownika z zielonym z zamka.

  Pozdrawiam
 • Poziom 16  
  Jeżeli przecinasz pętle i wydłużasz czas do 4s centralka reaguje prawidłowo, tak ma być jeżeli np. otwierasz drzwi kluczykiem i przydusisz go dłużej to szyby też się otworzą i to jest prawidłowe, to samo jest przy zamykaniu. Więc wróć do krótszego czasu i sprawdź wszestkie podłączenia przewodów czy są solidne zwłaszcza masa i zasilanie no i czy nie ma pomyłki.
 • Poziom 23  
  kolego wszystko masz dobrze tzn. zostaw impulsy sterujace 1sek. na zamki tak jak masz.wstaw tylko diody i sygnal nie bedzie cofal sie a szyby nie pojada na dol
 • Poziom 16  
  Źle spojrzałem na schemat pętla musi być przecięta.
 • Poziom 10  
  SKRZYNIA napisał:
  kolego wszystko masz dobrze tzn. zostaw impulsy sterujace 1sek. na zamki tak jak masz.wstaw tylko diody i sygnal nie bedzie cofal sie a szyby nie pojada na dol


  Czy chodzi ci o 4s? bo przy 1s to szyby nie reagują bo impuls jest za krótki.

  Diody mam wstawić między przewodem białym ze sterownika a szarym z zamka i biało-czarnym ze sterownika z zielonym z zamka? Czy wystarczy jak wstawię tylko na przewód biało czarny na otwieranie żeby mi się szyby nie odsuwały prze otwieraniu ale zamykały przy zamykaniu?
 • Poziom 23  
  w III-ach zawsze daje impuls 1sek na zamek i chodzi a jak szyby otwiera to separuj dioda i nie uchyli szyb napewno, natomiast przy zamykaniu zostaw jesli masz ustawiona funkcje komfort to bedzie domykalo z pilota
 • Poziom 10  
  Dzięki, zrobię tak i zobaczę czy działa.

  A mam jeszcze pytanie, żeby podłączyć kierunkowskazy to wystarczy jak podłącze brązowe przewody ze sterownika bezpośrednio do przewodów zasilających (+) od kierunków np bocznych? I trzeba tam dawać diody? Bo jest jeszcze na samym dole kostki przewód zielony (obok brązowych) którego nie ma na schemacie i nie wiem od czego on jest.

  Regulamin p.14 Michu10
 • Poziom 29  
  Nie mususz dokładać tam diody. Na przewodach od kierunków powinny być bezpieczniki (pewnie są już w przewodach które dostałeś ze srerownikiem). Możesz podpiąć się pod przewód zielono/czarny i czarno/biały znajdujących się w czerwonym 8-o polowym złączu konektorowym w pobliżu kolumny kierownicy.
  Lub jak na złączniku.
  Załączniki:
 • Poziom 43  
  Widzisz w tym NOXON,ie funkcje domykania szyb?Nie bo jej nie ma. Wydluzajac impuls do 4sek.wydluzasz go na otwarcie i na zamkniecie wiec komfort prawidlowo reaguje.Inic nie da dokladanie diod w przewody sterujace