Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xara 2.0 HDI 2004 rok problem z pilotem w kluczyku

11 Sty 2009 22:55 8220 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam pytanie co do pilota w kluczyku do xary. Dzis musialem wymienic zarowke po lewej stronie wiec odlaczylem kleme wyjalem wtyczke od pompy abs ktora zawadza wymienilem zarowke i zlozylem wszystko jak nalezy. Pojechalem zatankowac i wszystko dzialalo. Wrocilem do domu chce zamknac auto a tu cisza... pomyslalem bateria. Kupilem nowa wymienilem i nic. Pilot umarl.
    Pomozcie prosze :-)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Musisz zainicjalizowac kluczyk: wejdz do samochodu, zamknij drzwi, odczekaj minute i kilka sekund niczego nie dotykajac i nie naciskajac na pilota, wloz klucz do stacyjki, przekrec na zaplon (2 pozycja), wcisnij przycisk BLOKOWANIA i trzymaj 10 sekund, potem pusc, wyjmij kluczyk ze stacyjki, odczekaj pol minuty, zablokuj i odblokuj recznie drzwi, kilkakrotnie nacisnij na pilota i sprawdz czy dziala. Jesli to nie pomoze - powtorz dokladnie cala operacje. Jesli i to nie pomoze - sprawdz czy poprawnie wlozyles baterie, wyjmij ja, odczekaj kilka sekund i wloz jeszcze raz. Jesli po tych operacjach nadal nie mozna zainicjowac klucza (co sie niestety czasem zdarza) - pozostaje serwis i ponowne zakodowanie klucza z pilotem.

Pozdrawiam

P.S.: Jesli pomoglem - kliknij "pomogl"
  • Poziom 9  
    Dzieki wielkie z apomoc. Zrobilem ta cala sekwncje czynnosci i niestety nadal xara pilota nie widzi a pilot jej :-(
    mam juz namiar na firme ktora zajmuje sie pilotami i moze oni mi pomoga bo vateria jest ok ale nie mam pojecia czy pilot dziala czy nie.
  • Poziom 39  
    A czy wlozyles poprawnie baterie do pilota(plusem do gory)? Zauwaz, ze problem pojawil sie po odpieciu akumulatora wiec wadliwy pilot raczej nie jest jego przyczyna. Xsary niestety juz takie sa, maja czasem problemy z inicjalizacja pilotow. Mysle ze bledem byla wymiana baterii w pilocie co go zresetowalo i teraz nie moze zgrac kodu z BSI.

Jesli masz awersje do serwisow to mozesz jeszcze sprobowac odpiac kleme akumulatora, odczekac minute, wpiac, odczekac 15 minut a nastepnie jeszcze raz wykonac procedure, ktora wyzej opisalem.

Podkreslam ze sprawa bardzo wazna jest calkowity spokoj samochodu przez te minute przed inicjalizacja, nieotwieranie zadnych drzwi, nienaciskanie przelacznikow i brak sygnalow pilota przed zalaczeniem zaplonu - bo to powoduje ze BSI ponownie sie blokuje i tak w kolo macieju..

Aha, jeszcze jedna sprawa - czy ta wtyczka ABS jest poprawnie zapieta? Sprawdz moze..

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam
    Wtyczka od abs-u mysle ze jest dobrze wpieta bo abs dziala poprawnie.
    Najlepsze jest to ze po samym wpieciu i podlaczeniu akumulatora pilot w kluczyku dzialal poprawnie, dlatego tez dopiero pozniej skoro przestal funkcjonowac myslalem ze to moze bateria dlatego ja zmienilem.
    Bateri ajest zalozona ok plusem do gory tak jak to jest narysowane na pilocie.
    Mysle, ze powtorze jeszcze raz numer z klema i moze wtyczka abs a pozniej serwis wita by sprawdzil pilota i moze zgral go z bsi.
  • Poziom 39  
    Interesujace.. zakladam ze zamek centralny dziala z klucza? No coz jesli to nie pomoze to niestety serwis sie klania.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Zamek centralny dziala z klucza. Z reszta cala reszta tez dziala. Przegladnalem tez bezpieczniki i wszystkie sa ok wiec niestety ale serwis mnie chyba wita. Mam jeszcze jeden pomysl z firma od pilotow do alarmow ale to pomysl dopiero na czwartek.
    W kazdym razie bede pisal dalej jak mi idzie.
    Dzieki za pomoc i czekam na kolejne pomysly.
    Pozdrawiam :-)

Dodano po 5 [godziny] 36 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie w xarze jest puszka=jakis odbiornik terownika od centralnego zamka bo moze tam jakis bezpiecznik umarl??
    W kazdym razie tonacy brzytwy sie chwyta a ja musze potestowac kolejne pomysly bo jesli nie to w czwartek serwis wita.
    Pozdrawiam :-)
  • Poziom 9  
    Najnowsze wiesci. Xara znow widzi pilota a pilot Xare wiec caly i szczesliwy niestety z pomoca serwisu odzyskalem wladze nad samochodem :-)