Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2003 jak sprawdzic BSI??

11 Sty 2009 17:10 10649 9
  • Poziom 17  
    Witam

mam pytanie jak sprawdzic co moze moje BSI? co mozna aktywowac a czego nie mozna ? Chcialbym sprawdzic co poprostu moze moje BSI :) co moglbym dodac do swojego autka a czego sie nie uda dolozyc .

Pozdrawiam

JohnCTN
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    z pełnym szacunkiem do twojej wiedzy nie radzę experymentów z BSI bo więcej masz do stracenia jak do zyskania ! jak już masz zapędy wynalazcy do kombinuj poza najważniejszym układem w aucie .
    chyba że liczysz sie z ryzykiem unieruchomienia auta .
  • Poziom 17  
    może kolega lubi mieć pod górkę
  • Poziom 17  
    Powiem tak....

domyslam, sie , ze takie rzeczy mozna zrobic w Serwisie za pomoca proxia... oki,m ale mi chodzi o cos takiego czy na podstawie symbolu mozna to sprawdzic ... bo tak szczerze mowiac jak wejde na strone Citroena i wpisze swoj VINto nie za bardzo widac jakie ma mozl;iwosci BSI :) wiec nie wiadomo np czy mozna aktywowac navi, czy mozna aktywowac climatronic... a jezeli chodzi o podpiacie radia... to jest oczywiste, ze aby manipulowac radiem RT4 musze miec chyba aktywowana NAVI w BSI ... stad moje pytanie, jedna sprawa nie ma w sumie nic wspolnego z 2 sprawa... co innego jest odczytywac stan magistrali VAN a co innego jest grzebanie BSI... nie rozumiem waszego zdziwienia... czy ja napisalem cos o grzebaniu w BSI ??? Moje pytanie powstalo dlatwego gdyz dowiedzialem sie ze, sa BSI, ktore moga nie miec pewnych opcji, lub bedzie to wymagalo upgreadu oprogramowania w BSI a serwisy tego nie chca za bardzo robic ... ile w tym prawdy nie wiem, duzo rzeczy mozna wyczytac na necie... i nieraz trudno dochodzic do tego co jest prawda a co nie jest ....

naprzyklad ostatnio sie dowiedzialem, ze zadne auto nie ma 2 lini CAN BUS... a tutaj padlo ze auto ma 2 linie, wiec jak jest ???

Ktos mi napisal ze auto posiada :

CAN Bus
    Van Bus
    Van Comfort

i cytat

Code:
    radio rt4 nie działa na can tylko van lub van comfort, sieć can jest tylko dla silnika-bsi-bsm, nie wychodzi poza ten obręb w żadnym pojeździe

wiec sami widzicie jakie sa niescislosci :(

ale oki, mam pytanie czy ktos posiada rozpiske zlacza 12 binowego, ktore wystepuje we wtyczce w autach powyzej 2005 roku... taka wtyczka np jest podpieta do wyswietlacz EMF-B i EMF-C

gniazdo na zalaczonej fotce
    Citroen Berlingo 2003 jak sprawdzic BSI??

pozdrawiam

JohnCTN
  • Poziom 17  
    Georgesgr

Czy moge Ciebie prosic o schematy instalacji elektrycznej w Berlingo II ???

znalazlem gdzie schemat ideowy polaczen pomiedzy roznymi modulami, jest to instalacja od peugeota 207 wiec siec "full CAN" , ktora posiada 4 sieci CAN:
    CAN IS (250 kbit,s),
    CAN CAR (125 kbit/s),
    CAN CONF (125 kbit/s),
    DIAG ON CAN (500 kbit/s) zlacze OBD2.

CAN CONF - to do tej sieci podpina sie:
    - Radio
    - Wyswietlacz lcd
    - climatronic
    - parktronic

Zastanawia mnie jakwyglada instalacja w Berlingo II.

pozdrawiam

JohnCTN
  • Poziom 10  
    kto mnie zna pomoct.Ked BSI Peugeot Partner funkcji zmian wycieraczek tylnych okien, podczas jazdy samochodem z tyłu, do mnie 4-cyfrowy kod, aby się zbawić. Nie można go znaleźć. Dakujem