Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomocy - jak obliczyć pole mając dane wejsciowe z pliku txt

rawshape 11 Sty 2009 21:49 1491 6
  • #1 11 Sty 2009 21:49
    rawshape
    Poziom 9  

Witam ... mam problem z obliczeniem pola powierzchni pod wykresem mająć dane wejsciowe z oscyloskopa... przedstawione w pliku ... jest zaleznoć U=U(t)
    Proszę przed przystopieniem do pracy odjać od tabeli w której jest napiecie 2,25 V ... słyszalem ze mozna to zrobic w exelu ale mi nie wychodzi :/
    Proszę o pomoc...

0 6
  • #2 11 Sty 2009 22:03
    Krzysio74
    Poziom 16  

zaimportuj porządnie ten plik do excela.
    uruchom Excela, naciśnij "otwórz plik" wskaż na ten plik, ale pamiętaj, że musisz wybrać typ pliku jako "plik tekstowy (*.txt *.csv *.tsv). Dopiero wtedy otworzy Ci się filtr, w którym możesz poustawiać jak i gdzie dzielić na kolumny.
    Dodatkowym problemem będzie kropka w liczbach. najlepiej chyba będzie jak sobie ten plik wcześniej poprawisz np. w Wordzie zamieniając kropkę na przecinek.

0
  • #3 11 Sty 2009 22:13
    rawshape
    Poziom 9  

ok ... dzieki :)
    Aczkolwiek nadal nie mam pojecia jak z tych danych obliczyc pole

0
  • #5 11 Sty 2009 22:17
    rawshape
    Poziom 9  

wiem ze całką :/ aczkolwiek problem w tym jaka funkcją to zrobić ???? wiem ze exel to potrafi >?

albo ma ktoś jakiś program dla którego podajemy zakres dla x,y a on sam liczy ...??

0
  • #6 11 Sty 2009 22:47
    mr_kciuk
    Poziom 17  

liczysz pole powierzchni trapezu o polu ograniczonym osią OX oraz wartościami próbek (n) i (n+1), później musisz posumować te pola i masz wynik

0
  • #7 02 Kwi 2013 13:43
    rawshape
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc mr_kciuk :)

0