Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 jakie głośniki, jaki wzmacniacz i sub??

kornias 11 Sty 2009 16:05 7971 13
  • #1 11 Sty 2009 16:05
    kornias
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam Passata B5 w kombi chce do niego włożyć jakieś granie ale też nie mam dużych środków na to około 800zł +/-. Na razie tylko co posiadam to radio Pioneer DEH-3000MP reszty sprzętu wole wysłuchać opinii. Z przodu mam seryjne głośniki, myślałem aby je przerzucić na tył a w miejsce ich wsadzić coś bardziej konkretnego. Na razie to co wiem, że muszę wygłuszyć drzwi przednie i tym się zajmę.
    Proszę o poradę jakie głośniki?
    Jaki wzmacniacz?
    Myślę, że 1 do głośników przednich + suba wystarczy (czy te w przednich drzwiach pociągną na wzmacniaczu radiowym?). Muzyki jaką słucham to electro.
    Proszę o poradę.

• #2 11 Sty 2009 17:06
    sanders156
    Poziom 35  

musisz brac pod uwage ze samo wygluszenie drzwi i kable i dystanse to lekko 300zł wiec zostalo by 500zł a to na przod suba i wzmak za malo

najtansza opcja to
    helixy db - 200zł
    alpina v12 uzywka - 300zł
    magnat xpress 200zł ze skrzynka ale to juz wychodzi ponad 1000zł

narazie na twoim miejscu odpuscilbym sobie suba i pozniej na niego dozbieral

• #3 11 Sty 2009 19:55
    czacha01
    Poziom 21  

Wygłuszyc można z czasem.
    Może w VW jest miejsce na 16cm.A koszt dystansu ok 50zł.

Helixy mozna kupi za 189zł
    Blaupunkta GTA za 199zł
    Magnat bez szkrzyni 135zł

Moówimy tu oczywiscie o nówkach.

• #4 11 Sty 2009 20:05
    StiviHouse
    Poziom 17  

czacha01 napisał:
    Wygłuszyc można z czasem.
    Może w VW jest miejsce na 16cm.A koszt dystansu ok 50zł.

Helixy mozna kupi za 189zł
    Blaupunkta GTA za 199zł
    Magnat bez szkrzyni 135zł

Moówimy tu oczywiscie o nówkach.

w b4 jest miejsce w b5 nie wiem.. helixy mozna kupic za 189.. no mzoe i tak ale przesylka czyli 200 trzeba liczyc.. a blaupunkta moim zdaniem szkoda kupowac.. druga wypowiedz byl trafniejsza by kupic ze starej serii alpine V12 przynajmniej bedzie jakosciowo.. a do magnata tak czy tak trzeba obudowe dokupic/zbudowac bo przeciez do paczki z trojkata ostrzegawczego go nie wlozy. O okablowaniu nie wspominamy nawet.. Kolega Sanders dobrze radzi.. odpusc sobie narazie suba z rob konkretnie przod, w pozniejszym czasie ewentualnie dokupisz suba. Przynajmniej bedziie jakies normalne granie

• #5 11 Sty 2009 23:01
    skibaolsztyn
    Poziom 12  

tylko ze radio ma tylko 1 pare RCA wiec chyba nie bardzo do 4 kanalow..

• #6 11 Sty 2009 23:18
    Invalid
    Poziom 23  

skibaolsztyn napisał:
    tylko ze radio ma tylko 1 pare RCA wiec chyba nie bardzo do 4 kanalow..

Ale wzmacniacze mają często, gęsto LINE OUT, poza tym istnieją rozdzielacze sygnału.

• #7 11 Sty 2009 23:47
    kornias
    Poziom 10  

ok jak trzeba to z subem sie wstrzymam i zrobie lepszy przod a po czasie bede myslal o tyle. wlasnie w radiu mam 1 wy rca prosze wziasc to pod uwage bo tyl po czasie tez bede chcial robic. Teraz jakie głośniki 2-drożne czy moze basowe (w słupkach mam głośniki wysoko tonowe-wystarczą??). Do tych glośników potrzebny jest wzmacniacz?? jaki?? jak juz bedzxiecie typowac jakies typy prosze wziasc pod uwage ten sub. z gory dzieki

• #8 15 Sty 2009 20:26
    kornias
    Poziom 10  

chyba kupie proponowane głośniki Helix. Teraz tak czy podłączamy je pod wzmacniacz czy bezpośrednio pod radio Pioneer. Jakie najpeliej kupić 2-drożne??(przypominam ze w slupkach mam juz glośniki wysoko-tonowe seryjne). Prosze o pomoc

• #9 15 Sty 2009 22:52
    Runcajs
    Poziom 25  

te helixy to jest zestaw odseparowany(2x woofer, 2x tweeter, 2x zwrotnica).. jesli uwazasz ze seryjne sa wystarczajace to nie musisz podlaczac nowych tweeterow choc zawsze to mozesz sprawdzic i jesli nie beda Ci nowe pasowac to powrocisz do starych..
    nastepne.. wiadomo lepiej pod wzmacniacz choc te glosniki i pod radiem calkiem dobrze sie maja :)

• #10 21 Sty 2009 20:35
    kornias
    Poziom 10  

więc tak... przód - drzwi wygłuszone, głośniki helixa bez wzmacniacza będą grać na samym radiu pioneera, środek - głośniki seryjne wyciągnięte z przodu, tył - skrzynia aktywna JBL BASS PRO II. Na dzień dzisiejszy własnie taki sprzęt bym włożył. Jak myślicie...dobry wybór?? Może ktoś ma jakąś inną propozycje, chciałbym wysłuchać wszytkich zebym wybrał jak najlepszy i zgrany ze sobą sprzęt. Proszę o pomoc!!! pozdr

• #11 21 Sty 2009 22:18
    darens
    Poziom 18  

Według mnie bardzo dobry jest HERTZ pod samo radio wystarczy w zupełności DSK165 natomiast pod wzmacniacz ESK165 dobre głosniki,sprawdzają się w B6(trzeba dać dystans) tak samo jak w Twoim aucie,co do suba w kombi raczej coś z zamkniętą obudową bo bas reflex albo band pass będzie dawał bardzo rozlazły i długi bas ...jak kto woli.Krótko mówiąc przód pod radio skrzynia pod zmostkowaną 2 kanałówke i tyle,zresztą jak trafisz na dobrych ludzi to pod założony wzmak spróbujesz pare skrzyń i napewno wybierzesz coś co ci się spodoba...u mnie w firmie tak jest.Pozdrawiam
    ps drzwi bym nie wygłuszał tylko posłuchał na nowych głośnikach

• #12 22 Sty 2009 13:39
    arecki_uk
    Poziom 16  

Wymieniałem głośniczki w moim B5 2tygodnie temu i padło na Alpine spe-17cs - + dystanse, maja one 16.5cm tak jak oryginały w B5, drzwi wygłuszanie? a poco :-) w pasku jedyne co to uspokoić je :-D
    Do tego mam radyjko alpine cda-9883 i gra super.

• #13 24 Sty 2009 16:19
    sanders156
    Poziom 35  

Po co wygluszac ? hmmm..... wiecej basu lepszy dzwiek ? to ze gra to dla ciebie dobrze to co najwyzej swiadczy ze nie masz porownania bo glosniki sa kiepskie jak na ten przedziaql cenowy a brak wygluszenia to kolejny blad , ale tak jest ja kiedys dyskutowalem z gosciem ktory uwazal ze system bosa w alfie seryjny gra cudowie i chce taki u siebie :) ale jak posluchal porzadnego systemu w wygluszonym aucie zrezygnowal z takiego pomyslu

• #14 26 Sty 2009 00:33
    kornias
    Poziom 10  

na tygodniu chcę zamówić juz głośniki do mojego passata propozycje są następujące:
    1. Helix
    2.Signat H16
    3.Alpine spe-17cs
    Jaki wybór będzie najlepszy?? Chcę zaznaczyć, że będą one grały na samym radiu Pioneer DEH-3000MP. I jeszcze jedno, co zrobić z tweeterami? Zostawić seryjne czy wymienić je na te co są w zestawie? Jeżeli mam zostawić to podłączyć je do nowych zwrotnic?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME