Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM-275 1000 nie wypompowuje wody

11 Sty 2009 19:23 2403 4
  • Poziom 2  
    Witam! Przepraszam za pisanie na tym forum jako ze nie zajmuje sie zawodowo tego typu usterkami ale naprawde potrzebuje pomocy.

Problem polega na pralce umieszczonej w temacie. Pralka nie spuszcza wody zarowno po praniu jak i w trakcie.

Myslalem ze to wina pompy dlatego zakupilem nowa dokladnie do tego modelu. Sama pompa dziala (nie wiem czy na poczatku awarii dzialala czy nie ale w srodku bylo pelno kamienia) tylko nie ma co pompowac bo z bebna nie jest spuszczana woda.

Ten wezyk na dole pralki (hydrostat?) z niego wylalo sie troche wody i wypadlo duzo bialego kamienia.

Bardzo prosze o pomoc, pralka jest do polowy pelna a nawet nie mam jak spuscic wody :/

Pozdrawiam:)
  • Specjalista AGD
    Należało by sprawdzić, czy jest podawane zasilanie na pompę, ale do tego potrzebny jest miernik...Wodę spuścisz do jakiegoś naczynia, kładąc wąż odpływowy jak najniżej.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za odpowiedz, silnik pompy dziala i sie kreci. Moge to sprawdzic bo na zadnym programie w zadnym momencie woda nie jest z niego spuszczana, tylko zostaje w bebnie.. Mam odkrecona wkladke/korek/zakredke od pompy/filtra i widze wirnik ale tylko niewielieka ilosc kropli wody do niego splywa. Mozliwe ze cos az tak mozno sie zatkalo w przewodzie laczacym beben z pompa?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Rozumujesz bardzo dobrze! Wyczyść połączenie bębna z pompą (prawdopodobnie skarpetka+kamień)
  • Poziom 2  
    hguzdek napisał:
    Rozumujesz bardzo dobrze! Wyczyść połączenie bębna z pompą (prawdopodobnie skarpetka+kamień)

Zgadza sie!! Dziekuje bardzo za pomoc! :D Przyczyna byla damska bielizna i jakies paproszki, skutecznie blokowaly odplyw wody z bebna, pompa wymieniona bezsensownie, ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo ;)

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje.