Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chieftec model: GPS-450AA-101A czy to tylko wada zasilacza?

Rogo 11 Sty 2009 22:40 1762 2
  • #1 11 Sty 2009 22:40
    Rogo
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam zasilacz Chieftec GPS-450AA-101A 450W, który pracuje z płytą główną MSI P35 NE0-F płyta praktycznie jest odizolowana od obudowy mimo to są na niej ładunki gdy zasilacz jest podpięty pod siec (przełącznik na pozycji 1 i na 0 na zasilaczu).
    Sprawdzałem to kontrolka i wykazuje, że jest napięcie prawie na każdych elementach które fizycznie są wstanie przewodzić (radiatory,cewki, końcówki na portach PCI i inne). Sprawdzałem również płytę na "pająka" to samo...
    Czy ten zasilacz tak ma, a może jest ten, który posiadam jest wadliwy?

0 2
  • #2 11 Sty 2009 23:03
    Brutus3
    Poziom 14  

Sprawdź gniazdko sieciowe w pomieszczeniu w którym jest komputer.
    To jest objaw brak w gniazdku zerowania (uziemienia). Możesz mieć gniazdko z bolcem ale nie masz połączonego uziemienia, tak jest w budynkach gdzie zasilanie jest poprzez dwa przewody. Z reguły Brązowy (niebieski) jest przewodem zimnym, i po dotknięciu próbówką lampka w próbówce się nie zaświeci. To od tego przewodu zrobisz połączenie do bolca uziemiającego, pamiętaj od przewodu zimnego.
    Przewodem gorącym potocznie nazywamy przewód pod napięciem, po dotknięciu próbówki lampka w próbówce się zaświeci.
    W tej chwili grozi ci porażenie prądem/napięciem, dziw że korki w domu nie wywaliło. Na pocieszenie powiem że ja się na tym sam naciąłem i trzepnęło mną a byłem na golasa w wanie. :D
    Połączenie uziemienia w gnieździe:
    Chieftec model: GPS-450AA-101A czy to tylko wada zasilacza?
    Tylko zapamiętaj to jest sposób prowizoryczny i nie dający 100% gwarancji na prawidłowe działanie bo wystarczy że przewód Brązowy (niebieski)/zimny ulegnie uszkodzeniu po za gniazdem sieciowym sprawa porażenia/przebicia napięciem powraca.
    Podłączenie gniazda sieciowego powinno być tak wykonane: https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/gniazda_1_faz_pod__czenie.jpg

0
  • #3 11 Sty 2009 23:12
    gilus1
    Poziom 29  

Tak jak poprzednik napisał: prawdopodobnie brak uziemienia. U mnie jak kiedyś uziemienia nie było to zasilacze paliły się 2 razy w roku. Mieszkam na parterze więc przeciągnąłem kabel do ziemi i od 3 lat żaden zasilacz nie padł.

0