Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ten sam prostownik, 2 akumulatory a inne napięcia ładowania

szatanek 11 Sty 2009 22:26 848 3
  • #1 11 Sty 2009 22:26
    szatanek
    Poziom 9  

Witam, koledzy przy okazji ostatnich duzych mrozów byłem zmuszony ładowac aku. w aucie. tak sie składa ze mam 2 akumulatory. Jeden był naładowany w domu, pokazywał napięcie 12,58 V, akumulator w aucie niestety padł i jak go sprawdziłem to wyszło 11,85V. Po podłączeniu pod prostownik tego rozładowanego napięcie ładowania wynosiło ok 12,2V i czy prąd ładowania wynosił 1 czy 6 A ( mam prostownik gdzie moge regulowac prąd ładowania)napiecie na zaciskach niewiele sie zmieniało, cały czas wynosiło niewiele ponad 12V. Dopiero po jakims czasie ładowania, napięcie powoli zaczeło sie zwiększac 12,5 , 12,8 , 13, 13,2 itd. Natomiast jak podłączyłem pod prostownik ten pierwszy aku. który wykazywał 12,58 V to nawet na min prądzie ładowania powiedzmy 0,5 - 1A napiecie na zaciskach od razu wynosiło ok 15V .
    Powiedcie czemu były takie róznice w napięciu a prąd ładowania taki sam?
    Czy chodzi o różne rezystancje elektrolitu ?

• #2 11 Sty 2009 22:45
    m.jarek1
    Poziom 17  

Nie-o różny stopien rozładowania.Ten 2gi był naładowany i nie pobierał prądu czyli napięcie było odrazu duże.

• #3 11 Sty 2009 22:46
    Miand
    Poziom 19  

Rozładowany jest chytry na prąd i bierze dużo (napięcie rośnie proporcjonalnie do stanu naładowania) naładowany bierze mało bo nie potrzebuje (szybko rośnie napięcie na zaciskach).

• #4 11 Sty 2009 22:49
    karwo
    Poziom 21  

W raz ze wzrostem stopnia naładowania wzrasta napięcie na aku a spada prąd ładowania podczas ładowania prostownikiem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME