Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oberon

Wikipl 01 Kwi 2004 13:39 2675 11
  • #1 01 Kwi 2004 13:39
    Wikipl
    Poziom 10  

Poszukuję schematów do urządzenia zwanego Oberon.

0 11
  • #3 01 Wrz 2004 08:20
    thekyle
    Poziom 13  

Naukowo OBERON - to diagnostyczny aparat telemetrycznej analizy danych w połączeniu z analizą nieliniową (oprogramowanie METAPATIA).. przeznaczony jest do oceny zdrowia organizmu, analizie istniejących i przyszłych zagrożeń w poszczególnych organach i tkankach. Z punktu widzenia fizyki aparat przedstawia sobą układ oscylatorów elektronicznych, drgających na różnych długościach fal promieniowania elektromagnetycznego , których energia jest różna w zależności od stanu zdrowia/równowagi/ danego narządu lub całego organizmu. Cały system diagnostyki nieliniowej został opracowany w Instytucie Psychofizyki Stosowanej w Omsku pod kierownictwem prof. Niestierowa. Tamże zmierzono doświadczalnie pole bioelektryczne organizmu żywego (biopole) i wprzęgnięto w tą pracę wirowe pola elektromagnetyczne. Dzięki temu możemy zmierzyć aktywność bioelektryczną neuronów i poprzez ich wzmocnienie selektywne dowiedzieć się o stanie naszego zdrowia. Badanie dotyczy całego naszego organizmu (układ krążenia, układ moczowy, układ pokarmowy, wewnętrzne wydzielanie substancji endogennych, badania ośrodkowego układu nerwowego itp.). są to badania jakościowe określające nam aktualny stan organizmu, aktualny stan naszego zdrowia, czyli pozwala nam na badanie naszej homeostazy, naszej równowagi wewnętrznej.

PS. może ktoś w końcu znajdzie ten schemat, to chętnie przeanalizuję :D

0
  • #4 01 Wrz 2004 08:32
    kursant
    Poziom 17  

Schematu nie mam ale dzisiaj na stronie onetu jest http://info.onet.pl/973336,11,item.html artykuł na ten temat oczywiście niezbyt pochlebny w którym wypowiadają się nasi lekarze. Więc jak to jest z tym oberonem - czy jest to coś warte czy tylko ktoś chce nabić sobie kasę rozprowadzając ten wynalazek, a może to zbyt duża konkurencja do istniejących metod i aparatury stosowanej w tradycyjnej medycynie?

0
  • #5 01 Wrz 2004 08:54
    Tdv
    Poziom 33  

remot napisał:
    O rany - a co to jest?

To coś na kształt infrakastralnego zintegrowanego systemu postintencjalnych wzdrygiwaczy do wygibaresów.
    Jak sama nazwa wskazuje służy do drenowania kieszeni naiwnych ludzi.

Można to też nazwać Kaszpirowski II - wersja nieorganiczna.

0
  • #6 01 Wrz 2004 14:48
    etedio
    Poziom 24  

kolejny wątek o elektronice tajemnej, wiec i mojego postu nie mogło tu zabraknąć :wink:

zacznę od tego, że niestety wiekszość podobnych ustrojstw to klasyczne oszustwo, naginanie fizyki we wszystkie strony i wytrzepywanie kasy skąd tylko się da

najgorsze, że wystarczy dołożyć bezsensowny bełkot "naukowy" który będzie "brzmiał mądrze" i przekona od razu kasiastych klientów, którym wystarczy powiedzieć "miniaturowy kondensator elektrolityczny o niskiej ESR" żeby uwierzyli, że to high-tech, NASA i technologia pozagalaktyczna na licencji z Obłoku Magellana :P

więc jak widzę, że opis działania straszliwie miesza pojęcia pól elektrycznych, magnetycznych, elektromagnetycznych i innych, od razu uznaje to za oszustwo :P

a teraz druga strona medalu - fakt faktem, że współczesna klasyczna nauka nie wyjaśnia wielu tajemnic i jeszcze wiele rzeczy przed nami
    rzeczywiście podobno istnieje "tajemna energia" i co więcej elektryczność jest czymś w rodzaju klucza do takich zjawisk

ale bez zbytniego rozwijania - za mało wiadomo o tych zjawiskach, najpierw potrzeba jakiś uczciwych badań, teorii, ale przede wszystkim czasu - wszystko :)

0
  • #7 01 Wrz 2004 15:37
    remot
    Poziom 31  

Tdv napisał:
    remot napisał:
    O rany - a co to jest?

To coś na kształt infrakastralnego zintegrowanego systemu postintencjalnych wzdrygiwaczy do wygibaresów.

:D :D :D
    Dopiero teraz to przeczytałem i się uśmiałem - dobre

0
  • #8 01 Wrz 2004 20:05
    000andrzej
    Poziom 37  

remot napisał:
    Tdv napisał:

:D :D :D
    Dopiero teraz to przeczytałem i się uśmiałem - dobre

To tutaj sobie przeczytaj ... http://www.medeco.com.pl/index_pliki/oberon_pliki/zasada.html :crazyeyes:

0
  • #9 02 Wrz 2004 15:15
    remot
    Poziom 31  

O Boże. Ty widzisz i nie grzmisz?

0
  • #10 07 Wrz 2004 08:17
    thekyle
    Poziom 13  

Rany! 000andrzej-u, ten opis jest THE BEST!!! W moim jest trochę szacunku dla nauki (pomijając bełkot), ale w twoim, Boże, ale się uśmiałem, he he he

PS. Czy ktoś kiedyś badał energię orgonu?

0
  • #11 07 Wrz 2004 11:39
    000andrzej
    Poziom 37  

Podstawowe zasady sprzedaży: Nie sprzedajesz produktu! Sprzedajesz potrzebę, którą w umiejętny sposób wykreujesz u potencjalnego klienta. Wtedy pozostaje już podsunięcie rozwiązań oraz zachęcenie finansowe - np. jak kupisz art. A, to my Ci dołożymy gratis B,C i D. Tak właśnie działają "bull shit shopy". Poza tym to nie jest drogo. Przecież można to rozłożyć na raty "nieoprocentowane" :wink:

0
  • #12 21 Wrz 2014 19:40
    nnnn
    Poziom 9  

Minęło 10 lat a ja nadal potrzebuję tego schematu, by dowiedzieć się co jest w środku tego osiągnięcia rosyjskiej kosmonautyki.
    Odkopuje temat gdyż urządzenie nadal używane jest w przychodniach niepublicznych (nie NFZ-owych) jako urządzenie diagnostyczne.

Może ktoś miał okazje serwisować to urządzenie przez te ostatnie 10 lat?

Szczególnie że produkują dalej ten sam model i nie było nowszej wersji gdyż nadal sprzęt łączy się z komputerem przez port COM, zamiast powszechnego obecnie USB.

Moderowany przez Dzimi:

Temat archiwalny . Zamykam. Regulamin pkt.3.1.19.

0