Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 713N - gaśnie po podaniu sygnału

12 Sty 2009 00:03 5174 2
  • Poziom 10  
    Trafił mi się monitor jak w tytule, oto jaki mam z nim problem. Podłączam zasilanie, wyświetla mi komunikat, żeby sprawdzić kabel sygnałowy (w tym momencie nie podłączony). Gdy tylko podepnę takowy kabel (na sucho), matryca od razu gaśnie (podświetlanie się wyłącza), czarny panel po podłączeniu do karty graficznej, brak reakcji, mało tego dioda zielona STBY wyłącza się po ok 5 sek. Co zaobserwowałem, to że jak zdążę wcisnąć menu, to w lewym górnym rogu pojawia się napis "test good". Nie znam historii monitora, nie wiem co przeszedł, kabel DSUB 100% OK. Gdzie mam szukać przyczyny? Dlaczego tak źle reaguje na samo podłączenie kabla VGA? Czy może ktoś ma jakieś wyjaśnienie tej zagadki? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • Poziom 21  
    Płyta główna do wymiany.
  • Poziom 2  
    Miałem niedawno podobny problem z tym, że dodatkowo wyświetlał się komunikat: "Not Optimum mode Recommended mode: 1280x1024 60Hz". Warto spróbować sposobu, który chyba był kiedyś opisany na tym forum - ale jakoś nie mogę znaleźć tego opisu. Koszt rezystora ma się nijak do całej elektroniki. Załączam obrazek:
    Samsung SyncMaster 713N - gaśnie po podaniu sygnału
    i krótki opis naprawy oraz link do strony z tym opisem:
    How to repair a Samsung LCD monitor | eHow.com
    http://www.ehow.com/how_4758816_repair-samsung-lcd-monitor.html#ixzz10ZwX6GmL