Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 725/311 - czy uda się zaoszczędzić jeden przewód ?

waldzisław 11 Sty 2009 14:46 1832 9
  • #1 11 Sty 2009 14:46
    waldzisław
    Poziom 10  

Witam wszystkich

Zakupiłem sobie zestaw domofonowy MIWI URMET 725/311 z dwoma unifonami 1131, ale mam pewien problem z którym nie potrafię sobie poradzić a konkretnie:
    Czy da się tak podłączyć ten zestaw na max. 6 przewodach wychodzących z kasety (panelu rozmównego) przy bramie do zasilacza ?

Według schematu producenta (załacznik 1_miwi.pdf) powinno być tych przewodów przy dwóch unifonach 8. Jeden przewód udało mi się zaoszczędzić ponieważ nie podłączałem dwóch mas (0) pomiędzy zasilaczem i kasetą (załącznik 2_moje.pdf) . Wykorzystałem z zasilacza jedna masę i zmostkowałem w kasecie MK, GŁ, i masę do żarówki i wszystko działa prawidłowo. Niestety MUSZĘ zwolnić jeszcze jeden przewód ale po kilku próbach bez powodzenia. Przewody na moim schemacie są numerowane.

Te dwa wolne przewody są mi potrzebne do podłączenia telefonu a w grę nie wchodzi wymiana przewodu który ma tylko 4 pary ponieważ 40mb jest metr w ziemi pod kostką brukową.

Może ktoś z kolegów specjalistów wie jak przerobić tą instalację żeby działała na 6 przewodach ?

0 9
  • #2 11 Sty 2009 18:08
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Z tego co widzę, to zrezygnowałeś z niezależnego wywołania abonentów.
    Druga sprawa, to do zamka powinny iść grubsze żyły lub te co są ale zdublowane. Ty jednak poszedłeś maksymalnie na skróty nie pozostawiając nawet żadnej rezerwy (jakby co).
    W sumie to dziwne rozwiązanie otwierania zamka, gdzie obwód prądowy elektrozaczepu idzie przez styk unifonu.
    Spotyka się zestawy domofonowe, którym wystarcza mniejsza liczba przewodów. Szkoda, że nie pomyślałeś o tym wcześniej.

0
  • #3 11 Sty 2009 20:30
    waldzisław
    Poziom 10  

@zybex

Jeżeli chodzi o niezalezne wywołanie abonentów to nie jest mi potrzebne ponieważ unifony są w domu jednorodzinnym: jeden na parterze i jeden na piętrze i dwa dzwonią w jednym momencie a odbieram ten przy którym jestem bliżej w danej chwili. A druga sprawa to chyba kaseta nie posiada niezaleznego wywołania ponieważ ma jeden przycisk.

Do elektrozaczepu idą przwody 0,8 mm2. - (producent w instrukcji sugeruje 0,5 mm2 do 50mb lub 0,8mm2 do 100mb jako minimum)

"W sumie to dziwne rozwiązanie otwierania zamka, gdzie obwód prądowy elektrozaczepu idzie przez styk unifonu." - czy można to wykonać w inny sposób , może coś sugerujesz ?

Jeżeli nic się innego nie uda to będę musiał pomyśleć nad wymianą zestawu domofonowego. Czy znasz producentów którzy mają w ofercie zestawy na mniejszą liczbę przewodów ?

"Szkoda, że nie pomyślałeś o tym wcześniej." - nie pomyślałem , a dokładniej nie wiedziałem. Jak budowałem dom to na taką minę wsadził mnie mój "fachowiec" elektryk który robił instalację. Niestety człowiek uczy sie na błędach a pierwszy dom podobno jest dla wroga :-)

A masz może @zybex jakiś pomysł czy coś da się zrobić ?

Pozdrawiam

0
  • #4 11 Sty 2009 20:45
    embros
    Poziom 24  

Witam!
    Zastosuj domofon 2-wu przewodowy np. Cyfral. Dwie żyły zasilania i dwie żyły do unifonu.
    pozdrawiam
    Piotrek

0
  • #5 11 Sty 2009 23:35
    karolinter
    Poziom 18  

witam
    możesz w tor wywołania wstawić przekaźnik ale przy tej elektronice trzeba dorobić układ prostowniczy do przekaźnika

0
  • #6 12 Sty 2009 08:24
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

karolinter napisał:
    witam
    możesz w tor wywołania wstawić przekaźnik ale przy tej elektronice trzeba dorobić układ prostowniczy do przekaźnika

I w ten sposób zaoszczędzisz przewód?

Waldzisławie, otwieranie zamka w inny sposób niczego nie zmieni.

0
  • #7 12 Sty 2009 22:07
    waldzisław
    Poziom 10  

Witam

Dzięki wszystkim za pomoc.

Narazie do momentu podłączenia telefonu będę korzystał tak jak jest a później chyba będę musiał kupic jakiś inny zestaw domofonowy na mniejszą ilość przewodów.

Pozdrawiam

0
  • #9 03 Kwi 2010 12:03
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

To jakieś wykopaliska! Po co odpowiadać na post sprzed ponad roku? :|

0
  • #10 03 Kwi 2010 22:52
    W.P.
    Specjalista - zasilacze komputerowe

zybex - wielkie dzięki bo już chciałem pisać jak to zrealizować na 5-ciu przewodach wykorzystując propozycję Kolegi tomtronic. :D

0