Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeden komputer ma ograniczone łącze ( oba są za ruterem )

11 Sty 2009 12:57 764 2
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podłączyłem ruter Edimax do internetu aby łącze mieć na dwa komputery. Przez dwa dni wszystko działało bez zarzutu ( dwa komputery miały po 1MBPS ) teraz jeden z komputerów ma 0,5MBPS. Zadzwoniłem do admina , a on powiedział że jeden musi być ograniczony i już.
    Czy jest możliwość przeskoczenia tego ograniczenia by dwa koputery znowu miały takie samo łącze ? Myślę że jakoś się da bo są za ruterem.
  • Poziom 18  
    Pewnie że się da , skąd admin wie ile masz kompów ?
    Ustaw zapore na ruterze sprawdz czy komputery nie są "wystawione" przed ruter.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chyba wie. A z ta zaporą to chyba niezgodne z regulaminem sieci :)

cyt.
    Code:

Używanie firewalla nie jest wskazane. Firewalle powinny być stosowane przez bardziej doświadczonych użytkowników sieci i skonfigurowane tak by nie zakłócały pracy sieci.
    W szczególności nie powinny blokować portu 8167/UDP oraz całkowicie blokować, albo całkowicie dopuszczać komunikacje na portach 135-139, 445 UDP i TCP. Wskazane jest też włączanie pełnej obsługi protokołu ICMP (zwłaszcza echo-request), który to protokół wykorzystywany jest do monitorowania który komputer jest w danym momencie włączony oraz kiedy był włączony po raz ostatni.