Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulator do skutera

krzychu652 11 Sty 2009 16:23 9840 6
  • #1 11 Sty 2009 16:23
    krzychu652
    Poziom 9  

Czy mogę zastosować większy akumulator do skutera bez obawy o niedoładowanie go przez prądnicę skutera?? Chodzi mi o akumulator o większym prądzie lub większej pojemności.

Przeniosłem z: Newsy
    /Faces/

0 6
  • #2 11 Sty 2009 18:54
    wariato
    Poziom 43  

Do skutera jedynie 6V mocniejszym można popalić elektryke. Co najwyżej poszukaj o większej pojemności. Ale licz się z tym że aku większej pojemności trzeba dłużej ładować więc na krótkich trasach alternator go nie doładuje.

0
  • #3 11 Sty 2009 23:35
    djandriu
    Poziom 27  

wariato napisał:
    Do skutera jedynie 6V mocniejszym można popalić elektryke. Co najwyżej poszukaj o większej pojemności. Ale licz się z tym że aku większej pojemności trzeba dłużej ładować więc na krótkich trasach alternator go nie doładuje.

Sugerujesz że skuter nie moze mieć instalacji innej niz 6V ?
    Bo wszystkie skutery (chińczyki) maja 12V jedynie simsony miały 6V .
    Mogę się mylic ale wszystkie sprzedawane osy, motobi, questy, wilgi jakie dostaje na autoryzowany serwis na cały dolny śląsk mają instalacje na 12V.
    Wypowiedz sie dokładniej
    Pozdrawiam

0
  • #4 11 Sty 2009 23:48
    Hucul
    Poziom 39  

Mój Piaggio ma też 12V i nie pali się elektryka :D
    W skuterach akumulatory z reguły są niedoładowane - krótkie odcinki , jazda na światłach , częste kręcenie rozrusznikiem . Ja raz na tydzień ładuję akumulator prostownikiem i to wystarczy .

0
  • #5 12 Sty 2009 08:23
    wariato
    Poziom 43  

Faktycznie mogłem się pomylić. Bo miałem małego quada taki dla dziecka i miał właśnie aku 6V i myślałem że również do skuterów takie idą. Wybaczcie za błąd. Pozdrawiam

0
  • #6 13 Lut 2009 10:09
    Piotreis
    Poziom 2  

JA mam Skuter Sanili SL50QT-8 Chiński i kupiłem do niego Akumulator 12V12ah i jestem z niego narazie zadowolony ;>

0
  • #7 15 Lut 2009 20:24
    arturkura
    Poziom 2  

Chińczyki... po co do tego chłamu akumlator większy?? zostawcie ten chiński i tak dłużej nie wytrzyma niż skuter...

0
  Szukaj w 5mln produktów