Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik rozruchowy BESTER TYP BSI-12/25

11 Sty 2009 13:33 10911 10
 • Poziom 9  
  Posiadam prostownik rozruchowy typu BSI 12/25 o znamionowym prądzie wyprostowanym ładowania 25A rozruchu 100A. Jak mogę zwiększyć prąd rozruchu na większy. Z góry dziękuje.
 • Poziom 35  
  To nie jest takie proste.Transformator do wymiany na większy,drut nawojowy na uzwojeniu pierwotnym musi mieć większy przekrój a uzwojenie wtórne musi być nawinięte linką miedzianą lub płaskownikiem o odpowiednim przekroju.Poza tym diody do wymiany na większy prąd pracy.Przy zasilaniu z sieci 230V możesz uzyskać prąd rozruchu max 200A natomiast przy zasilaniu dwufazowym 400V prąd rozruchu może wynosić około 400A
 • Poziom 10  
  witam

  a masz moze schemat do tego prostownika? Mam taki sam tyle, że coś w nim siadło i nie załacza się a urządzenie bardzo porządne było. Co prawda żadnych udogodnien typu ładowanie odsiarczajace czy zabezpieczenie przed przeładowaniem ale szkoda by się marnował.
  pozdrawiam
 • Poziom 35  
  W sprawie schematu do ww prostownika zwróć się do producenta,podaj swoje namiary to ci wpuszczą schemat na kompa. Telefon do producenta. 076 64611 00
 • Poziom 9  
  Przykro mi ale niestety nie posiadam żadnego schematu do tego prostownika. Dałem do elektryka i narazie działa. Kolega dobrze radzi zwróć się do producenta. Życzę powodzenia:D
 • Poziom 10  
  Witam.Pozwole się przyłączyć do istniejącego tematu. Dostałem taki prostownik do naprawy. Po wymianie uszkodzonych tranzystorów BC107 zauważyłem, że dioda D3 jest zwarta ścieżkami.Nie widać,aby ktoś lutował w tym obwodzie.Czyżby producent świadomie wprowadził zmianę. Nie mam schematu więc proszę o pomoc, czy w innych egzemplarzach jest tak samo. Na załączonym obrazku na czerwono zaznaczyłem diodę oraz punkt, w którym są polutowane ścieżki. Pozdrawiam.
  Prostownik rozruchowy BESTER TYP BSI-12/25

  Dostałem schemat od producenta.Zwarcie usunąłem i układ działa. Zamykam temat
 • Poziom 1  
  Witam...mam prośbę potrzebuję schemat prostownika bester BSI 12/25...za pomoc z góry dziękuje
 • Poziom 10  
  Witam

  Posiadam prostownik jak w temacie. Moim problemem jest jak iż po podłączeniu akumulatora, stycznik zaczyna się załączać i rozłączać, co ułamek sekundy. Po zmianie na większy prąd tj, z 6A na 12A lub 25A, stycznik spada i trzeba czekać dłużą chwilę zanim znowu zaskoczy. Przy styczniku jest regulacja zabezpieczenia, ustawiona na 7A. Co może być przyczyną takiego zachowania urządzenia? Gdzie szukać problemu?
 • Poziom 11  
  Czy mozna zdjecie tego prostownika
 • Poziom 10  
  Po zrobieniu pomiarów napięcia na klemach. Wychodzi, że tak ma być. Nie mam instrukcji.

  Podczas ładowania, napięcie wzrasta aż dochodzi do ok 15V i wtedy stycznik spada. Natomiast napięcie na akumulatorze spada dość szybko i dlatego po chwili się załącza.

  Czy w taki sposób działają wszystkie prostowniki z automatycznym wyłącznikiem?
 • Poziom 12  
  Mój BSI 12/25 tak działa, na płytce wewnątrz można regulowac histerezę: załączenie ok 12.6 V, wyłączenie około 14,6 V, ten przedział można zmieniać w górę i w dół potencjometrem (wiem, że stary wątek, ale zostawiam info dla ciekawych).

  Dodałem schemat regulatora i symulację w LTSpice, fajnie widać jak działają progi histerezy załączania/rozłączania przekaźnika. W symulacji jest komponent potencjometru, należy go wstawić w swoje biblioteki.