Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie dzwieku z line in, mikser Reloop RMX-20

11 Sty 2009 13:27 5534 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z nagraniem dzwieku . Mam mixer Reloop RMX 20. Z podłączeniem wszystko gra. Podczas gdy chce nagrać seta gdy podepnę wyjście REC z mixera pod "line in" na karcie dźwiękowej SB Live! [Audio!B800], set nagrywa mi za cicho (mimo podkręcenia na maxa suwaka line in na karcie). A gdy podepnę REC pod C-Media Wave Device set nagrywa zbyt głośno. A gdy skręcę suwak ("wejście liniowe") set nagrywa ciszej ale jest tak jakby za dużo basu itp. Probowałem nagrywać rożnymi programami (audacity, digital sound recorder, itd.) ale wszędzie jest ten sam problem.

Jest na to jakaś rada?
  • Serwisant
    Proszę spróbować nagrywać nie z wyjścia rec a z wyjścia out na SBlive, a out karty podłączyć pod wzmacniacz.
  • Poziom 2  
    Można prosić o jakieś wytłumaczenie tego? :wink: REC mam podpiąć pod mikrofon?

P.s. Podpiąłem REC pod wejście liniowe na karcie C-Media Wave Device. Jakoś poustawiałem wszystkie suwaki ze poziom dźwięku jest w miarę dobry. Ale pojawia sie problem ze dźwięk nie jest taki czysty jak na głośnikach :/ Słychać różnicę ze nagrany dźwięk nie jest "najwyższej jakości". Jak temu zaradzić? (do nagrywania używam program Audacity)
  • Serwisant
    Nie podłączamy mikrofon pod rec, tylko wyjście mixera OUT pod wejście karty IN, a z karty OUT do IN wzmacniacza. Komputer musisz włączyć w szereg między mikser a wzmacniacz.
  • Poziom 14  
    Może temat stary ale jedno ale chcesz by było dobrze nagrane?? podłącz pod wejście line wtedy nagra ci się o wiele lepiej niż na rec.
  • Poziom 43  
    Jak by kolega czytał ze zrozumieniem, to nie wypisywał by takich głupot.
    Tu chodzi o WYJŚCIE REC miksera.

Pozdrawiam.