Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra A '90 C16NZ Alternator nie laduje

11 Sty 2009 23:05 2567 6
  • Poziom 9  
    Serwus,
    w poprzednim alternatorze poszły łożyska, więc zamiast wymieniać je (warsztat wycenił mi to na 160zl, a nie miałem siły tego rozkręcić), kupiłem na szrocie inny altek 55A.
    Pierwsze zdziwienie to oznaczenie 12V na regulatorze (poprzedni - tez Bosch) miał 14.4V. Akumulator pod prostownik (rozładował się na poprzednim altku), założyłem, naciągnąłem pasek.
    Podpinam woltomierz 12.05V na akumulatorze przy wyłączonym silniku. Podpinam pod wyjścia alternatora. Uruchamiam silnik - 0.00V. Przepinam pod akumulator przy działającym silniku ~13.3V. Włączam kolejne odbiorniki - napięcie spada (do 12V przy dmuchawie, radio, światłach drogowych).
    Jakiekolwiek napięcie na alternatorze pojawia się na mierniku tylko, gdy mierzę pomiędzy jednym wyjściem, a jego obudową (wskazuje 13.3V i odpowiednio spada przy kolejnych włączonych odbiornikach).
    Pojeździłem 10km i akumulator zupełnie się rozładował.
    Co z tym altkiem?
    Zdrówko
  • Poziom 16  
    czasami firmy opisywaly regulatory 12V odpal auto i sprawdz napiecie na akumulatorze jakie jest
  • Poziom 18  
    Niema masy alternator-silnik-akumulator.
  • Poziom 9  
    m.jarek1 napisał:
    Niema masy alternator-silnik-akumulator.

I cos w tym chyba jest, bo znalazlem jeden kabelek swobodnie sobie wiszacy. Kabelka owego nie kojarze, by dyndal wczesniej - musialem go nieumyslnie wypiac, szarpiac sie z czyms w tek okolicy komory silnika. Sprawdzajac napiecie pomiedzy plusem aku, a rzeczonym kablem - 11,9V (tyle samo co na klemach aku - jest rozladowany:)
    Zdjecia:
    To ten po prawej stronie.
    Zblizenie:
    I zeby uciac spekulacje - przewod powietrza zdjalem umyslnie, by miec lepszy dostep;]
    Zdrowko
  • Poziom 18  
    Jeśli jest to masa to przykręć go do alternatora.

Dodano po 4 [minuty]:

Jeśli jest to masa to przykręć go do alternatora.NIe zacienki.
  • Poziom 9  
    Tylko ni jak nie znajduje sposobu na przykrecenie - zupelnie inna koncowka, nie pasuje. Na pewno tego kabla nie bylo przykreconego do wyjsc poprzedniego altka.
    Ma jakies znaczenie ta zgodnosc napiec, o ktorej wspomnialem?
  • Poziom 18  
    Jeśli pomiędzy plusem alternatora a jego obudowo w czsie pracy silnika będzie pokazywało na mierniku ładowanie to zmasuj altek przewodem z silnikiem(zakładam że kontrolka ładowanie sprawna)