Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duże pojemniki z tuszem do HP610c

Scubzik 01 Kwi 2004 13:25 3863 11
  • #1 01 Kwi 2004 13:25
    Scubzik
    Poziom 14  

Witam.
    Czy są takie wynalazki do hp610 jak zewnętrzne wielkopojemnościowe pojemniki z tuszem z których drukarka sobie zasysa w czasie pracy.Wiem że do innych drukarek takie magiczne urządzenia - baniaczki + rurki itp..Bo o ile bardziej ekonomicznie jest postawić sobie duży np 1 litrowy baniaczek z dajmy na to czarnym tuszem niż eksploatować to biedne 28mililitrów..
    ?????????????

0 11
  • #2 05 Kwi 2004 22:16
    joger.js
    Poziom 23  

ale nie wiem jak to bedzie bo w większości drukarkach kadridźe sa ruchome można by zastosować rureczki ale trezba by wtedy przerabiać całą obudowę ...

albo jest jeszcze inny głupi pomysł `... kadridźe żeby umieścić na stałe a niech bedzie ruchoma prowadnica z papierem ... ?? wiedziałem ze głupi :P

0
  • #3 06 Kwi 2004 12:17
    Scubzik
    Poziom 14  

Luuudzie...Tu trzeba konkretów..jedyny problem według mnie to jak zrobić urządzenie dostarczajęce tusz do kartridży bo przecież one są ciśnieniowe..i jak te woreczki z powietrzem "urosną" to tusz zostanie wypchnięty z powrotem do zbiornika zewnętrznego ..Może jakiś wentylek który by jednokierunkowo (tzn zbiornik-->kartridż) przepuszczał tusz..hmmmm??? Może ma ktoś pomysł na to .......Bo pewnie i jakąś pompę trza będzie....zapodać!!

0
  • #4 06 Kwi 2004 12:45
    urko
    Poziom 17  

W 610 pojemniki są ciśnieniowe? Bo np. w 7x0 8x0 i 1220 (mogę się mylić co do konkretnych modeli) Ciśnieniowy jest tylko czarny. Natomiast kolory są na sorbencie podobnym czegoś pośredniego miedzy filcem a gąbką ( sam rozbierałem c6625 i c1823). Nie wiem, czy rozumiesz działanie ciśnieniowego pojemnika. Moim zdaniem brak podciśnienia spowoduje wyciek całego atramentu przez dysze. Natomiast hermetyczne połączenie z zewnętrznym zbiornikiem, spowodowało by wypełnienie całego kartridża i wyrównanie ciśnienia między zewnętrznym zbiornikiem i kartridżem (bez wnikania w szczegóły). Więc chyba ta metoda odpada i trzeba by trochę zmienić zasadę działania tej głowicy.

0
  • #5 06 Kwi 2004 12:51
    Scubzik
    Poziom 14  

Racja ...zapomniałem dodać że tylko czarny jest ciśnieniowy..a reszta to nie wiem ...ale właściwie mi osobiście zależy na czarnym...Bo taka butla tuszu kosztuje ok 300 zeta..a przecież potrzeba by było aż 4 butli .(czerń+czerw+nieb+żółty) .Nie znam się na tym też dlatego pytam jak to może być rozwiązane w Hp-kach?? bo wiem na bank że do innych drukarek takie wynalazki są...widziałem w jakimś piśmie hmmm chip albo coś takiego....zastanawia mnie czy ciśnienie jakie panuje w takim zbiorniczku wystarczy aby zassać tusz z zewnątrz...

0
  • #6 06 Kwi 2004 13:01
    Alcedo
    Poziom 23  

1. takie rozwiązania często są stosowane w ploterach
    2. jaki jest sens stosowanie tego w drukarce HP 610C - juz troche lat mają - moze pokombinować z jakimś nowszym modelem,
    3. taka głowica ma swoją wytrzymałość i po kilku tysiącach byłaby do wyrzucenia (dla takiej głowicy kilka tysiecy to baaardzo dużo), co prawda można wtedy kupić pustą, ale też nie wytrzyma niewiadomo ile i ciekawe jak ja ktoś traktował.
    4. Jak duzo drukujesz to kup drukarkę laserową - bardzo szybko sie zwróci, juz nie są takie drogie.
    Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

0
  • #7 06 Kwi 2004 13:02
    urko
    Poziom 17  

Nie wiem czy warto. Muszę sprawdzić jaki jest symbol twojego kartridża. Bo np. 15 nominalnie 25ml daje się napełnić nawet do 40ml czyli tak jak nr 45. 40ml w starych HP wystarczało na około 500 stron normalnej jakości lub 800 ekonomicznej. Wydaje mi się że to dużo. Biorąc pod uwagę łatwość napełniania tych pojemników, żadne dodatkowe wynalazki raczej nie są potrzebne. Ale Twojej drukarki nie znam...

0
  • #8 06 Kwi 2004 13:13
    Scubzik
    Poziom 14  

Hmmm...Może i macie racje..Te pojemniki to 20-tki (ale tego numerka hpXXXX to nie pamiętam a nie mam pod ręką) ale z drugiej strony myślę sobie że przecież i tak część (jeśli nie większość) Hp-ków ,zwłaszcza tych ciut starszych działa na podobnej zasadzie jeśli chodzi o czerń..A zbudowany zestaw pasowałby do wszystkich tego typu modeli..więc może jednak warto.."goła" drukarka to koszt ok : od 25 do 45 zł Kolor wstawiamy pusty i drukuje na czerni...a poza tym to nie jest trudno o części (a nawet całe płyty elektroniki) od hpków..jedną ofertę widziałem nawet na elektrodzie...a głowice..coż to jest element eksploatacyjny więc musi się zużywać.....No chyba że ostatecznie zainwestować w "wieczną" i główkę...hmmmm

0
  • #9 06 Kwi 2004 13:24
    Alcedo
    Poziom 23  

po prostu drukarka musi byc dostosowana do twoich potrzeb, jak chcesz drukowac tylko na czarno to tym bardziej nie opłaca się kombinowac z atramentówką dlatego że:
    cena drukarki laserowej HP 5L - 300 - 400 zł
    toner jak umiesz sam zregenerowac - 20 zł
    pusty kartridż nigdy nie regenerowany zawsze można sobie gdzieś skombinować lub kupić - 20 zł (tak na wszelki wypadek, żeby mieć pewność wyliczeń uznajemy, że wymieniamy za każdym razem, choć tak nie jest).
    Czyli koszt wydrukowania 2500 stron (standard) = 40 zł.
    czyli 0,016zł na stronę plus kartka - i to przy załozeniu że za każdym razem kupujemy nowy pusty kartridż.
    Możecie wyliczyć jaki będzie koszt wydrukowania jednej strony na tym wymyslonym ustrojstwie?

0
  • #10 06 Kwi 2004 13:41
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 06 Kwi 2004 18:20
    urko
    Poziom 17  

Pusty kartridż ok 2-5zł i starcza na 4-5 napełnień ( u mnie, mniejszy kartridż pewnie wytrzyma więcej , mniejszych napełnień ). Cena atramentu zależy od producenta i wielkości butelki. Różnice są niewiarygodne, nie tylko ceny ale i jakości. Problem jest też z tym, że atramenty zastępcze często mają inną lepkość...

Dlaczego szacuję głowicę na "wydrukowanie" 160-200 ml atramentu? To oczywiście zależy od wymagań, ale jakość druku wyraźnie się pogarsza już przy trzeciej regeneracji. Więc można wywalić pojemnik w tym momencie ktoś inny może się nie przejmować nawet, gdy ma strony pomalowane w paski i drukować aż to chwili gdy nic się nie da przeczytać, albo drukarka przestanie rozpoznawać kartridż.

0
  • #12 07 Kwi 2004 12:05
    Alcedo
    Poziom 23  

Jezeli chodzi o wyliczenia
    cena tuszu - 300 zł
    cena pojemnika (wymieniamy co 200 ml i liczymy po 3 zł za sztukę) - 15 zł
    na 1000 ml zrobimy 12500 stron
    czyli za 315 zł zrobimy 12500 stron
    a to daje 0,0252 zł za stronę

a laserówka wedłog moich obliczeń 0,016zł za stronę.
    przeliczmy to na 100 stron, wychodzi:
    laserowa - 1,6 zł/100 stron
    atrament - 2,52 zł/100 stron

Proszę uwzglednić że przy laserowej do kazdej regeneracji doliczałem koszt pustego pojemnika, a w rzeczywistości starcza taki pojemnik na dwie - trzy regeneracje.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów