Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie płyt DVD z błedami

heyka 11 Sty 2009 13:08 4370 8
  • #1 11 Sty 2009 13:08
    heyka
    Poziom 17  

Kupiłem płytę DVD z filmem niestety pod koniec filmu płyta zaczeła sie "zacinac", probowalem ja skopiwac przec clone dvd, niestety pokazuje blad na jednym z sektorow a clone nie potrafi sobie z tym poradzic, czy jest jakis darmowy program ktory potafi zgrac plyte omijajac bledne sektory? prosze o pomoc w ej sprawie.

0 8
  • #2 11 Sty 2009 13:48
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

heyka napisał:
    Kupiłem płytę DVD z filmem niestety pod koniec filmu płyta zaczeła sie "zacinac"

Jeżeli jest to prawda i płyta jest Twoja, to po prostu wymień płytę u sprzedawcy. I nie opisuj w głupio zawoalowany sposób problemów z kopiowaniem zabezpieczonych płyt.

0
  • #3 11 Sty 2009 13:52
    witoj
    Poziom 29  

Wypróbuj program dvdisaster i na początek w ustawieniach Read&Scan zmień na skip 32 a w zakładce Error corection daj 64MB system memory , Close i zamknij i uruchom program.Powodzenia

0
  • #4 11 Sty 2009 14:10
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

witoj napisał:
    Wypróbuj program dvdisasrter

Wypadałoby potrafić poprawnie przepisać nazwę polecanego programu:
    dvdisaster

0
  • #5 11 Sty 2009 17:55
    heyka
    Poziom 17  

jankolo napisał:
    heyka napisał:
    Kupiłem płytę DVD z filmem niestety pod koniec filmu płyta zaczeła sie "zacinac"

Jeżeli jest to prawda i płyta jest Twoja, to po prostu wymień płytę u sprzedawcy. I nie opisuj w głupio zawoalowany sposób problemów z kopiowaniem zabezpieczonych płyt.

płytę kupiłem dziecku to KungFu Panda , jakis czas temu była odtwarzana juz kilka razy i było OK, a teraz pod koniec sie wiesza, nie mam paragonu wiec watpie zeby sprzedawca mi ja wymienil, nie mamialbym problemow ze skopiowaniem zabezpieczonuch plyt ale jak chcesz wiedziec w to sie nie bawie. Dzieki za merytoryczna odpowiedz, gratuluje kompetencji i kultury.

Dodano po 22 [minuty]:

zainstalowalem program dvdisaster 0.70 (pl6) ale nie bardzo wiem co mam zrobic dalej, poustawialem read&scan itd , a teraz co bym nie wcisnal czy read czy create to wywala mi jakis bład, przy read np this software does not support DVD-ROM type media.

0
  • #6 14 Sty 2009 22:17
    bartek9052
    Poziom 9  

Nie zastąpiony jest w takich sytuacjach alcochol 120%. Jednak żaden program nie gwarantuje tego że odzyskasz uszkodzone sektory. Nie które zostaną po prostu ominięte.

0
  • #7 15 Sty 2009 05:04
    Piro77
    Poziom 1  

Możesz spróbować programu CDRoller Pozwala on na odzyskanie danych albo chociaż ich części z uszkodzonych nośników CD/DVD i chyba nawet Blu-ray.

0
  • #8 15 Sty 2009 08:24
    marcing27
    Poziom 16  

Jeżeli dziecko używało tą płytę to pewnie dobrze ją porysował i dlatego nie możesz skopiować.Ja na twoim miejscu dałbym sobie z tym spokój i ściągnął z neta tą bajkę.

0
  • #9 17 Sty 2009 11:46
    kostian
    Poziom 25  

Może to Ci pomoże - użyj Cifa w płynie , lekko przetrzyj całą płytkę od spodu, nie martw się że zmatowieje trochę i do napędu , zobacz czy pomogło. Jeżeli nie to jeszcze raz taka sama operacja - ja zgrałem tym sposobem kilka uszkodzonych filmów przez moje dzieciaki.
    No chyba że film jest zabezpieczony to uzyj AnyDvd.
    Pozdrawiam.

0